Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.30.4

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 6.30.4

Příspěvekod honzam » 8 years ago

What's new in 6.30.4 (Aug.25.15-12:59:46)

*) bridge fastpath - fixed updating bridge FDB on receive (could cause TX traffic flooding on all bridge ports)
*) bonding fastpath - fixed possible crash when bonding master was also a bridge port
*) user-manager - fixed zoom for user-manager homepage when mobile devices used
*) tool fetch - don't trim [t]ftp leading slashes
*) conntrack - fixed problem with manual connection removal
*) winbox - restrict change dynamic interface fields
*) romon - fixed crash on SACKed tx segments
*) route - fixed crash on removing route that was aggregated;
*) ipsec - fixed crash in when gcm encryption was used
*) ipsec - allow to set peer address as "::/0"
*) ipsec - fixed empty sa-src address on acquire in tun mode
*) ipsec - show proposal info in export ipsec section
*) ipsec - preserve port wildcard when generating policy without port override
*) ipsec - fix replay window, was accidently disabled since version 6.30;

What's new in 6.30.3 (2015-Jul-24 08:06):

factory-only release
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 8 years ago

Vysvětlete mi prosím někdo jak to bude s těma verzema. Já jsem do teď myslel že další bugfix bude 6.31.1 protože již vydali 6.31. A teď vyjde 6.30.4 Jak mám pak vědět která verze je novější?

Nebo zjistili že 6.31 zmršili víc než chtěli tak se vrátili k 6.30. Tak proč potom rovnou 6.31 nestáhli?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

Taky jsem myslel že vyjde 6.31.1. Třeba vyjde a zůstane souběžne s touto verzí.
Ale 6.30.4 jsou takové zadní vrátka pro ty kteří nechtějí přecházet na 6.21 ale chtějí zůstat na verzi s vychytanýma chybama.
6.30.4 nic nového nepřináší, jen opravuje
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Že by přešli na LTS verze? Spousta lidí by to uvítalo ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Nevšiml jste si někdo, kdy zase měnili principy oprávnění u scriptů? Od 6.27 tam nic takového nevidím ... a teď koukám, že je vše jinak.

Naprosto jednoduchý script. Dekrementace globální proměnné. Spouštěno schedulerem. Donedávna tomu stačilo právo "ftp" (myslím, že jsem to tam měl prostě proto, že tam něco být muselo). A teď musí být read,write,policy,test, bez libovolného z toho nevidí tu globální proměnnou.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

zkuste prosím někdo u sebe, když změnim mac adresu bezdrátové karty třeba u sektoru z SXT které mi dělá AP tak se mi všichni odpojí a už nepřipojí a musím mac vrátit na zpět, určitě se někdo optá jeslti nemám u klientů filtraci mac na AP ale nemám, když tam dám úplně jiné SXT jako AP a jinou mac tak se připojí, ale jakmile ji zmením tak nic, chyba verze?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

okoun píše:zkuste prosím někdo u sebe, když změnim mac adresu bezdrátové karty třeba u sektoru z SXT které mi dělá AP tak se mi všichni odpojí a už nepřipojí a musím mac vrátit na zpět, určitě se někdo optá jeslti nemám u klientů filtraci mac na AP ale nemám, když tam dám úplně jiné SXT jako AP a jinou mac tak se připojí, ale jakmile ji zmením tak nic, chyba verze?


Stejný problém u mě. Vcera jsem se nad tim rozplýval asi hodinu...
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 8 years ago

ludvik píše:Nevšiml jste si někdo, kdy zase měnili principy oprávnění u scriptů? Od 6.27 tam nic takového nevidím ... a teď koukám, že je vše jinak.

Naprosto jednoduchý script. Dekrementace globální proměnné. Spouštěno schedulerem. Donedávna tomu stačilo právo "ftp" (myslím, že jsem to tam měl prostě proto, že tam něco být muselo). A teď musí být read,write,policy,test, bez libovolného z toho nevidí tu globální proměnnou.


tyhle prava jsem pridaval uz s prichodem 6tky ...

Takhle me utreli v lete 2013:
Second problem is a new feature mentioned also in changelog:

*) console - global variables now are common to all users and are
available to all users with at least "read,write,test,policy" policy;
0 x

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 8 years ago

RB 750, eth 1 přívod, eth2 - eth5 zákazníci, každý zvlásť IP, maškarádu, dhcp, simple queue
Po upgradu z 6.19 na 6.30.4 stále dokola padá link eth2 až eth5 po vteřině up, down, up down
Downgrade na 6.19 a zase v pohodě
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 8 years ago

Poslední týden řeším problém s MK na této verzi. Jedná se o omnitik a rb411A s r52n. Problém vždy stejný, odpojí se všichni klienti.
0 x
Bývalý ISP...