Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.37 - DFS??

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Verze 6.37 - DFS??

Příspěvekod okoun » 7 years ago

jasně je to děs, například u nás konkurence co tam párkrát byla řešila problém tak že si ssid u všech spojů udělala blank a kanály nechali, takže potom se nedivím...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

to je mi náhodička, tady nic http://radar.bourky.cz/
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 7 years ago

hapi píše:to je mi náhodička, tady nic http://radar.bourky.cz/


to je jen vysledek toho jak umi filtry upravit vystup do pouzitelne podoby. Ten odkaz, co jsem pred tim daval zobrazuje data pred zpracovanim filtry.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 7 years ago

Tady je to jiny masakr ... http://radar4ctu.bourky.cz/
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

mam af5x, najnovsi firmware...ziadny problem skoro pol roka s dfs..ide tak, ze od nahodenia som to nevidel...

co sa tyka tych radarov, to su len meteo?
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 7 years ago

honzam píše:To je pěkný no. Ale jak tě ČTU chce přinutit aby jsi používal 6.37? Vždycky je možnost používat starší verzi ROS a DFS mít tím pádem vypnuté :roll:

zdá se, že ČTU nebude muset nikoho nutit, mikrotik se o to postará sám, abys nemohl používat nižší verze, tohle je z nové várky desek RB911-5HnD - pokus o downgrade
mikrotik.jpg
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

To jsou mrdky
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 7 years ago

A co netinstall?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

To je v pohodě ne? Dokud nebudou nutit vyšší než 6.36.x tak je to v klidu...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

george.tu píše:
honzam píše:To je pěkný no. Ale jak tě ČTU chce přinutit aby jsi používal 6.37? Vždycky je možnost používat starší verzi ROS a DFS mít tím pádem vypnuté :roll:

zdá se, že ČTU nebude muset nikoho nutit, mikrotik se o to postará sám, abys nemohl používat nižší verze, tohle je z nové várky desek RB911-5HnD - pokus o downgrade
mikrotik.jpg


heh, podle mě si narval balíček do boardu a dal restart. Takhle se nedowngraduje. Downgradoval sem 6.37rc zpět na 6.36 a problém nebyl. Takže co že si to udělal?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 7 years ago

Hapi prosim tě, downgraduju přes 8 let pořád stejně: nahraju balíček do files a pak system -> packages -> a kliknu downgrade. Jinak nikdy se mi to nestalo až teď poprvé u nových desek co jsem minulý týden objednal, kde prostě je zatím minimum 6.35.1 a co bude minimum za rok nikdo neví.
honzam: ano je to v pohodě, jen jsem chtěl ukázat, že donutit používat verzi kterou chtěj, pro ně není problém a kdo ví, třeba za půl roku to předělaj na minimum 6.37.X a nic s tim nenaděláme, tady nám ale bohužel oproti ubnt žádnej custom script případně příkaz touch /etc/persistent/ct nepomůže.
ef: odpověď v obrázku
netinstall.png
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 7 years ago

Co když zkusíš starší verzi Netinstallu?
0 x

ikk
Příspěvky: 179
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ikk » 7 years ago

Taky je dobré vědět s jakou verzi Firwaru do začaly dodávat. Podle mě ten zakopaný pes bude tam. Takže bych zkusil nejdřív ponížit FW a pak až Downgrade.
0 x
Síť není jen internet ...

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 7 years ago

goblajz píše:Co když zkusíš starší verzi Netinstallu?

zkusil jsem netinstall 6.35.2 a 6.34.6 a to samé no a pak jsem zkusil netinstall 6.19 tomu se to povedlo, narval jsem do toho 6.34.6 a s deskou je amen. restartuje se a ani jeden netinstall už ji nedetekuje a to můžu držet reset při bootu jak dlouho chci :-/ serial port to nemá tak nevím co s tim, zkusim reklamaci a s další deskou už radši laborovat nebudu
0 x

ikk
Příspěvky: 179
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ikk » 7 years ago

george.tu píše:serial port to nemá tak nevím co s tim, zkusim reklamaci a s další deskou už radši laborovat nebudu

Ale má to serial port, jen se to musí napájet na desku.
911.JPG
0 x
Síť není jen internet ...