Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.27

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
slibca
Příspěvky: 37
Registrován: 17 years ago

Re: Verze 6.27

Příspěvekod slibca » 9 years ago

6.27 na RB850Gx2 nepoužitelné!!! přehráno na 6.26 vše OK.
0 x

Uživatelský avatar
k3dt
Příspěvky: 44
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod k3dt » 9 years ago

blazej44800 píše:Zo skúsenosti 6.27 neodporúčam .... CCR-1009 po upgrade 6.24 -> 6.27 (vrátane FW) nabehne raz, ale potom pri ďalšom reboote už nie. EOIP tunel mne fungoval.

Iná skúsenosť s RB2011 - CPU na 100%, podľa profilera to robil routring, generovanie supout.rif neúspešné, podpora tvrdí, že súbor je neúplný.


hele mozna uz je to zraly na reinstall, protoze nemame problem s rebootem.. a taky jsme upgradovali ccr 6.24 na 6.27 + fw. Jen teda ccr 1016.
0 x

level
Příspěvky: 328
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod level » 9 years ago

prechod z 6.19<>6.27
silne zaruseny spoj
6.19.....bez problemu rate drzi mezi 120-150Mbps
6.27.....velke problemy rate 6-13.5-15-max90 a hned pad dolu prutok dat max 10Mbps

name="wlan1-LAN" mtu=1500 mac-address=00:0C:42 arp=enabled interface-type=Atheros AR92xx mode=bridge ssid="" frequency=5700 band=5ghz-onlyn channel-width=20/40mhz-ht-above scan-list=default wireless-protocol=nv2 wds-mode=disabled wds-default-bridge=none wds-ignore-ssid=no bridge-mode=enabled default-authentication=no default-forwarding=no default-ap-tx-limit=0 default-client-tx-limit=0 hide-ssid=no security-profile=default compression=no

downgrade na 6.19 a vse slape.
0 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 9 years ago

Zkoušeli jste ho někdo na problémovám bezdrátu? Na supportu mi tvrdí že v 6.27 je problém s NV2 mrznutím na 6Mb/s vyřešen. Ted to někde testuji problém že nám to dělá někdy jen třeba 1x za měsíc až tři měsíce.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 9 years ago

menicks píše:Zkoušeli jste ho někdo na problémovám bezdrátu? Na supportu mi tvrdí že v 6.27 je problém s NV2 mrznutím na 6Mb/s vyřešen. Ted to někde testuji problém že nám to dělá někdy jen třeba 1x za měsíc až tři měsíce.


a ma to ty symptomy zamrzani? To znamena v Signal strengths tabulce se musi na klientovi objevovat jako zmerene (Last measured je male cislo)) jen nizke modulace ackoliv kvalita je vyborna (100%). Pokud tam obcas skoci i vyssi modulace tak to neni zatuhle.

Tenhle problem byl vyresen nekdy v 6.8rcX. Staci mit na AP strane.

6.27 ma problemy na AC kartach:
- pokud je zapnute Hide SSID pak (obcas, obcas casto) se klient nespoji po rebotu ci zmene nastaveni wirelessu (restart wlanu).
- pokud jsou v siti nejake pekne broadcasty/multicasty (pravdepodobne DHCP requesty) tak na klientech (AP strany se asi netyka) ubyva rychleji (jeden den do kolapsu) nebo pomaleji (mesic(e) do kolapsu) pamet (resi snad 6.28rc6-7)

Pak na RB922 obcas zatuhne driver na ethernet

Ale jinak OK :-)
0 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 9 years ago

a ma to ty symptomy zamrzani? To znamena v Signal strengths tabulce se musi na klientovi objevovat jako zmerene (Last measured je male cislo)) jen nizke modulace ackoliv kvalita je vyborna (100%). Pokud tam obcas skoci i vyssi modulace tak to neni zatuhle.

Tenhle problem byl vyresen nekdy v 6.8rcX. Staci mit na AP strane.

6.27 ma problemy na AC kartach:
- pokud je zapnute Hide SSID pak (obcas, obcas casto) se klient nespoji po rebotu ci zmene nastaveni wirelessu (restart wlanu).
- pokud jsou v siti nejake pekne broadcasty/multicasty (pravdepodobne DHCP requesty) tak na klientech (AP strany se asi netyka) ubyva rychleji (jeden den do kolapsu) nebo pomaleji (mesic(e) do kolapsu) pamet (resi snad 6.28rc6-7)

Pak na RB922 obcas zatuhne driver na ethernet

Ale jinak OK :-)


Na 6.27 to ještě nezamrzlo, ale třeba 6.23 to bylo zamrzlé přesně s těmito symptomy. :/
0 x

hunkao
Příspěvky: 22
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod hunkao » 9 years ago

level píše:prechod z 6.19<>6.27
silne zaruseny spoj
6.19.....bez problemu rate drzi mezi 120-150Mbps
6.27.....velke problemy rate 6-13.5-15-max90 a hned pad dolu prutok dat max 10Mbps

name="wlan1-LAN" mtu=1500 mac-address=00:0C:42 arp=enabled interface-type=Atheros AR92xx mode=bridge ssid="" frequency=5700 band=5ghz-onlyn channel-width=20/40mhz-ht-above scan-list=default wireless-protocol=nv2 wds-mode=disabled wds-default-bridge=none wds-ignore-ssid=no bridge-mode=enabled default-authentication=no default-forwarding=no default-ap-tx-limit=0 default-client-tx-limit=0 hide-ssid=no security-profile=default compression=no

downgrade na 6.19 a vse slape.



Můžu jen potvrdit, 2 spoje totálně rozhozené s verzí 6.27, po návratu na 6.19 šlape jak hodinky.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

já tam mám FP balíček a WLAN jede normálně...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

BSDaemon
Příspěvky: 19
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod BSDaemon » 9 years ago

mac0112 píše:Nevíte jak zase stahovat celý ROS přes torrent ?


K dotazu se připojuji. Verzi 6.25 jsem ještě tahal přes torrent, ale na 6.27 ho nějak nemůžu na webu najít.
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 9 years ago

BSDaemon píše:
mac0112 píše:Nevíte jak zase stahovat celý ROS přes torrent ?


K dotazu se připojuji. Verzi 6.25 jsem ještě tahal přes torrent, ale na 6.27 ho nějak nemůžu na webu najít.



Na forum.mikrotik.com jsem našel odpověď
http://www.mikrotik.com/download/router ... 27.torrent
http://www.mikrotik.com/download/router ... 26.torrent

až vyjde příští verze,stačí změnit akorát číslo 6.28, 6.29 atd. :D
0 x

BSDaemon
Příspěvky: 19
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod BSDaemon » 9 years ago

mac0112 píše:Na forum.mikrotik.com jsem našel odpověď
http://www.mikrotik.com/download/router ... 27.torrent
http://www.mikrotik.com/download/router ... 26.torrent

až vyjde příští verze,stačí změnit akorát číslo 6.28, 6.29 atd. :D


Jo, to je ono. Já jsem to zřejmě takto někde našel na tu 6.25 a asi i nějaké předchozí verze, ale úspěšně jsem už zapomněl kde a jak. :wink:
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 9 years ago

Potvrzuji nevalnou wireless, testováno i wireless-fp. Po upgrade na 6.27 nestabilita v zarušeném prostředí a přenosovka klesla k 1/3. Po návratu na 6.19 OK. Nejdelší uptime spoje s 6.19 jsme měli cca 220 dní. Než vypadla elektrika a došla i ups :-). Takže zatím asi u ní zůstaneme.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 9 years ago

patrik_ píše:Potvrzuji nevalnou wireless, testováno i wireless-fp. Po upgrade na 6.27 nestabilita v zarušeném prostředí a přenosovka klesla k 1/3. Po návratu na 6.19 OK. Nejdelší uptime spoje s 6.19 jsme měli cca 220 dní. Než vypadla elektrika a došla i ups :-). Takže zatím asi u ní zůstaneme.


Dotaz, na jakém hw ?
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 9 years ago

RB711. RB911, SXT HG, Omnitik, SXT SA. Na ptp i ptmp. Oproti 6.19 chodí subjektivně spoje sice rychleji, ale objevují se v komunikaci "záseky". Hlouběji jsem neanalyzoval a vracel se zpět na 6.19. Operuji v extrémně extrémně zarušeném prostředí.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 9 years ago

Co chce verze 6.27 v Litvě?

udp 10.1.224.85 localipmikrotik 81.198.87.240:15252
0 x