Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.10

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Re: Verze 6.10

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

Pokud to padá na straně té Brocady, že link up/down, tak to nebude s tím bondem souviset. To spíše, jak hrabali do těch autonegociací pro CCR v 6.10, tak hrábli i někde kousek vedle. :-(

Jinak bond s link-monitoring=mii ignoruje parametry arp-interval=100ms arp-ip-targets=192.168.254.252. Funkčnost linky jen určuje, že Ethernet hlásí link up, takže i když se ten switch připojený na ether3 sekne a nepřestane posílat nosnou, tak bond zůstane na tom ether3.
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

Takže jak jsem o stránku zpět psal, že 6.10 mi extrémně rychle umírá na zaplnění routovací cache (/ip route cache print), tak viník je asi odhalen. Dělá mi to SSTP sever, pokud je současně použito i SSTP server binding (/interface sstp-server add name=X user=Y). Bez toho bindignu naprosto OK, s tím bindingem to dělá, když proběhne nepovedený pokus o připojneí na SSTP server. tak to zůstane asi v té cache radostně viset bloklé. Takže je to jen otázka počtu pokusu o připojení na SSTP krát počet těch bindingů. ROS5 to nedělal, starší ROS6 se plnily několikrát pomaleji.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

nejak moc stavy...krmeno 24V zdrojem, ale kousek napajeny 15V adapterem ukazuje spravne...divny...
Přílohy
voltage.jpg
voltage.jpg (12.16 KiB) Zobrazeno 1749 x
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

pcwifi píše:nejak moc stavy...krmeno 24V zdrojem, ale kousek napajeny 15V adapterem ukazuje spravne...divny...


taky jsem nepochopil, co vlastneMT tim voltmetrem ma vlastne na mysli. K mereni napajeciho napeti je to nepouzitelne
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

tak chyba na rB750UP se mi neustále asi po 5 minutách vypínají routery na POE napájení, musel jsem jít zpět na 6.7
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 9 years ago

Pozoroval někdo problém rychlosti na jedno TCP spojení s verzí 6.10 ?

Měli jsme tutu verzi na RB2011 a pokud se pustil Btest 1 TCP spojení a teklo to přes tu 2011 tak byla maximální rychlost na jedno spojení 20-30 Mbit
RB bylo na všechny portech linkováno na 100Mbit při ručním fixnutí na 100Mbit byla rychlost 10-12 Mbit na jedno spojení po slinkování na 1Gbit to přes daný port dalo 70-80Mbit na jedno spojení přes Btest

Po nahrání 6,19 všechny problémy pryč.
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz