Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik podpora 802.11ac + nové MK produkty

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Mikrotik podpora 802.11ac + nové MK produkty

Příspěvekod Selič » 9 years ago

testuju na v6.19 každý den a nic se nerestartovává.


Co používáš za verzi winboxu?
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

2.2.18

píše se tady že na ac rbčkách blbne btest... ty nemám takže to asi globální problém nebude ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

homer
Příspěvky: 59
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod homer » 9 years ago

Selič píše:
Potvrzuji také problémy na nových SXT ac, stačí pustit Bandwidth test, Scan, nebo Snooper a dojde k restartu. V logu vzdy Kernel failure. Napajeni 24 V, verze 6.19, vypnuty nepotrebne balicky.


Vypadá to opravdu na chybu softwaru. Jsem to skusmo nahrál na RB750Up a RB532 a pokus o bandwidth test to restartoval taky.



Nahrali jsi to na RB532 ? Prosimte jaky to ma vyznam, jen na test? RB532 skoncilo tak na verzi 3.30 kdy to jeste behalo dobre, vyssi verze uz hodne zatezovaly procesor, nebo se mylim ?
0 x

aj_rade
Příspěvky: 175
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aj_rade » 9 years ago

Selič píše:
Potvrzuji také problémy na nových SXT ac, stačí pustit Bandwidth test, Scan, nebo Snooper a dojde k restartu. V logu vzdy Kernel failure. Napajeni 24 V, verze 6.19, vypnuty nepotrebne balicky.


Vypadá to opravdu na chybu softwaru. Jsem to skusmo nahrál na RB750Up a RB532 a pokus o bandwidth test to restartoval taky.


zdarec,

taky mi to dela s tim novym RB 953... Hazi to obcas ty restarty, predevsim kdyz jedu stream video ci BW test obcas.
Opravdu to ta 6.20rc nedela uz ?
0 x
admin sítě PLnet

aj_rade
Příspěvky: 175
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aj_rade » 9 years ago

aj_rade píše:
Selič píše:
Potvrzuji také problémy na nových SXT ac, stačí pustit Bandwidth test, Scan, nebo Snooper a dojde k restartu. V logu vzdy Kernel failure. Napajeni 24 V, verze 6.19, vypnuty nepotrebne balicky.


Vypadá to opravdu na chybu softwaru. Jsem to skusmo nahrál na RB750Up a RB532 a pokus o bandwidth test to restartoval taky.


zdarec,

taky mi to dela s tim novym RB 953... Hazi to obcas ty restarty, predevsim kdyz jedu stream video ci BW test obcas.
Opravdu to ta 6.20rc nedela uz ?


Tak za sebe muzu rict, ze to pada i s tim 6.20rc16 jak hrusky :-/
Routerboard 953GS-5HnT a karty R11e-5ac 2x
0 x
admin sítě PLnet

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 9 years ago

Ano, STXac stále stejný problém !
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

Macek píše:Ano, STXac stále stejný problém !



SXT AC uptime 8 dni, to stejne klienti, zadny reboot, zadne odpojovani klientu. BTest v TCP na SXT N klienta cca 90 Mbit, bez restartu. Na strane SXT AC Gbit mikrotik POE. Mam tam 6.20rc10, nechce se mi to porad prehravat. Jedu v nv2 1 ms. Nevim, ale ja ty problemy nepozoruju, mam tam vsechny balicky, routerboard 3.18.1.

Je ta to povesenych 6 klientů.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

teď tu drtim RB922 btestem proti sobě a ani jeden restart...
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 9 years ago

hapi píše:teď tu drtim RB922 btestem proti sobě a ani jeden restart...

taky mi v testu pred par dny na stole neprovedly nic divneho (6.19). Napajeno nejakym beznymi zdroji od MT (tusim ty co se davaji k RB2011 cili neco kolem 20V). Je pravda ze vysilaci vykon jsem mel srazeny hodne dolu. Takze pokud to nekdo napaji z mensiho napeti tak s vyssim vykonem se to muze pri vetsim provozu restartovat (klasika pro vsechny RBcka)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

+1

to je první kloudná věc co tu někdo řekl :-D drtivá většina kravin je způsobená nedostatečným napájením. Někteří by si asi divili co všechno může napájení způsobit od restartů až po špatný CCQ.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 9 years ago

SXT ac RouterOS 6.19 zapnuto a zatím funguje.

sxt_ac.jpg
sxt_ac.jpg (166.07 KiB) Zobrazeno 4865 x
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 9 years ago

disk píše:SXT ac RouterOS 6.19 zapnuto a zatím funguje.

sxt_ac.jpg

No paráda! trafo máš původní co k tomu dávají? Já mám 4ks a všechny se mi při Btestu nebo skenu FregUsage restartují.
nebo mi prosím doporuč nastavení :(
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

Macek píše:
disk píše:SXT ac RouterOS 6.19 zapnuto a zatím funguje.

sxt_ac.jpg

No paráda! trafo máš původní co k tomu dávají? Já mám 4ks a všechny se mi při Btestu nebo skenu FregUsage restartují.
nebo mi prosím doporuč nastavení :(



Trafo originální z balíku - POE 1 Gbit, UTP kabel cca 7m, verzce 6.20rc10, výkon snížený na tx power 13 dB a vše jede (testoval jsem jen BT), jak jsem už psal nahoře.
Naposledy upravil(a) pepulis dne 01 Oct 2014 12:38, celkem upraveno 1 x.
0 x

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 9 years ago

Vše mi funguje a freq jsem nezkoušel a btest také ne. Nemá smysl generovat provoz na mk. Stejně dají málo.
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 9 years ago

disk píše:Vše mi funguje a freq jsem nezkoušel a btest také ne. Nemá smysl generovat provoz na mk. Stejně dají málo.


A kolik je ping na tomto spoji, klasicky nv2, nebo nejake zlepseni?
0 x