Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rozdílné Firmware

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
zdwena
Příspěvky: 147
Registrován: 11 years ago

Rozdílné Firmware

Příspěvekod zdwena » 7 years ago

Ahoj chěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s tím, že když jsou rozdílně firmwary na klientech (5.26, 6.0, 6.15 až po ty novejší kterých je převaha 6.36.4).
Může mit vliv na celkovou propustnost na vysílicí anténě. Podotýkám že vysilací anténa ma 6.36.4
0 x

ikk
Příspěvky: 179
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ikk » 7 years ago

Vliv to může mít. Záleží co konkrétně u sebe pozoruješ, že je špatně.

Platí všeobecné pravidlo: Jaká je verze na AP, takovou verzi mají mít i klienti.
0 x
Síť není jen internet ...

zdwena
Příspěvky: 147
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod zdwena » 7 years ago

Ted se divám, že jsem ten dotaz mohla dát do konfigurací.

Pozoruju tohle: Na anténě asi 10 připojených lidí. Signal -54 ccq 96/91 a rychlost je 10-18 Mbps, firmwary jsou na klientech rozdílné. At zkusím jakoukoliv frekvenci
tak se to moc nelepší. Zarušené není velké a nastavení v anténě není taky žádné specialní. Klasické NV2, TDMA 2ms, šiřka kanalu 20MHz, už jsem s toho uplně v pasti...
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 7 years ago

Vyměň AP za RB912, tam je vylepšení HW takové, že rozdíl před a po výměně je nebe a dudy. U klientů už to tak výrazně nepomůže.
Vliv verze je proti tomu nevýznamný. Co jsem postřehl tak, pouze někde kolem verze 6.30, byl aplikován patch pro větší stabilitu a odpadávání klientů.
U nás s malým výskytem rušení chodí SXT s verzí vyšší než 6.30 proti SXT SA i na 802.11 přes 70Mbit při 15 klientech na sektor.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

zdwena
Příspěvky: 147
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod zdwena » 7 years ago

APčko je právě 922 v tom kovovém boxu mělo by byt v podstatě stejné jako 912 ka ne?
0 x