Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.37 - DFS??

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Re: Verze 6.37 - DFS??

Příspěvekod coolerman1 » 7 years ago

Nahodil som na jedno AP 6.37 verziu, v logu radar detected 5600000 ,AP mam nadstavene na 5600MHZ a sup automaticky sa mi ap nahodilo na frekvenciu 5180MHZ
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

coolerman1 píše:Nahodil som na jedno AP 6.37 verziu, v logu radar detected 5600000 ,AP mam nadstavene na 5600MHZ a sup automaticky sa mi ap nahodilo na frekvenciu 5180MHZ

To je taky známá věc, je zapotřebí používat frequency list. Jinak si to ladí kam chce..
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Striker píše:
coolerman1 píše:Nahodil som na jedno AP 6.37 verziu, v logu radar detected 5600000 ,AP mam nadstavene na 5600MHZ a sup automaticky sa mi ap nahodilo na frekvenciu 5180MHZ

To je taky známá věc, je zapotřebí používat frequency list. Jinak si to ladí kam chce..

Zdravím,
jak komu, já jsem na to přišel jen čirou náhodou. Vzhledem k tomu, že na tomto kmitočtu je už cítit útlum antén a tím i zhoršení kvality (důvod nemusí být každému hned zřejmý) a hlavně hrozí tučná pokuta, myslím, že by si to zasloužilo trošku blíže rozebrat. A hlavně ten problém nějak odstranit. Už se k tomu nějak vyjádřil Sergej?
Dík, mpcz, 03.10.2016
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

mpcz píše:Zdravím,
jak komu, já jsem na to přišel jen čirou náhodou. Vzhledem k tomu, že na tomto kmitočtu je už cítit útlum antén a tím i zhoršení kvality (důvod nemusí být každému hned zřejmý) a hlavně hrozí tučná pokuta, myslím, že by si to zasloužilo trošku blíže rozebrat. A hlavně ten problém nějak odstranit. Už se k tomu nějak vyjádřil Sergej?
Dík, mpcz, 03.10.2016


Tak samozřejmě, že to každý neví. Já na to taky přišel úplnou náhodou, když jsem nechápal proč mi vysílá tik v indooru když mám nastavenej 5500 a začal pátrat. Pak se to tady už taky rozebíralo.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Mě osobně by to taky nenapadlo že při radaru to hodí na 5180. Bylo by dobré aby to aspon ladilo v 5500-5700.
Ale stejně je otázka kdo si to DFS nechá zapnuté. Máte to někdo celoplošně zapnuté?
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 7 years ago

honzam píše:Mě osobně by to taky nenapadlo že při radaru to hodí na 5180. Bylo by dobré aby to aspon ladilo v 5500-5700.
Ale stejně je otázka kdo si to DFS nechá zapnuté. Máte to někdo celoplošně zapnuté?


APcko nevi jestli je instalovane uvnitr budovy ci venku. Takze bez definovani explicitniho rozsahu povoli samozrejme vsechny CZ (i indoor) frekvence...
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 7 years ago

Prosim muzete nekdo postnout priklad toho scan listu pro 5GHz AC? Lehce v tom plavu.

Diky
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

to je teda system, preladuje se to do hajzlu i kdyz nastavim 5700, ktera je skoro volna, vidim na stejnem kanale jen 2 vysirani na -87 a ono to houpne na 5755, to je slusna debilita.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 7 years ago

Asi je kanál 5755 volnější. Zkus nastavit scan list na default.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

ked sa ap prehodi na superchannel ako to je s DFS?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 7 years ago

rado3105 píše:ked sa ap prehodi na superchannel ako to je s DFS?

tak ze na nejaky dfs kasle :)
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 7 years ago

Mate nekdo prosim ten scanlist pro CR?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 7 years ago

0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 7 years ago

Scan -list v konfiguraci MikroTiku abych vynechal radary.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

5500 až 5700, vynechat 5640 (případně i 5645 a 5650 pokud používáš menší kanály). A na ten 5640 pozor, pokud používáš víc jak 20 MHz kanál).
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.