Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.37 - DFS??

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Verze 6.37 - DFS??

Příspěvekod Ladik » 7 years ago

Jak zni ten zapis potom, nejak takto?:
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Wi ... d_Channels

Takze kazdy kanal solo na radek s tim, ze vynecham ty zminene kanaly, ktere nechci ze?
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod mirek.k » 7 years ago

Pokud bych mohl trochu oživit toto vlákno...
Jaké tedy máte zkušenosti s vynuceným DFS?
Docela mě děsí představa, že v křehké rovnováze kmitočtů s ostatními sítěmi co chvíli nějaké AP "hledá" vhodnější kanál.
Napadá mě to řešit tak, že do scan listu AP dám jediný kmitočet, a to ten nastavený - pak by se to nemuselo přeladit.
Jak často dochází k vyvolání procesu hledání?
Každopádně budu rád za jakékoliv praktické zkušenosti.
Mirek
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 7 years ago

Upgradnul jsem AP na 6.38 (testovací AP, vše nastaveno dle regulací - žádná 25dB anténa a výkon "co karta povolí" jako všichni okolo) a hodně rychle downgrade. Naprosto nesmyslný.

Jakákoliv změna na AP znamená skoro 2m výpadek všech klientů (takže hledat nějakej slušnej kanál je na půlhodinovej výpadek) a do 24h bylo AP vždy na 5815Mhz - ať jsem to dal kamkoliv, tak šlo zas na 5815Mhz! Kvalita spoje byla v háji (z 60-70Mbit při legálním výkonu na 56xx vs. 2Mbit na 5815).

//EDIT - cca 1500m spoj s 16dB MIMO anténou (RB912) vs LHG 5
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

je potřeba ve scan listu "definovat frekvence" aby spoj věděl kam může přeladit
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 7 years ago

honzam píše:je potřeba ve scan listu "definovat frekvence" aby spoj věděl kam může přeladit

Jo, s tím jsem si hrál, ale nakonec se na to vykašlal, protože to stejně skončí tak, že tam zůstane jen jedna jediná frekvence na který ten spoj jede spolehlivě.

Odradilo mě už jen to automatický přelaďování nezávisle na tom, zda používám frekvenci radaru, nebo ne + neskutečně dlouhý připojování k AP po jakékoliv změně. Vzhledem k tomu, že konkurecne jede všechno naprosto mimo jakýkoliv limity, tak u nás to nemá smysl (kdo by si všiml 16dB anténky s "legálním" výkonem když vedle je 10 velkých antén s maximálním výkonem, kterej karta snese.).
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Řeší dfs i klientské jednotky? Nebo se naladí na sektor radar neradar? Zatím jedeme do verze 6.36.4 takže nebyl moc čas se tím zabývat. Teď nám přišli mk disk a mají 6.37.3 proto se ptám. Díky.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Pokud APčko detekuje radar ... musí přestat vysílat a najít si jiný kanál.
Pokud (by) klient detekoval radar ... musí přestat vysílat. Kanál je daný APčkem. Že každá strana "slyší" trochu něco jiného je normální ... a důvod, proč venku nemůže fungovat automatický výběr kanálu.

Povinné je ovšem oboje. Starejme se, jak umíme.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

klientska nedela problem, ani mod Bridge, jen AP Bridge...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 7 years ago

pcwifi píše:klientska nedela problem, ani mod Bridge, jen AP Bridge...

Potvrzuji, problémy přestaly okamžitě po downgradu AP na 6.36 - klienta mám stále na 6.38 naprosto v pohodě.
0 x

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 5 years ago

Zdravim, po vikendove bource mi odesel Omnitik, tak jsem ho vymenil za novy s verzi 6.40.4 a je to silenost. Furt se mi odpojuje wlan protoze radar detected - jde to nejak vypnout? Pritom mam legalni kanal 5500 :( A kdyz zmenim na jiny, tak se mi treba lidi ani nepripoji... co ten mikrotik posledni dobou dela, to je neskutecne...
0 x

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 5 years ago

frequency mode superchannel a zreguluj si vykon
0 x