Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

6.19

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Re: 6.19

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

existuje moznost : pouzivej a nebo nepouzivej...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 9 years ago

To je ako ked si kupim PC. Funguje? Tak ho pouzivaj, a ked nie tak nie.
Predsa ked dam peniaze za licenciu taaak....
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

ale kdeze, to je o tom ze kdyz si koupis pc s windows a maj mraky chyb tak mas moznost si stezovat u MS = hovno platny a nebo prejit na jiny O.S. :) nikdo te na win nedrzi... ale nepitval bych to extra, pockame na 6.20 RoS a huvidime co v tom bude za bezplatne bonusy...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 9 years ago

Těch převratů v 6.20 bude vícero a ne jen wireless, kompletně překopali i tunely na bázi GRE/EoIP/IPIP a jejich varianty, prý v rámci podpory fast path a podobných. Také rcčko na nich kolabuje v řadě netriviálníh konfigurací. :-(
Aspoň opravili kraviny namlácené do IPsecu v rámci verzí 6.15-6.19 (teda nevím zda i AES-GCR, memám volné CCRko pro pokusy).
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 9 years ago

6.20 release candidate special version je na světě :D tak jsem zvědav jestli to bude lepší
0 x

pajas
Příspěvky: 52
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pajas » 9 years ago

tak u mě 6.19 asi na delší dobu pěkná verze, už nějakých 14dní to maká v pohodě, při aktualizaci žádný problém na všemožných MT, routing OSPF,
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

takže opět problém, ve vesnici několikrát vypnuli elektřinu a jedno SXT tam u zákazníka samo disablovalo wireless, nastavilo si ssid jako name identiti RB a zmizel parametr country u rádia, toto už pozoruji snad v každé verzi 6 a mám za tzo že už to mělo být opravené, je to dost nepříjemné protože je to naprosto zbyetčný servis, který zákazník samozřejmě nezaplatí...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

ted ! sem dojel ze servisu s temi samymi priznaky ! RoS 6.13, hned sem nahodil 6.20 a snad to bude ok.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

no nevěřím, protože jak píšu už je to problém z nějaké verze 6.4 a nikde jsem neviděl že by to v nějakém chabgelogu bylo opraveno, dnes jsem jim znovu poslal podmět
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

nedělá to jedno a to samí RBčko?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

ne právě že vůbec ne, dělá to SXT, 711 a 411 zatím jsem u nikoho nebyl 2x. Určitě se mus jednat o SW hybu když se mi změní parametry rádia, to není možný aby byla HW chyba.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

me to udelalo sxtcko jeste starsi 400Mhz rada ktere jelo s 6.13 (instalovano po uverejneni) uplne v pohode a pak ze dne na den prásk a smitec, vyjezd...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

Nám se to u pár jednotek stalo když tam eon použil své oblíbené půlzní nahazování sítě. A taky je dost možný, že u těch konkrétních zákazníků maji totálně rozmršenou elektriku. Typicky 1mm2 průřez vodiče kterej napájí SXT a cirkulárku na 50m :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

to je sice hezké, ale nikdy to nevadilo, jo při pulzech se to děje.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Mě psali že to je opraveno v 6.18 (samozřejmě bez uveřejnění v changelogu). A od verze 6.18 jsem tento problém nikde nezaznamenal... Klep klep
0 x