Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.42.1

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 6.42.1

Příspěvekod hapi » 5 years ago

medvedkov píše:
pepulis píše:Nemá nekdo u teto verze problem s ospf? Mam jednoduche nastaveni ospf pro zaokruhovani a po aktualizaci na tuto verzi se ospf nerozjede. Nevite, co se tam menilo?

Mě se problem s novou vezi take vyskytl, ospf mi na routeru komplet lehlo :-( Neprisel jste nahodou co to zpusobilo?


na nic sem nenarazil. Dlouhodobě máme problém s OSPF pouze u nových zařízeních kdy si natahnou pouze půlku routovací tabulky a ještě bez defaultní routy kdy se musí provést off/on instance ospf.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

od doby co jsem dal tuto verzi kvůli bezpečnostní trhlině na GW ccr tak se tam robí kernel failure a rebooty, už jsem to hlásil i na suport.....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

na hlavní gw jsem nasadil 6.40.8 a dobrý .... tak to raději zaklepám
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 5 years ago

Nestraste me. Na hlavni GW (x86) mam tuto verzi - uptime 24 dnu, tak snad vse pojede dobre i dale.
0 x

Invia
Příspěvky: 76
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Invia » 5 years ago

okoun píše:od doby co jsem dal tuto verzi kvůli bezpečnostní trhlině na GW ccr tak se tam robí kernel failure a rebooty, už jsem to hlásil i na suport.....


Ja na ccr1036 mam nasazené v podstatě od vydani a žádný problem nepozoruju.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

no nebude to problém veškerých ccr protože hned vedle mám druhé a tam to nedělá :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

jinak nepozorujte s touto verzí nějaké prolémy snmp? často se mi stává že router zahlásí že snmp není dostupné, přitom vyčítám jednou za minutu což by ho nemělo nějak hltit, dříve to bylo dobré.... opět tedy to pozoruji na ccrkách
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Nevím, jestli je to verzí ROS 6.42.1 nebo Winboxem 3.13, ale je to hnus. Snad každý druhý pokus o nahlédnutí do PC/ROS i RB skončí zátuhem nebo pádem. Sergej evidentně v klidu. mpcz, 23.5.2018
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 5 years ago

Chyba bude jinde...6.42.1 jsem používal a bez jediného problému. Nyní 6.42.2 a také bez problému.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

v klidu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 5 years ago

6.42.1 a 6.42.2 + wap ač = nic nejede upgradovano z ciste 6.39.3
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

takovej popis si někam strč
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 5 years ago

Fang píše:Nevšimnul jste si někdo u této verze nezvykle vysokého počtu zápisů na flash? Za 9 dní provozu na x86 mám v počítadle 243680 zápisů na flashdisk. Reportoval jsem to na support bez jakékoliv odezvy a další lidé mají stejný problém i s routerboardy.

Mám odpověď od supportu - zjistili že to prý dělají nějaké interní procesy co si takhle vyměňují data, zapisů docela ubylo když jsem vyhodil balík usermanager který jsem nepoužíval. Support ještě dodal, že to hodlají vyřešit až v RoS v7 :rolling_eyes: což je fakt výborný :expressionless:.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

mám reakci od podpory MK na problém kernel failure na ccrku 36 a to:

Kód: Vybrat vše

Hello,This is a known issue, we are working on a fix, but for now you will have to downgrade to a version that was working before, this is probably going to 6.40.xYou can try to test 6.43rc17 where we attempted to fix this issue.Sorry for the inconvenience!Best regards,Arturs Z.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Fang píše:
Fang píše:Nevšimnul jste si někdo u této verze nezvykle vysokého počtu zápisů na flash? Za 9 dní provozu na x86 mám v počítadle 243680 zápisů na flashdisk. Reportoval jsem to na support bez jakékoliv odezvy a další lidé mají stejný problém i s routerboardy.

Mám odpověď od supportu - zjistili že to prý dělají nějaké interní procesy co si takhle vyměňují data, zapisů docela ubylo když jsem vyhodil balík usermanager který jsem nepoužíval. Support ještě dodal, že to hodlají vyřešit až v RoS v7 :rolling_eyes: což je fakt výborný :expressionless:.


hmm ale zase to vypadá že v7 není úplně u ledu....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...