Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik podpora 802.11ac + nové MK produkty

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Re: Mikrotik podpora 802.11ac + nové MK produkty

Příspěvekod disk » 9 years ago

Nstreme a nV2 V ac moc nechodí. NastaVeno 802.11.
ZVýšená odezVa je při plné záteži.
Přílohy
sxt_ac_ping.jpg
sxt_ac_ping.jpg (138.15 KiB) Zobrazeno 3343 x
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

Nemáte někdo problém s SXT AC - 90° sektorem? Nasadil jsem ho dnes na jedno misto (na jinych dvou mi jiz bezi) a po montazi (4m UTP, trafo z baliku) mi najelo (piplo), na switchy vsechno svitilo, jak ma, ale nemohl jsem se vubec na nej dostat. Z jineho RB jsem zkusil naskenovat jeho signal a ten byl vysilan, pouze po LANce nic. UTP kabel jsem pred montazi zkousel a vsechno fungovalo, tak jsem ho vytahnul z POE, znovu zastrcil do POE, SXT ac nastartovalo a vse ok. Po cca 2. hodinach bezproblemoveho provozu jsem chtel vyzkouset reboot a uz nenajelo (ani LAN, ani bezdrat), na swit. sviti v portu, kde je pripojene, link on. Verze MK 6.19. Necetl nekdo z vas, zda ty SXT ac nemaji problemy s chodem (nemyslim reboot pri BT testu, ten mi nikdy nenastal)? Nejaky problem se startem?

Neco malo jsem nasel na http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=3&t=87620 , ale nevim zda uz je to opravene .... Muze jet SXT AC i na normalnim wireless balicku?

Diky vsem.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

Tak jsem se na to misto dostal jeste dnes, zarizeni vypl z POE = najelo = nahral verzi 6.22 (na mk foru jsem nasel, ze je tam nejaka chyba a byla opravena v 6.21 - spojena s nv2 a AC produkty) a od te doby to jede zatim jak ma, udelal jsem i nekolik rebootu a vzdy to najelo. Takze asi doporucuju vsude nahrat 6.22, jen je zvlastni ze doma (pri konfiguraci) se mi to neseklo ani jednou s 6.19 ...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Myslím že jsi udělal co jsi mohl. Nové produkty vždy mívají mouchy. 6.22 je jistota
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 9 years ago

Kolegove, jak Vam na ACcku chodi nv2, pripadne nstreme? Je to pouzitelne, latence jsou podobne jako na Nku? Diky
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

Jenya píše:Kolegove, jak Vam na ACcku chodi nv2, pripadne nstreme? Je to pouzitelne, latence jsou podobne jako na Nku? Diky


Mam nasazene 3x SXT ac. Dva mi jedou cca mesic v nv2, 1ms a zatim spokojenost. Predtim tam byl Gigasektor rovnez MIMO 2x2 a ve vysledku je to obdobne. Jedu vsude na 20 Mhz. Obe tyto SXT ac jsou v oblasti s malym rusenim.

Treti je v miste, kde uz je to ruseni vetsi, ale mam ho tam teprve kratce (od vcerejska), takze nemuzu moc hodnotit - jevi se to zatim v poradku, ale pockam si az na vikendovy provoz, co s tim udela ...
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

akurat som skusal jeden spoj na sxt v meste (20 000 obyvatelov, asi 40 sieti v 5ghz v okoli..). Na klasickom Nku to ide 70/70mbt/s (nv2). Po prepnuti na ac (pri 20mhz) vzostup o 5mbit/s, cize neviditelny rozdiel. Najnovsi 6.26 firmware.
Co je zvlastne, ze sa mi to nespoji ani na nstreme, ani na klasicke 802.11, nestalo sa vam?
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 6 years ago

Chcel byvsom ozivit stare tema . Ake rychlosti dosahujete momentalne pri mikrotik AC ?nemyslim P2P ale s viacerymi klientami na ap.
0 x