Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.18

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Re: Verze 6.18

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

tiez mi padlo jedno sxt pri upgrade, jedno z 8....
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 9 years ago

RB711G
packages : wireless, security, system, advanced tools, dhcp (je to jenom spoj, nic dalšího tam nepotřebuju, už dhcp je tam jaksi navíc)
chodí ok, do logu nesmysly nepíše a funguje naprosto stabilně. Konfigurace základ -statický routing. Uptime 5 dní bez výpadku čehokoli.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 9 years ago

Používáte někdo IPsec transport na 6.18? Jsem si udělal upgrade z oblíbené verze 6.7 a zírám na to znechuceně... Na 6.7 se to chová tak, že mám v policy nastevenu platnost šifrovacího klíče 8 hodin, takže po 80% doby 6 hod 24 min je daný klíč označen za dying a okamžitě vyjednán nový pár a přechází se bezvýpadkovitě na něj beze ztráty kytičky a jede to týdny... Což je správně.
Nikoliv na 6.18, zde po vypršení 80% doby se aktuální klíče označí správně jako dying, ale žádné nové se nevyjednávají. Zkrátka až po 8 hodinách jsou zahozeny, tak se začnou panicky vyjednávat nové, což se už bez výpadku pár sekund neobejde....
Toto se děje pokud oba konce jsou 6.18, pokud aspoň jeden je 6.7, tak si vynutí překlíčování ve správný čas.
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 9 years ago

Tak-poznatek z dnešního dne, spoj 2x STXac vysílací strana jela v pořádku, přijímací se v libovolných časech samovolně odpojovala a stx se restartoval, to tu už psáno bylo a při downgrade na 6.12, nebo 6.15 zmizel interface wireless, teď nevím jak jej tam dostat zpátky. Tak jsem se nasral a hodil tam nanoBeam, protože celej den laborovat za provozu když je trasa tak nestabilní se nehodí.
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 9 years ago

A navíc ani zpět při nahrání verze 6.18 Wireless nenaběhl, ví prosím někdo jak jej tam dostat zpátky?
Macek píše:Tak-poznatek z dnešního dne, spoj 2x STXac vysílací strana jela v pořádku, přijímací se v libovolných časech samovolně odpojovala a stx se restartoval, to tu už psáno bylo a při downgrade na 6.12, nebo 6.15 zmizel interface wireless, teď nevím jak jej tam dostat zpátky. Tak jsem se nasral a hodil tam nanoBeam, protože celej den laborovat za provozu když je trasa tak nestabilní se nehodí.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Macek píše:Tak-poznatek z dnešního dne, spoj 2x STXac vysílací strana jela v pořádku, přijímací se v libovolných časech samovolně odpojovala a stx se restartoval, to tu už psáno bylo a při downgrade na 6.12, nebo 6.15 zmizel interface wireless, teď nevím jak jej tam dostat zpátky. Tak jsem se nasral a hodil tam nanoBeam, protože celej den laborovat za provozu když je trasa tak nestabilní se nehodí.


To jsi testoval balíček Wireless-fp ? Nech tam klasický wireless.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Balíček máš povolený? Co ti zmizelo, celé menu nebo jen karta?


Mimochodem když už jsme u těch záhad mikrotiku. Mám dva RB450G, zapojených pár ethernetů, v podstatě vše stejné. Verze 6.17. Na jednom občas padají linky na ethernetech. Nic víc, jen link down a prakticky okamžitě link up (ne na všech naráz, občas jeden, občas dva). Druhý je naprosto v klidu. Ten padací jsem upgradoval na 6.18 - a už je také v klidu (sice jen den a půl, ale tak dlouho to nikdy nevydrželo). A teď mi to někdo srozumitelně vysvětlete :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Ze by kondiky? :-) U RB450G docela zasadni.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Padací je funglovka :-) Nepadací dva roky starý a přežil několik bouřek (na rozdíl od jiných v té kostelní věži). Je možné, že je potřeba routerboardy zahořet nějakým poctivým přepětím :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 9 years ago

honzam píše:
Macek píše:Tak-poznatek z dnešního dne, spoj 2x STXac vysílací strana jela v pořádku, přijímací se v libovolných časech samovolně odpojovala a stx se restartoval, to tu už psáno bylo a při downgrade na 6.12, nebo 6.15 zmizel interface wireless, teď nevím jak jej tam dostat zpátky. Tak jsem se nasral a hodil tam nanoBeam, protože celej den laborovat za provozu když je trasa tak nestabilní se nehodí.


To jsi testoval balíček Wireless-fp ? Nech tam klasický wireless.
Takhle to vypadá, nikde nic, žádné testování jsem nezkoušel, prostě Wifi není a není.
Přílohy
DSC_9638.jpg
(230.05 KiB) Zatím ještě nestaženo
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

A bios jsi aktualizoval?
Po te bych dal hw reset, pokud to nepomuze tak jeste 6.19 RC a pak reklamace.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

odpojovala/restartovala ... zmizela wifi karta. Kdyby to byl třeba RB411, tak řeknu, ať ji vyměníš. U SXT máš ovšem smůlu, měníš celé. Z mého pohledu naprosto typická hw závada.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 9 years ago

Tohle se mi stalo taky u 6.15. Uz presne nevim, jak jsem to vyresil, ale nabehlo to. Povol fp balicek, dej reset.
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 9 years ago

Vyzkouším, díky, mimochodem další zářez na jiném stx po skenování Freg..usage... mikrotik spadne, vypne se restartuje, podruhé jej už po restartu nevidím, takže výjezd.
Ladik píše:A bios jsi aktualizoval?
Po te bych dal hw reset, pokud to nepomuze tak jeste 6.19 RC a pak reklamace.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

Ako vam ide btest? klient sxt-lite5, ap rb912...procesor ide pri teste na 70% max. Pricom rychlost bezdrotoej casti pada na 10mbit/s...semtam vystupi na 45mbit/s...a dookola to kolise.
Je to s wireless-fp balickom.
Dalsim paradoxom je, ze ked dam test na dalsi router, ktory je s ap pripojeny ethernetovym kablom tak maximalne rychlosti su polovicne...max 20mbit/s....routre su nevytazene....
Vie mi toto niekto overit, ze ked urobi test na ap aku ma rychlost tcp, a potom ked urobi test na dalsie zariadenie spojene s ap sietovym kablom ako sa zmenia priepustnosti?
0 x