Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.30.2

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Verze 6.30.2

Příspěvekod goblajz » 8 years ago

What's new in 6.30.2 (2015-Jul-22 11:17):

*) pptp & l2tp - fixed problem where android client could not connect if
both dns names were not provided (was broken since v6.30);
*) lcd - fix crash (and 100% cpu usage) when interface gets removed from "stats-all" screen
*) tool fetch - fix incomplete ftp download
*) ipsec - fixed crash in when gcm encryption was used
*) certificate manager - fixed memory leak
*) traffic flow - fixed dynamic input/output interface reporting
*) user-manager - fixed username was not shown in /tool user-manager user
*) user-manager - fixed zoom for user-manager homepage when mobile devices used
*) winbox - restrict reversed ranges in dst-port under firewall
*) snmp - fix system scripts table
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

po upgradu začal blbnout omnitik s poe výstupy, stále dokolečka hláška o tom že byl resetován watchdogem, když jsem watchdog vypnul tak totální zásek, u druhého upgradovaného omnitiku je to úplně stejný scénář, nicméně u omnitiků bez POE výstupů je to cajk, komunikuji to se suportem.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

RB600 zacala sa odpojovat wifi predtym 6,27 a bol klud znova som ju tam vratil spat..
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 8 years ago

okoun píše:po upgradu začal blbnout omnitik s poe výstupy, stále dokolečka hláška o tom že byl resetován watchdogem, když jsem watchdog vypnul tak totální zásek, u druhého upgradovaného omnitiku je to úplně stejný scénář, nicméně u omnitiků bez POE výstupů je to cajk, komunikuji to se suportem.


Takhle vtipně se mi začla chovat už polovina RB1100AHx2 po upgrade z 6.27 na 6.30 a ani update na 6.30.2 na tom nic neřeší. Dokonce nejde dát ani reboot, sekne se to při něm na kernel panic. Přitom v té konfigursci skoro nic není (bonding, vrrp, rip, holý routing, primitivní stavový firewall). Vtipné je, že všechny problémy zmizí, pokud jsou odpojeny všechny ethernet porty, což ale nneí řešením. Všude mám k tomu v páru RB1100AH, ta s tím problém nemá, tak zatím neřeším, než trošku klesne teplota a budu schopen myslet... :-)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

tak pomalu ale dobře zjištuji že se mi to občas vyskytne i na jiných rb jak omitik s poe tedy asi to poe nemá moc vliv, takže ta verze je totálně na nic...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

okoun píše:tak pomalu ale dobře zjištuji že se mi to občas vyskytne i na jiných rb jak omitik s poe tedy asi to poe nemá moc vliv, takže ta verze je totálně na nic...

Zdravím,
po upgrade RB951 na 6.30.2 se nejde připojit na wifi. Po downgrade na 6.28 vše OK. No, mohli by si to první odzkoušet u sebe, než to pustí do světa, že ano ... Beru nějakou tu chybu, ale je jich příliš. A to i na zkušební verzi.
mpcz, 12.08.2015
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

mpcz píše:
okoun píše:tak pomalu ale dobře zjištuji že se mi to občas vyskytne i na jiných rb jak omitik s poe tedy asi to poe nemá moc vliv, takže ta verze je totálně na nic...

Zdravím,
po upgrade RB951 na 6.30.2 se nejde připojit na wifi.


Jaká konkrétně 951Ui nebo 951G? Nesetkal jsem se s tím
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

RB951-2n, připojení se jeví OK, komunikace vázne.
mpcz, 12.08.15
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

tak dnes se mi stal úplně stejný problém na RB912 asi ty padající hvězdy...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Po upgrade 6.30.2 na NetMetal 5 zvysena priepustnost ku klientom niekedy az 3 nasobne. V meste prepusnost voci klientom okolo 50Mbit TCP, u niektorych klientov az 60Mbit (viac uz neda SXTcka so svojim CPU) UDP sa tahalo casto cez 100Mbit. S povodnou 6.20 sme mohli len snivat o takej priepustnosti.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Co kus, to originál, koukám ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 8 years ago

Co se týče propustnosti u me stále nejlepší 6.19
0 x

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 8 years ago

RB2011, RB951, SXT, CCR1009 ... všetko bez problémov ;)
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák