Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.18

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 6.18

Příspěvekod hapi » 9 years ago

dnes v noci jsem poupgradoval páteře na v6.18 a nestačil sem se divit. Polovina páteří nebyla schopná domluvit se na OSPF. Viděli se ale nic si nevyměnili. Většinou stačil druhej reboot kdy po upgradu drtivá většina zařízenich v logu psala že si upgradnula bios sama. Vypadá to na nějaký problémek s multicastem který bios pořešil. Jedna větev dokonce odmítala vzít si default routu a musel sem se dostat do celí tý mrtvý větve a porebootovat routery a pak se najednou distribuovalo vše ok.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

Vie niekto testnut ten moj problem na PtM?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Naprosto normální chování mikrotiku. Závislost na verzích i harwaru i denním čase nezjištěna. Prostě to občas nejde. Reboot (protistrany) pomůže, ne vždy. Někdy pomůže změna priority interface, někdy ne. Někdy chybí všechny routy kromě těch z nejbližšího routeru, někdy chybí i ty. Někdy nechybí nic, ale není defaulta. Někdy to jenom hodinu trvá ... Někdy pomůže dám tam ručně default route s vyšší distancí.
Já už se tomu nedivím. Jenom se vždy bojím výpadku proudu, nebo cokoliv na MK měnit.
hapi píše:... jsem poupgradoval ... polovina páteří nebyla schopná domluvit se na OSPF. Viděli se ale nic si nevyměnili. Většinou stačil druhej reboot ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

takový zkušenosti nemám. Nám to funguje léta ok až teď při přechodu na v6.18 byl problém.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 9 years ago

Tak IPsec a ROS6.18 se zdá má víc problémů, než jen korektní překlíčování... Pokud je použito šifrování AES-256-GCM, tak CCR1036 a CCR1009 jde po vyjednání hned do tvrdého rebootu. PPC a MIPS to nedělá, ten ale pak vtipně hlásí v installed SA, že není žádné šifrování použito (ale dle pohledu do dat asi šifruje).
Potom CCRka se s ROS6.18 nějak se mi nesnáší s Dell switchi powerconnect 3424 a 5424. Pár dní to jede OK, pak přestane komunikovat portem, v RB a switchi ani ň blábolu, stačí disable/enable na ether port na CCR a je zase na pár dní až týden pokoj.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 9 years ago

dnes som nasiel dalsi bug ze ked si dam aj v novom winboxe tools a email tak tam uz nie je zaciarknute TLS... ked to odfajknem ulozim pokial som vo winbox je to tam pekne ale ako nahle sa odhlasim a znova prihlasim uz fajka zmizne a pritom emaily funguju takze vyzera to byt len nejaka chyba zobrazenia. Mate aj vy rovnaky problem???
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 9 years ago

pedro4444 píše:dnes som nasiel dalsi bug ze ked si dam aj v novom winboxe tools a email tak tam uz nie je zaciarknute TLS... ked to odfajknem ulozim pokial som vo winbox je to tam pekne ale ako nahle sa odhlasim a znova prihlasim uz fajka zmizne a pritom emaily funguju takze vyzera to byt len nejaka chyba zobrazenia. Mate aj vy rovnaky problem???
Ano, to samé!
0 x