Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik testuje nejake vylepseni v NV2

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrotik testuje nejake vylepseni v NV2

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Nevím no, zkoušel jsem to na 2 místech, jednou Omnitik a jednou Groove a chová se to divně. Když jede jeden klient, tak je rychlost dobrá, možná lepší než v nstreme, ale jakmile se do toho přimíchá další klient, tak dostane pár kb/s. Jako kdyby vůbec nefungovalo "rozdělení" rychlosti. Například na Groove dává nstreme 50Mb, NV2 jenom 38M s tím, že tolik vytočí první klient a další dostane 0,0 prd.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

support
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

zkusil jsem to take nasadit, ale porad to detekovalo radar. Jak je to vlastne s tim radarem v techto novych verzich? Jak to ma byt optimalne nastavene?
3 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Hapi koukám že ses do nich na foru opřel. Chtělo aby ti odpověděl někdo ze supportu.
Je vidět že změna tam je ale 802.11 jede pořád lépe a stabilněji než nv2. Je pravda že některé signál jsou moc přebuzené jak ti tam píšou. Můžeš ten test zopakovat a pár klientů se signálem -22 zatlumit? případně i na AP ubrat? Pokud to nepomůže, jako že to asi nepomůže :) tak nebudou mít argumenty
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

jo budu muset to zatlumit. 802.11 je fajn jenomže pokud na kanále někdo i vzdáleně je tak se rychle sesype. Nejraději bych 802.11 s vypnutym CSMA :sunglasses:

ale je vidět že to má potenciál ject ještě líp. Ještě jim tam vůbec nefunguje ten fixní poměr. To je naprosto šílený. Nastavím 70% a tohle se dodrží pouze při duplexnim testu kde ale součet rychlostí je tak 40Mbit což je tragédie. Přitom pouze download ukáže 90Mbit a pouze upload 12Mbit :-D prostě to nefunguje. Dynamic je stále lepší.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 6 years ago

nechapu proc Mikrotik neimplementoval adaptivni rizeni vysilaciho vykonu.
Nechce se mi verit, ze zmena nastaveni wifi chipu vyzaduje restart spojeni - jako se deje pri zmenach nastaveni wifi parametru v zarizeni (od jiste verze ROSU se rozpadne WLAN i pri zmene v nastaveni /ip neighbors discovery). Kdyby tohle nebylo potreba, dal by se alespon na klientech spachat nejaky skript, ktery byt nejake priis silne signaly na AP sam eliminoval snizenim vykonu na klientske jednotce.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

jj jedna ze SW debilit mikrotiku hned po spektráku, ubnt tohle dávno umí...
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

co to má společnýho s NV2?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 6 years ago

hapi píše:co to má společnýho s NV2?

mam Ti odcitovat text Tveho predchoziho prispevku nebo si ho najdes sam?
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 6 years ago

DD,

testuju na jednom AP 6.42.1 a zmeny v NV2 a vysledky jsou zatim tristni. V defaultnim modu (dynamic downlink) se zhorsil smokeping na vsechny klienty. Support poradil nastavit fixed downlink a nastavit ratio na 70%. Odezvy se jeste zvysily a ve spicce sly raketove nahoru az k 500ms+.
27 klientu, nejvzdalenejsi 320m, 2chainy, 20mhz kanal tok ve spicce do 30mbps jednotlivy klient udela na 1xTCP cca 50mbps. Deska na AP je pravda historicka 411Ah s DBI s AR92xx chipsetem a mozna ze RB922 by se chovala jinak. Support to ale nijak zatim nekomentoval.
Takze mi ty zmeny v NV2 neprijdou moc v poradku a spis bych byl radeji, kdyby se na ne MT vykaslal.
1 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Dalibor Toman píše:spis bych byl radeji, kdyby se na ne MT vykaslal.

To já zase ne, jsem rád že něco dělají. Sice 6.42 nikam na AP zatím nenasazuji, ale předpokládám že to doladí...
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 6 years ago

honzam píše:
Dalibor Toman píše:spis bych byl radeji, kdyby se na ne MT vykaslal.

To já zase ne, jsem rád že něco dělají. Sice 6.42 nikam na AP zatím nenasazuji, ale předpokládám že to doladí...


To ja jsem taky rad, ze zkouseji prijit s nejakym zlepsenim jen bych ctel aby mi ho nevnucovali proti me vuli. Kdyz chces pouzit ROS co ma zavrene objevene bezpecnostni diry tak ted nemas sanci mit starou funkcni NV2...
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

stará funkční nv2 neexituje, to bych musel někde zůstat v 5tkové verzi.... ale ta nová nv2 není jako horší jen je malinko lepší ale jen malinko :D
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

Dalibor Toman píše:
honzam píše:
Dalibor Toman píše:spis bych byl radeji, kdyby se na ne MT vykaslal.

To já zase ne, jsem rád že něco dělají. Sice 6.42 nikam na AP zatím nenasazuji, ale předpokládám že to doladí...


To ja jsem taky rad, ze zkouseji prijit s nejakym zlepsenim jen bych ctel aby mi ho nevnucovali proti me vuli. Kdyz chces pouzit ROS co ma zavrene objevene bezpecnostni diry tak ted nemas sanci mit starou funkcni NV2...


v6.40.8? ta nemá úpravu nv2 ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 6 years ago

hapi píše:v6.40.8? ta nemá úpravu nv2 ne?


mas pravdu. Nejak jsem si zafixoval, ze to tam uz taky propasovali. A pritom bugfix preferuju
0 x