Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

od verze 6.19 problém s RAM

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

od verze 6.19 problém s RAM

Příspěvekod okoun » 7 years ago

nevím už co s tím protože na všech malejch rb jako v režimu router mi dochází velmi brzy ramka viz příloha
graf_obrazek.png

ted jsem upgradoval na 6.37.1 a výsledek je stejný, tak už nevím co je špatně, cca za 4 dny to jde do kopru...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

level
Příspěvky: 328
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod level » 7 years ago

zrejme slusnej tah jak zvednout prodej novejch kramu.

a neudelas s tim nic vyzkouseno.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

nedavno sem si všimnul na jedný jednotce toho samého a problém byl že do toho bušili z netu protože to mělo veřejku. Takže kompletně zadropovat veřejku na inputu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

jo ro jsem také zjistil ale ještě tam bude něco dalšího pač se to děje na deskách kde, které jsou zcela v interní síti bez netu :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

bez netu můžou bejt ale nějakej forward na ně nemíří?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

no nemíří FW je úplně vypnutej právě, když ho zapnu tak 2MB jsou automaticky dolu :D a log je čistej úplně
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 7 years ago

DD,

na jare 2015 jsem resil s MT problem, s vyziranim pameti (ktery nekolikrat denne koncil rebootem radia). Od 6.28 by to melo byt opraveno. Problem nebyl ve firewallu ale v samotnem wirelessu (pry neco kolem AC a novych wireless chipsetu, RB922UAGS). Stacilo aby behaly kolem wiorelessu ty 'spravne' packety (na jinych castech site ten problem vetsinou nebyl pozorovatelny).

pokud myslis, ze ma ROS nejaky problem tak ho nahlas na support.
0 x