Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.28

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 6.28

Příspěvekod honzam » 9 years ago

What's new in 6.28 (2015-Apr-15 15:18):

*) email - increase server greeting timeout to 60s;
*) lte - ZTE MF823 may loose configuration;
*) userman - update paypal root certificate;
*) timezone - updated timezone information to 2015b release;
*) cm2 - fixed capsman v2 100% CPU and other stability improvements;
*) route - using ldp could cause connected routes with invalid interface nexthop;
*) added support for SiS 190/191 PCI Ethernet adapter;
*) made metarouter work on boards with 802.11ac support or usb LTE;
*) sstp server - allow ADH only when no certificate set;
*) make fat32 disk formatting support disks bigger than 134GiB;
*) fixed tunnels - could crash when clamp-tcp-mss was enabled;
*) added basic counters for ipv4/bridge fast path, also show status wether fast path is active at all;
*) trafflow: - fixed crash on disable;
*) pppoe over eoip - fixed crash with large packets;
*) tilegx - fixed memory leak when queue settings are changed;
*) ar9888 - fixed crash when hw reports invalid rate;
*) console - fixed "in" operator in console;
*) console - make "/system package update print" work again.
*) tile - rare situation when CCR devices failed to auto-negotiate ethernet link (introduced in v6.25);
*) dhcpv4 client - it is now possible to unset default clientid and hostname options
*) initial RoMon (Router Management Overlay Network) support added.
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 9 years ago

Heuréka... tak nakonec přeci jen nová verze :)
0 x
::RouterLEGOboard::

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Potěšující je čítač up/down událostí (společně s datem a časem) na ethernetech.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

ludvik píše:Potěšující je čítač up/down událostí (společně s datem a časem) na ethernetech.

Toho jsem si ani nevšiml. Dlouho jsem to po nich chtěl...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Jednou se i satan unaví :-)

Je zajímavé, že to tam udělali (bez zmínky v changelogu) v měsíci, kdy snad poprvé jsem tohle potřeboval. Jak kdyby ten MK volal domů ...

Mimochodem docela zajímavé: RB450G, trošku se přehříval (ale zjevně vlastní vinou). Na prvním portu mu padal link. Bohužel tam byla Alcoma, takže to vadilo víc než jinde. Laborování se vším okolo nepomohlo (přehřívání jsme si ještě nevšimli). Přehození do portu 5 ale problém řešilo. Padal prostě jen ten první port.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

prosím aby někdo kdo může vyzkoušel na x86, budu přecházet z 6.25 a trochu se bojím :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

1600,- Kč/hod. 24 hodin minimum. Bereš?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

maxdevaine
Příspěvky: 30
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod maxdevaine » 9 years ago

Když tak koukám na tento en thread o verzi 6.28 :
http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=21&t=96048

tak se mi chce brečet :-/.

Zdar Max
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

okoun píše:prosím aby někdo kdo může vyzkoušel na x86, budu přecházet z 6.25 a trochu se bojím :(

Zkusil bych ale v síti nemáme ani jedno X86

maxdevaine píše:Když tak koukám na tento en thread o verzi 6.28 :
http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=21&t=96048
tak se mi chce brečet :-/. Zdar Max

Proč brečet? V každé verzi je něco. Většinou se to týká jen nějaké specální konfigurace...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

honzam píše:Proč brečet? V každé verzi je něco. Většinou se to týká jen nějaké specální konfigurace...

aneb ... používáme mikrotik kvůli jeho velice širokým možnostem. Ale tyto možnosti raději nepoužíváme, neboť jsou v nich bugy v každé verzi jiné. :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

také je mi z té diskuse na ofíko foru zle, nechápu proč verze s číslem 6.28 má víc chyb jak snad 6.2 :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

mel sem na SXT G-5HPacD 6.27, problemy s chodem obecne, vypadky spojeni po wifi i eth, neslo pingnout vychozi branu na routeru zapojeneho pres ethernet, konfigurace ok, nepomohly sakry ani narky. 6.28 a problemy jsou fuc...snad nafurt. Jinam to nemam odvahu nasazovat. Jak se rika, co jede na to vole nesahej.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 9 years ago

RB 450G 5dni potom vytuhol.Po restartu procak stale na 100% a same error pakety. Tak pomohlo Netinstall a fw 5.26 a vsetko zas ide ok.
Podla mna na starse RB nieje dobre davat 6 verziu
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

450G nikde nemam, na par RB750 (G) mam 6.26 a ty frci cajk...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 9 years ago

Mám několik RB450G a 6 tková verze je OK.
Pro mě ověřená verze 6.26.
0 x