Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

6.20

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Re: 6.20

Příspěvekod reset » 9 years ago

Dneska mi opet zmizely staticke leasy i bez restartu . Kdyz pc neni aktivni a leasy jsou jsuo ve stavu waiting , ... proste zmizi

wifi od mikrotiku nepouzivame vice jak 2 roky , ubnt funguje proste lip (flame ale zakladat nechci)

@hapi:
chtel jsem vyzkouset tu propustnost, zda se to zlepsi , to je asi tak jediny duvod, jinak vsude mame jeste 5.2x a jsme s ni spokojeny
v6.20 jsem ale zkousel prozatim jen na par masinach.
Treba na nasi hlavni brane si nelajsnu vymenit v 5.2x za v6.x , protoze uz v zacatku (verzi uz nevim) to nebehalo
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

asi na 10 strojoch bez problemov...na jednej 2011(jedna z prvych verzii) ked som to hodil na v6.20 tak CPU slo na 100%, nedalo sa tam dostat pomohol len restart...downradol som na v6.19, zatial ide ok. Predtym tam bolo vyse roka v6.7 bez problemov.

takto sa mi vyjadrili zo supportu z mikrotiku:

Kód: Vybrat vše

Hello,

When you decide to upgrade to latest version, then do not simply upgrade but use
Netinstall for installation. That should help in this case.


cize upgrade jedine s netinstallom:)
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 9 years ago

pokusne jsme upgradli par RB532(A) na 6.20 a vetsinou pak slo take CPU na 100%. Profiler ukazoval ze to zere console nebo ipsec (ackoliv neni pouzit). Support take radil netinstall. Nekdy mam pocit, ze Mikrotik vubec nebere v potaz jak zakaznici ty RBcka pouzivaji a pri navrhu zmen je vubec nezajima, ze vybrane reseni zpusobuje zakaznikum problemy.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

Dalibor Toman píše:pokusne jsme upgradli par RB532(A) na 6.20 a vetsinou pak slo take CPU na 100%. Profiler ukazoval ze to zere console nebo ipsec (ackoliv neni pouzit). Support take radil netinstall. Nekdy mam pocit, ze Mikrotik vubec nebere v potaz jak zakaznici ty RBcka pouzivaji a pri navrhu zmen je vubec nezajima, ze vybrane reseni zpusobuje zakaznikum problemy.



S tim vytizenim na 100 % a ipsec, tak to je znama chyba, ne ze bych si procital bugy MK, ale narazil jsem na uplne to stejne o vikendu, kdyz jsem delal downgrade z 6.20 na 5.25 (blbnul mi spoj a nevedel jsem v cem to muze byt, tak jsem zkousel kde co ...). Rada jak se toho zbavit je bud neinstall a nebo odinstalovat security balicek. Zkousel jsem ho odinstalovat, protoze jsem se na uvedene misto nemohl hned dostat a cpu je pak v poradku (jen jsem to radej zabezpecil, jake ip se na mk muzou prihlasit ...).
0 x