Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

6.19

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: 6.19

Příspěvekod Selič » 9 years ago

Jsem upgradoval SXT5 sektor + SXT5HPnD z 6.12 na 6.19 a na tom SXT5HPnD nějak nefunguje regulace vysílacího výkonu.
Ať nastavuju, co nastavuju, tak AP pořád hlásí -74dBm. V opačném směru je to OK.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 9 years ago

mno tak první průser je s "stp" na bridge :-) občas se bridge zasekne a nepropouští pakety, stačí použít "rstp" nebo "none" :D
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 9 years ago

po upgradu na spoji sextant - sextant kde byl nstream. Upgrade ok, ale pri spusteni btestu tak se nstream odpojil a uz se nepripojil. Pomohl reboot. Ale tam to vidim spis problem HW a ruseni. Ale drive se to nedelo.

Jinak na jinem spoji myslim hodne zlepseni wifi casti oproti 6.12.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Jo ... pěkná verze. CCR1036 s verzí 6.10. Winbox přes MAC funguje (i když jen na ether1). Po přihlášení výmaz do defaultu (mac server povolen na všech interfacech, firewall prázdný) a upload nového ROS 6.19. Upgrade prošel, zjevně to funguje (dle displeje a RS232 konzole). Ale přes MAC už ne. V žádném portu a ani Winboxem verze 3.

Mimochodem nastavit IP adresu přes displej - povedlo se to někomu i na jiný interface, než SFP? Prostě nedokážu odrolovat dolů na ethernety.

Na IP už winbox funguje. Ale nesmí se použít v3 :-(
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pajas
Příspěvky: 52
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pajas » 9 years ago

aktualizace z 5.26 na 6.19, OSPF routing
Groove A-5Hn, RB711, RB433AH, RB493AH, RB411, RB912UAG
vše ok

jen při využití OSPF Areas je třeba zafajfkovat v ROUTING - OSPF - INSTANCES - Redistribute Other OSPF Routes - as type 2
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

tak to s tim OSPFkem se mi stalo taky. Dva spoje blbnou do teď a občas se to stane. Když je čas tak se tam dodrcám přes terminály a jedno zařízení za nimi zabrání tomu aby zařízení před ním si nenačetlo defaultní routu. Takže jak píšeš, ale ani to mi nepomohlo vždy. 6.18 to nedělala.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Od verze 6.20 už nebude starý dobrý wireless. Ale pouze wireless-fp. Tak se na to připravte :)
0 x

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 9 years ago

honzam píše:Od verze 6.20 už nebude starý dobrý wireless. Ale pouze wireless-fp. Tak se na to připravte :)


Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel? wireless-fp je aj s CAPsManagerom?
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

blazej44800 píše:
honzam píše:Od verze 6.20 už nebude starý dobrý wireless. Ale pouze wireless-fp. Tak se na to připravte :)


Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel? wireless-fp je aj s CAPsManagerom?

Ano je. A hlavně tam jsou nové drivery na wireless. Nové = spousta problémů
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 9 years ago

honzam píše:
blazej44800 píše:
honzam píše:Od verze 6.20 už nebude starý dobrý wireless. Ale pouze wireless-fp. Tak se na to připravte :)


Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel? wireless-fp je aj s CAPsManagerom?

Ano je. A hlavně tam jsou nové drivery na wireless. Nové = spousta problémů

Zdravím,
ano, přesně tak, u nás:
1/ evidentní zlepšení odezvy z 4-8 na celkem stabilních 3 ms ( cca 4 km PTP )
2/ nahodilé výpadky pingu sec - 2.sec
3/ po upgrade balíčku samovolný reset do defaultu celého RB. (Velké nadšení ...). Naštěstí byl vymazaný RB až za přijímačem (dosud funkčním). Doporučuji nastartovat auto a předem uložit konfiguraci při provádění upgrade.
mpcz, 18/09/2014
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 9 years ago

honzam píše:Od verze 6.20 už nebude starý dobrý wireless. Ale pouze wireless-fp. Tak se na to připravte :)


buzeranti ...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

proc to diveni se ? dyt roky si delaj z ISP testovaci ovce s reportem chyb, jen pokrocili i s wifi balickem...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

nepiskuj... až vyhodí fp balíček tak pěkně lehce upgradem přejedeš na novou wirelessku bez problémů. Upgrade je tvoje volba.. berane.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Asi tak. Všichni na to přejdem ať chceme nebo ne...
0 x

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 9 years ago

Neexistuje podla zmluvnych pomienok nejaky sposob, aby Mikrotik niesol zodpovednost za skody a problemy? :D
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák