Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vyřešeno : Od které verze "/system reset-configuration" smaže úplně všechno?

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Vyřešeno : Od které verze "/system reset-configuration" smaže úplně všechno?

Příspěvekod Pelirob » 7 years ago

Obvykle, když jsem si zkoušel různé varianty nastavení, měl jsem jich několik nahraných v mikrotiku a když jsem chtěl vyzkoušet nějakou jinou, vyresetoval jsem RBčko a zároveň nahrál jinou konfiguraci :

Kód: Vybrat vše

/system reset-configuration no-defaults=yes skip-backup=yes run-after-reset=jmeno_konfigurace

Ale když jsem mnohokrát vyzkoušený příkaz spustil tentokrát na 962UiGS s verzí 6.32.2, routerboard byl po rebootu úplně čistý, zmizely i všechny soubory nahrané do "/file"

Je to obyklé chování? Pokud ano, ve které verzi MK udělal změnu v mazání paměti po resetu?
Naposledy upravil(a) Pelirob dne 19 Jun 2016 19:29, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 7 years ago

No, me se tohle nikdy nestalo. A to to takhle delam i u novejsich verzi...
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

jak to myslíš nikdy nestalo? smaže to komplet všechno včetně souborů na disku. Jediný co přežije jsou soubory uložený ve složce flash.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Pelirob píše:Obvykle, když jsem si zkoušel různé varianty nastavení, měl jsem jich několik nahraných v mikrotiku a když jsem chtěl vyzkoušet nějakou jinou, vyresetoval jsem RBčko a zároveň nahrál jinou konfiguraci :

Kód: Vybrat vše

/system reset-configuration no-defaults=yes skip-backup=yes run-after-reset=jmeno_konfigurace

Ale když jsem mnohokrát vyzkoušený příkaz spustil tentokrát na 962UiGS s verzí 6.32.2, routerboard byl po rebootu úplně čistý, zmizely i všechny soubory nahrané do "/file"

Je to obyklé chování? Pokud ano, ve které verzi MK udělal změnu v mazání paměti po resetu?



já bych řekl že je to normální pokud ty soubory ve files nebyly záložní, když máš parametry že zachovat pouze zálohy :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 7 years ago

Teď jsou to zkoušel na 6.33.3 a soubor xxx.rsc to zachovalo.
0 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 7 years ago

Tak problém asi vyřešen. Když jsem si místo staršího RB2011 vzal úplně nové RB962UiGS chovalo se to pokaždé jinak. Rozdíly v chování zařízení po resetu záleží na tom, jestli v zařízení je složka "/flash" nebo ne. Pokud existuje složka "/flash" tak všechny soubory, které jsou mimo tuto složku jsou vlastně jen na RAM disku a při resetu, nebo vypnutí napájení se smažou. Pokud na zařízení není složka "flash" soubory v zařízení zůstanou i po příkazu /reset-configuration. Viz http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Configuration_Management úplně na konci... :-)
0 x