Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Winbox 3

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Winbox 3

Příspěvekod mpcz » 9 years ago

honzam píše:Je pravda že celé SSID se tam kolikrát nevejde, což by se hodilo. Je to ale řešitelné. Pokud hledáš ve skenu svoje SSID tak se můžeš orientovat podle MAC, kanálu nebo Radio Name.

Ok, dík, technicky vzato je to tak, ale nenarodil jsem se jako autista. Jinak bych si tipl, že s tím moc často nepracuješ.
mpcz, 01.04.2015
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

mpcz píše:
honzam píše:Je pravda že celé SSID se tam kolikrát nevejde, což by se hodilo. Je to ale řešitelné. Pokud hledáš ve skenu svoje SSID tak se můžeš orientovat podle MAC, kanálu nebo Radio Name.

Ok, dík, technicky vzato je to tak, ale nenarodil jsem se jako autista. Jinak bych si tipl, že s tím moc často nepracuješ.
mpcz, 01.04.2015


Pracuju s tím docela často. Jak jinak chceš najít dobrej kanál než skenem od klienta? V čem je teda problém? Nemůžeš si na sektory dát takové radio name aby se to do sloupce vešlo? V tom fakt problém nevidím.
Sken je pro mě na 99% použitelný v této podobě jak je...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Jenže podle SSID a radio name lze odhadnout i majitele. A dle znalosti prostředí místo, kde to tak možná asi visí. A jak moc mi to bude vadit.
Nevím jak máte husté sítě vy, ale jeden člověk má většinou možnost se připojit na jeden access point. Ti, co mají víc možností jsou výjimkou. Nezajímají mě tedy moje sítě, ale ty cizí. A oříznutí ssid na pár znaků je prostě ponížení scanu do prakticky nepoužitelných nížin ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 9 years ago

ludvik píše:Jenže podle SSID a radio name lze odhadnout i majitele. A dle znalosti prostředí místo, kde to tak možná asi visí. A jak moc mi to bude vadit.
Nevím jak máte husté sítě vy, ale jeden člověk má většinou možnost se připojit na jeden access point. Ti, co mají víc možností jsou výjimkou. Nezajímají mě tedy moje sítě, ale ty cizí. A oříznutí ssid na pár znaků je prostě ponížení scanu do prakticky nepoužitelných nížin ...

Zdravím,
přesně tak, neřekl bych to lépe. Právě ta, podle mého neoprávněná spokojenost vede k těm šíleným chybám od Mikrotiku a přezírání oprávněných potřeb uživatelů. Sorry, ale když někomu nasypu do kapsy pár miliónů za jeho výrobky, očekával bych, že k připomínkám odběratele, neřknu-li kritice jasných chyb programátorů bude přistupovat čelem a s úctou. Zvláště v případě, kdy je náprava tak jednoduchá, jako v tomto případě.
Ale, aby zde nebyl jen pláč a slzy, zpráva z dneška z Mikrotiku: (doufám, že to nebude trvat 6! let, po které si se Sergejem ohledně tohoto problému dopisuji)

Hello,

I will make a request to our programmers that they increase size of this field.

Regards,
Martins S.

mpcz, 07/04/2015
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

rc8 ke stažení http://www.mikrotik.com/download/share/winbox.exe

Changelog zatím není ale je tam přidána podpora RoMon
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:RoMON
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

ten romon, aka je pointa toho?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Máš málo IP adres, nebo nechceš management routovat, případně nemáš možnost ho oddělit do extra VLAN. Pokud ti běží na "běžné" síti, tak je vhodné ho ochránit alespoň nějakým firewallem - a tím přijdeš o případné výhody FastPath.
I když nějaký velký smysl v tom také nevidím. Jak to nepoběží všude, tak je to k prdu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 9 years ago

Uz dlhsi cas pouzivam winbox 3 rc09 a cim dalej tym viac pocitujem ako sam od seba pada...

Mam win 7 napojeny na siety a v jednom kuse ked nieco dlhsie nastavujem sa winbox vypne a vyhodi startu spojenia...

V predchadzajucich verziach som tento problem vobec nepocitoval nemate niekdo ulozenu starsiu verziu???
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 9 years ago

Tez mi 3.0rc9 pada jak svestky, bohuzel na nove rb jako je rb941 ani stary uz pouzit nejde takze me to sere docela :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

winbox rc3 doporučuji používat jen na rb941. Na ostatní desky winbox 2.2.18 a no problem
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Může mi někdo seriozně vysvětlit, co má winbox společného s hardwarem?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 9 years ago

Pre konfiguráciu HW s SMIPS potrebuješ Winbox 3. Winbox 2 to nepodporuje, vyhlási chybu.

Z mojej strany: používam Winbox 3 RC9 a bez problémov a crashov. Win 8.1 64bit.
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 9 years ago

honzam píše:winbox rc3 doporučuji používat jen na rb941. Na ostatní desky winbox 2.2.18 a no problem


vedel by si mi pls ten winbox 2.2 niekde uploadnut???


blazej ja mam win 7 64bit ibm e550 a tak ako mi pada winbox 3 mi v zivote nic nepadalo strasne na tom neico robit.. asi naj riesenie je pouzivat winbox 2 a ked to uz nejde tak pustit winbox3
0 x

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 9 years ago

Winbox 2 nie je problém zohnať :D :D ale tak predsa
Přílohy
winbox.zip
(60.34 KiB) Staženo 119 x
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

http://www.mikrotik.co.id/getfile.php?n ... 2.2.18.exe

Mě s win 7 64bit neustále winbox3 padá. Koukám že nejsem sám :)
0 x