Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Najlepšia stabilná verzia na reálny provoz

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Re: Najlepšia stabilná verzia na reálny provoz

Příspěvekod ef » 7 years ago

Na 450G je mipsbe ne mipsle jak jsem psal dříve. Na 450G mam 6.26 a CPU mam na 45% při 150Mb a 15k paketech. Vypnuty con. tracking. Nedělá nat jen routing žádné fw pravidla ani queue.
0 x

maxdevaine
Příspěvky: 30
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod maxdevaine » 7 years ago

Tak,
já teď všude přecházím na 6.34.6
Jedná se převážně o cca 20ks RB433AH, nějaké RB411AH, cca 20x RB433UL, RB433L, RB493, RB493G, pak RB951G-2HnD, SXT G-5HPacD ...
+ všude přecházím na wireless-cm2

Potřebuji aktuálnější verzi ROS kvůli novější verzi openssl a věcí s tím spojených (u starších verzí ROS mně pěkně štve se připojovat přes ssh a řešit připojování přes defaultně již nepoužívané šifrovací algoritmy).
Na všech spojích mám dostatečné rezervy, takže mi ani tak nejde o maximální propustnost, nevím tedy, jak moc je tato verze dobrá. Důležité pro mně je, že zatím nepozoruji žádné problémy.

I na Mikrotik foru tuto verzi celkem chválí :
http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php ... 2d37b294db

Zdar Max
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

Jaká je teď aktuálně nejlepší stabilní verze na x86? Já mám pořád 6.13 na Supermicru.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Máme 6.32.3 předtím 6.12 6.15 a nikdy jsem na x86 nepozoroval žádný problém. Nějak nevidím důvod navyšování, nic to asi nepřináší, nebo to nepozoruji. Máme na tom shaping fw nat nic víc. Šel bych ale asi do bug fix only 6.34.6. Mame tři shapery takže nasazovali jsme na jeden a po týdnu na ostatní s tím že máme jeden záložní kdyby se to nějak vysipalo.
0 x