Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.32

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 6.32

Příspěvekod honzam » 8 years ago

What's new in 6.32 (2015-Aug-31 14:47):

*) trafflow - added support for IPv6 targets;
*) switch - fixed port flapping on switch ports of RB750, RB750UP, RB751U-2HnD and RB951-2N (introduced in 6.31)
*) ipsec - added compatibility option skip-peer-id-check;
*) flash - fix kernel failure (exposed by 6.31);
*) bridge firewall - add ipv6 src/dst addr, ip protocol, src/dst port matching to bridge firewall;
*) RB911/RB912 - fix SPI bus lock after fast led blink;
*) ipsec - fix potential memory leak;
*) bridge firewall - vlan matchers support service tag - 0x88a8;
*) ippool6 - try to acquire the same prefix if info matches recently freed;
*) crs switch - allow to unset port learn-limit, new default is unset to allow more than 1023 hosts per port;
*) x86 - fixed 32bit multi-cpu kernel support;
*) chr - add hotspot,btest,traffgen support;
*) revised change that caused reboot by watchdog problems introduced in v6.31;
*) ipsec - use local-address for phase 1 matching and initiation;
*) ipsec - fix transport mode ph2 ID ports when policy selects specific ip protocol on initiator;
*) certificates -fixed bug where crl stopped working after a while;
*) ip accounting - fixed kernel crash;
*) snmp - fix system scripts get;
*) hotspot - ignore PoD remote requests if no HotSpot configured;
*) hotspot - fix kernel failure when www plugin aborts on broken html source;
*) torch - add invert filter for src/dst/src6/dst6 addresses ;
*) bonding - add min_links property for 802.3ad mode;
*) snmp - get vlan speed from master interface;
*) hotspot - fix html-directory path on small flash devices;
*) mipsbe - make system shutdown work again;
*) lcd - fixed parallel port LCD display support on multi-cpu x86;
*) bridge - fixed use-ip-firewall-for-vlan in setups with multiple bridges;
*) ipv6 - fixed DHCP-PD client skips some steps when renewing lease;
*) upnp - fixed protocol port selection for upnp protocol comunications;
*) firewall - fixed limit and dst-limit options.
*) winbox - fixed wireless interface l2mtu (VirtualAP and WDS interface creation in winbox)
*) winbox - fixed multiple firewall rule moving in Winbox 2
*) simple queues - restrict all changes in dynamic simple queues
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 8 years ago

obvykly scenar se naplnuje :-) Uz ji stahli:
TEMPORARY DELAY due to Basebox 2 upgrade issue. Version pulled.
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 8 years ago

Asi jsem nechápavej nebo tomu fakt nerozumím, ale jaká je teda poslední verze? 6.32? nebo 6.30.4? nebo se dělají separátní thready? nebo která verze bude nejnovější? nebo nejschopnější? začínám se v tom ztrácet. Spíš mi přijde že je to čím dál tím víc rozsypanější :D
0 x
::RouterLEGOboard::

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 8 years ago

michnzee píše:Asi jsem nechápavej nebo tomu fakt nerozumím, ale jaká je teda poslední verze? 6.32? nebo 6.30.4? nebo se dělají separátní thready? nebo která verze bude nejnovější? nebo nejschopnější? začínám se v tom ztrácet. Spíš mi přijde že je to čím dál tím víc rozsypanější :D


bugfix (tedy ted 6.30.x) je verze, ktera neimplementuje nove featury ale jen opravuje nalezene chyby
current (tedy ted 6.31.x, pripadne 6.32.x pokud ji zase uvolni) je verze, ktera implementuje novoty a samozrejme bugfixy.

Osobne bych take preferoval nejake pruzracnejsi pojmenovani, ktere by vlastnosti verze vystihlo lepe. Na forum.mikrotik.com jsou kolem toho vasne a ani se nedivim. Zvlaste kdyz automaticky update (nechapu jak to muze nekdo pouzivat) stahuje z current train.
A k dovrseni zmateni to se do toho jeste michaji RC verze. Mozna, kdyby vyrobily 3 trainy (stabilni, mene stabilni s otestovanyma novotama a nejmene stabilni s neotestovanyma novotama) bylo by to srozumitelnejsi
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

Od nových verzí si můžeš vybrat na jakou verzi chceš upgradovat. Jestli bugfix, current nebo RC.
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 8 years ago

Diky za vysvetleni. Jen mi tedy nejde porad logicky dohromady, kdyz hrnu stale nove verze s novyma vylepsenima, proc delat 4 revizi verze, kterou treba nebude ve finale skoro nikdo pouzivat, protoze budou vsichni chtit novoty... ale asi k tomu maji duvod. Mozna bych tomu rozumel, kdyby se jednalo o nejake "hlavni", zasadni verze, kdy budiz - udelal jsem zachytny bod a ten si vypiplam. Takhle to ale vypada ze delaji separatne na nekolika frontach a ve finale co se opravi tam, jinde se zase rozbije :)
0 x
::RouterLEGOboard::

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Jestli si vzali k srdci věčné nadávky na to, že každá verze je veřejný betatest, tak jedině dobře. Většinu novinek lze oželet ... pokud je daň za to stabilita. Jenom by to měli udržet dlouhodobě a ne jen čtvrt roku.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 8 years ago

A bugbixy v 6.30.4 nejsou obsažené v 6.31 či 6.32?
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 8 years ago

ef píše:A bugbixy v 6.30.4 nejsou obsažené v 6.31 či 6.32?


oprava chyb se deje (predpokladam) ve vsech verzich. Jen bych cekal ze ten bugfix (aka nejstabilnejsi verze) je zverejni driv. I kdyz v pripade MTje mozna lepsi je nejdriv otestovat v min stabilni verzi :-)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

koukám, že tam asi něco pěkně pos.... jelikož stále nevydali opravenou 6.32. já na ni čekám jelikož potřebuji odstranit ten problém s watchdog resetem...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

milpa
Příspěvky: 6
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod milpa » 8 years ago

no u mě hned v úterý verze 6.32 zabila dvě RB493G - jedna v bridge a druhá klasický router - obě se stále restartují,
na jiných RB (RB951.. RB750.. CRS125...) jede v pohodě :lol:
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

milpa píše:no u mě hned v úterý verze 6.32 zabila dvě RB493G - jedna v bridge a druhá klasický router - obě se stále restartují,


Opraveno v 6.32rc1 (ke stažení je už rc2) Maj v tom chlapci opravdu bordel.
6.31 mrvila rb750, rb750UP, RB751U-2HnD, Omnitik a další, problém s watchdogem...
6.32 mrví basebox + rb493G + 911/912.
Osobně zůstávám u 6.30.4 a jsem spokojen :D 6.31 ani 6.32 nenasazuji ani nedoporučuji. Počkáme na opravenou 6.32.1 :wink:

What's new in 6.33rc1 (2015-Sep-02 15:45):
*) rb493G - fixed reboot loop (introduced in 6.32);
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 8 years ago

honzam píše:
milpa píše:no u mě hned v úterý verze 6.32 zabila dvě RB493G - jedna v bridge a druhá klasický router - obě se stále restartují,


Opraveno v 6.32rc1 (ke stažení je už rc2) Maj v tom chlapci opravdu bordel.
6.31 mrvila rb750, rb750UP, RB751U-2HnD, Omnitik a další, problém s watchdogem...
6.32 mrví basebox + rb493G + 911/912.
Osobně zůstávám u 6.30.4 a jsem spokojen :D 6.31 ani 6.32 nenasazuji ani nedoporučuji. Počkáme na opravenou 6.32.1 :wink:

What's new in 6.33rc1 (2015-Sep-02 15:45):
*) rb493G - fixed reboot loop (introduced in 6.32);


Naprosty souhlas. Dokonce ta 6.32 znemoznovala po chvili pripojeni do rb pres winbox / ssh / telnet ... Do RB se slo dostat mozna prvnich 5-10 minut po tvrdem vypnuti a zapnuti, slozka files prazdna a ukazovala jen % zaplneni. V pripade downgrade nebo update se balicek do files nahral, ale po rebootu se nic nestalo a zarizeni nenajelo. Musel jsem ho ze sektoru sundat, nahradit jinym a ted to budu muset prehrat pres netinstall.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

mě jen zajímá proč RC6 toto nedělala...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Už jenom ty countery nebudí důvěru ... (není to moje, neradit:-)
Přílohy
mikrotik_632_natcounters.png
mikrotik_632_natcounters.png (10.42 KiB) Zobrazeno 4281 x
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.