Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.42.1

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Verze 6.42.1

Příspěvekod okoun » 6 years ago

6.42.0 oni snad šahali na ARM v 6.42.1?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

Mám zálozni GW, kdyby nahodou ..., upgradoval jsem ji na 6.42.1 a chtel se do ni po upgrade prihlasit. Jakmile jsem tak ucinil (kabel byl pripojen do supermicro sg-i2 karty), GW se hned restartovala. Jakmile jsem ethernet pripojil do jine intel sitovky, vse bezelo v poradku. Po downgrade na 6.41.4 bezi vse ok v jakemkoliv portu. Nesetkal se nekdo s necim podobnym?
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 6 years ago

Já zase, pokud jsem 6.42.0 nebo 1 nahrál na klienta (sxt nebo lhg) ssid ani neviděl. Po downgradu opět v pořádku. Co dělám špatně?
0 x
Petr Krist

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 6 years ago

Kysa píše:Já zase, pokud jsem 6.42.0 nebo 1 nahrál na klienta (sxt nebo lhg) ssid ani neviděl. Po downgradu opět v pořádku. Co dělám špatně?


Nahodou
wireless - updated "Czech Republic" country 5.8 GHz frequency range
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 6 years ago

Czech republic jsem nastaveno měl, ale ten kanál budu muset zkontrolovat, protože jsem tam nahrával 6.40. Díky za tip.Ale je mi divný, že na AP je 6.42.0
0 x
Petr Krist

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 6 years ago

Nevšimnul jste si někdo u této verze nezvykle vysokého počtu zápisů na flash? Za 9 dní provozu na x86 mám v počítadle 243680 zápisů na flashdisk. Reportoval jsem to na support bez jakékoliv odezvy a další lidé mají stejný problém i s routerboardy.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

mám na rb 880 za 12 hodin uptimu...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

všimnul sem si toho u boardu s malou pamětí. Právě jsme byly nuceni vyměnit starý spoj s RB411 kde to prostě komplet odrovnalo obě strany spoje. Po přihlášení bylo vidět střídavě cpu na plný výkon ačkoliv nemělo důvod a i po vypnutí wifiny aby přes to nic neteklo nebo prakticky kdykoliv při změně nastavení to způsobilo vytížení cpu z důvodu zápisů do flashky. No ale nebudu to moc očerňovat protože ty RBčka už maji nalítáno a jedno dokonce ukazuje 0.5% vadných bloků.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 6 years ago

Tak potvrzeno, LACP versus Synology kompletně vyřadilo všechny síťový nasky, na kterých jsem měl nastaven Bonding 802.3ad. Ačkoli link port mají, nedokážou se spojit a nic neprojde... dočasně vyřešeno zrušením bondingu portů a nechat jen jeden port aktivní. Achjo :(
0 x
::RouterLEGOboard::

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

Nemá nekdo u teto verze problem s ospf? Mam jednoduche nastaveni ospf pro zaokruhovani a po aktualizaci na tuto verzi se ospf nerozjede. Nevite, co se tam menilo?
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 6 years ago

ja mam RB3011 a nefunguje mi ntp klient ,nevie niekto ?
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 6 years ago

coolerman1 píše:ja mam RB3011 a nefunguje mi ntp klient ,nevie niekto ?


U mě všude funguje, nemáš špatný adresy? zkus použít nějaké veřejné ntp servery (tik.cesnet.cz / tak.cesnet.cz, apod. 195.113.144.201) a z roletky vybrat unicast. Leda že by se to na firewallu někde zařezávalo?
0 x
::RouterLEGOboard::

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 6 years ago

michnzee píše:
coolerman1 píše:ja mam RB3011 a nefunguje mi ntp klient ,nevie niekto ?


U mě všude funguje, nemáš špatný adresy? zkus použít nějaké veřejné ntp servery (tik.cesnet.cz / tak.cesnet.cz, apod. 195.113.144.201) a z roletky vybrat unicast. Leda že by se to na firewallu někde zařezávalo?


nefungovala vobec sznchronizacia a po restarte zahadne zacalo vsetko fungovat
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

pepulis píše:Nemá nekdo u teto verze problem s ospf? Mam jednoduche nastaveni ospf pro zaokruhovani a po aktualizaci na tuto verzi se ospf nerozjede. Nevite, co se tam menilo?

Mě se problem s novou vezi take vyskytl, ospf mi na routeru komplet lehlo :-( Neprisel jste nahodou co to zpusobilo?
0 x
zadnej

psichac
Příspěvky: 66
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod psichac » 6 years ago

mam nasadene na hEX poe lite (RB750UPr2) asi 2 tyzdne a stala sa mi takato vec :
data cez Mikrotik idu ,ci nativne alebo cez VLANu, pingat ho pingam, v susedoch ho vidim. Ale to je vsetko.
Ziaden winbox, web, SSH, MAC Telnet... Mal privatnu IP a firewall na bezne porty len z povolenych IP.
Je pravda, ze uz raz sa mi neprebral po SW restarte (na 6.39.2, kernel failure), raz zblbol kvoli SNMP/Dude...

Myslite ze to moze byt HW problem?
Mam ju nasadenu este na dalsich 5 Mikrotikoch (RB2011, hex poe, hap ac lite, rb951) a tam zatial vsetko ok.
Na hap ac (RB962...) sa mi zdalo ze to zhorsilo wifinu (mozno subjektivne, ale zdala sa mi nizsia priepustnost a dost dlho sa pripajalo)

V praci sme mali nejaky problem aj na CCR1072 s flapovanim portov v bondingu...
0 x