Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Winbox 3.14RC

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Winbox 3.14RC

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Winbox funguje, jen ma obcas problem se zobrazeni karty wireless ci ethernet.
Kdyz otevrete winbox a karta je uz otevrena, vsechny kolonky jsou sede, nelze cokoliv menit. Zavru a znovu otevru - vse OK.
0 x


iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Diky Honzo, ta ma chyba uz zmizela, takze opraveno.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

What's new in v3.14:

* ) added support for new style authentication and encryption for connections to RouterOS v6.43;
* ) make all connections in secure mode (all data is encrypted with AES128-CBC-SHA);
* ) make winbox self upgrade check .exe signature;
* ) make up/down keys select previous/next entry in address/neighbors list in connect window while login name or password fields are in focus;
* ) make mouse wheel work anywere in connect window if login or password fields are in focus;
* ) remember Romon Neighbours Table column widths;
* ) fixed problem where selected table items were moved to the top if the table filters dropdown button was clicked twice;
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

sakra, všechno se to spojuje přeš šifrování.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

To vadí čemu?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

spoždění nalogování o 3 až 10 sekund podle boardu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

No to je naprosto strašný ... jak dokážeš vůbec spát a ráno vstát?

Jsem nikdy ani neměl potřebu "secure" odškrtávat a že by to bylo něco omezujícího, to bych fakt neřekl. Dokonce jsem vcelku rád, že tu konexi nikdo nedokáže pozměnit ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

až začneš pořádně makat a ne si hrát tak ti 5 sekund k nalogování bude připadat jako věčnost. Nalogování se na 5 boardů za minutu už je celkem solidních při nejlepším 25 sekund a to už je solidní prostoj. A to vůbec třeba nemluvim o zátěži když RBčko posílá a refreshuje větší seznam třeba v natu tak zátěž pěkně povyroste.

Ve vlastní síti asi těžko někdo odposlechne konexi natož jí pozmění.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Co si to dovoluješ urážet? V pankejtu jsi ležel sám, ne se mnou.

Používám RB k tomu, k čemu jsou určena. A ne pro nějaké masivní NATy ... Všechno mám hned. A opravdu jsem nikdy neměl potřebu se logovat do pěti kusů za minutu. Pro takové potřeby mám automatizaci ... A já dělám věci, co se automatizují blbě a tam mi pár vteřin navíc opravdu nevadí.

Pravda, jsem jen ubohý amatér ... šifruji, protože mám rád svá data. Profíci to asi mají jinak.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

musíš si koupit lepší PC .. mě to dá za 1-2s
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

V PC to nebude... Já to mám do 2 sekund i na 15 let starém ThinkPadu s Linuxem.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Tak logicky ... šifra něco výkonu stojí. To by se neimplementovalo hardwarově. Problém je v tom, že ne všechny RB tím disponují. Ale to není přeci výmluva pro to nepoužívat šifrování. Už vůbec ne letos, kdy se na nás informace o nových červech a podobných svinstvech valí snad každý týden znovu a znovu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

TTcko píše:musíš si koupit lepší PC .. mě to dá za 1-2s


přihlaš se na RB411 s povoleným šifrováním. Pak se uvidí. Ono bohatě stačí na první verze SXT nebo cokoliv s 400MHz cpu a máš minimálně 5 sekund na nalogování. Bez šifry seš tam na čemkoliv za 0.5 sekundy.

Pak stačí aby si měl třeba CCR s více pravidly ve firewalu a sleduj co to udělá s cpučkem když to jede přeš šifrování a máš otevřenej seznam s pravidly. Ty CPUčka šifrovanou komunikaci vůbec nedávaji. A to už vůbec nemluvim o navíšení spotřeby ramky. Já už sem si to před lety zkoušel.

Šifra řeší jenom komunikaci mezi koncovými body. Neřeší nenabourání se do zařízení protože si fšifrovanej tunel vytváří svůj takže je to jenom vopruz na víc. Jediný k čemu to je dobřý, že to zašifruje co v tom teče. Nic jinýho to neřeší.

Jo a mimochodem... jak že to mikrotik mohl použít novou db v rbčkách... heslo nebylo šifrovaný v uložišti v hashy? ooooooo!
Naposledy upravil(a) hapi dne 28 May 2018 15:10, celkem upraveno 1 x.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Trochu blbé, když HW šifrování je na CCR inzerované, ne? Reportoval jsi to?
hapi píše:s cpučkem když to jede přeš šifrování a máš otevřenej seznam s pravidly. Ty CPUčka šifrovanou komunikaci vůbec nedávaji.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.