Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Najlepšia stabilná verzia na reálny provoz

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Re: Najlepšia stabilná verzia na reálny provoz

Příspěvekod Repkins » 9 years ago

Nějak mě od verze 6.10 nefachčí Auto Upgrade. Nahraju balíčky na server, klient je tam vidí, označím, které chci downloudat, kliknu... a nic se neděje :? Verze 6.17 už to má zřejmě opravené, tam to funguje. Co se týče stability a sekání se či rozpadání spojů, tak jsem nezaznamenal žádnou změnu ani k lepšímu ani k horšímu..
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 9 years ago

Ktoru verziu by ste odporucali na GW a verzia x86.
Dakujem kazdemu za radu
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

gsmsoft píše:Ktoru verziu by ste odporucali na GW a verzia x86.
Dakujem kazdemu za radu


Ahoj, urcite 6.19. Ta jede stabilne a bez problemu.
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 9 years ago

pepulis Dakujem
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 9 years ago

6.19 urcite...
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 9 years ago

6.19 x86 po kazdom rebootu nenabehne.Treba natvrdo restart.Tak idem skusat inu verziu a dam vediet ako som dopadol
0 x

tuner99
Příspěvky: 65
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod tuner99 » 9 years ago

michnzee píše:Ja mam vsude zatim 6.13 a slape bez problemu, zda se ze po delsi dobe nejmene rozbita verze :D

Taky do toho půjde nejspíš zpátky, na 6.13 pak teda na 6.18 jsme jeli asi půl roku bez problému, teď přišel upgrade na 6.27 a s každým typem routerboardu problém, radia se rozpojuji pri -55dB z ničeho nic, na RB493 se koušou eth1 a různý další problémy, který na chvilku vyřeší reboot...
0 x

Rasken
Příspěvky: 55
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rasken » 9 years ago

A jakou verzi doporucite na Omnitika?
mam tam v 5.25 a za posledni mesic uz se mi 2x kousnul takovym zpusobem, ze vesele vysilal, klienti pripojeny ale nepreposilal data, ani po LAN ho vinbox nenajde, (nastaven pouze bridge LAN==WiFi) nic neroutuje, jen preposila data mezi interfacemi....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

to se mi stalo i s verzí 6.19 asi HW chyba nejspíš, omnitik je fakt jeden z nejhorších HW, zatím u nás největší poruchovost ze všech RB.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

okoun píše:to se mi stalo i s verzí 6.19 asi HW chyba nejspíš, omnitik je fakt jeden z nejhorších HW, zatím u nás největší poruchovost ze všech RB.


To zasekavani LANky neni jen problem Omnitiku, ale i SXT AC a dokonce i RB912 (http://dealer.penta.cz/routerboard-mikr ... 13764.html), jiz jsem to tady myslim nekde i psal a resil i na ofic. foru mikrotiku. Minuly tyden se mi zasekl sektor postaveny na uvedenm SXT AC a to takovym zpusobem, ze nemohl ani vzdaleny reboot pres klienta, protoze wifi fungovala a vysilal v poradku. Pomohlo az vypnuti z el. (jede to pres ups a pripojeno do switche 260GS, ktery hlasil no link) a nasledne zapnuti. Byla tam verze 6.25. Upgradoval jsem ji na miste 6.29.1, protoze tam mam jeste i sektor z SS-60, tak kdyby byl nejaky problem, muzu lidi prepojit tam ...
0 x

pajas
Příspěvky: 52
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pajas » 9 years ago

všude máme 6.19 a naprostá spokojenost
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 8 years ago

Všude mám verze různě na přeskáčku a jsem rád, když to aspoň týden nezlobí. Naprostá nespokojenost se všemi verzemi. O RB 2011iL a stabilitě verzí na ní, ani nemluvím. :D
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 8 years ago

dubrma píše:Všude mám verze různě na přeskáčku a jsem rád, když to aspoň týden nezlobí. Naprostá nespokojenost se všemi verzemi. O RB 2011iL a stabilitě verzí na ní, ani nemluvím. :D



z devadesati procent mam vsude 6.7 nebo 6.25. Ted jsem zjistil ze na par spojich 6.30.2 verze zlepsila propustnost o 50 procent, tak jeste chvili cekam nez to nasypu vsude. Jinak z 2011iL nemam problem nikde.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

to je možný, ale mám tedy silné problém s omnitikama 6.30.2, který má POE výstupy. neustále se alepoň několikrát za den restartuje s hláškou o watchdogu, asi se to přehrývá nebo co, jakmile dám downgrade na 6.19 je klid, support bouhžel vůbec neví, jako vždy.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

okoun píše:to je možný, ale mám tedy silné problém s omnitikama 6.30.2, který má POE výstupy. neustále se alepoň několikrát za den restartuje s hláškou o watchdogu, asi se to přehrývá nebo co, jakmile dám downgrade na 6.19 je klid, support bouhžel vůbec neví, jako vždy.

Zdravím,
nejlepší verze bude taková, spojit POE výstupy natvrdo na napájení a nechat verzi SW, která nezlobí. To se týká všech tzv. SW ovládaných POE u RB, které jsou jen zdrojem problémů různého druhu. Ty se s další vezí ROS znovu vynořují. Používám propojení POE vodičů již leta a od dob přechodu z 12V na 24V nebyl jediný problém.
mpcz, 10.08.2015
0 x