Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.9

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Martin_H
Příspěvky: 127
Registrován: 17 years ago

Re: Verze 6.9

Příspěvekod Martin_H » 10 years ago

zdravím mám jiný problém, vyměnil jsem rb411AH za 912uag-5hpnd s verzi 6.9 a ve statistikach ethernetu kontkretne Rx Stats se mi objevuji Rx Control a stejny počet Rx Drop. Je to vadný kabel nebo co tato položka vůbec znamená? Jinak TX Stats jsou upne ciste zadne errory a jen provoz. Spojene je to na 1Gbit proti tplink switchi.

spoj je ptp proti rb411ah s r52hn jeste jsem ji nestihl vymenit a je tam v 6.7 routeros

Diky za objasneni
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

Martin_H píše:zdravím mám jiný problém, vyměnil jsem rb411AH za 912uag-5hpnd s verzi 6.9 a ve statistikach ethernetu kontkretne Rx Stats se mi objevuji Rx Control a stejny počet Rx Drop. Je to vadný kabel nebo co tato položka vůbec znamená? Jinak TX Stats jsou upne ciste zadne errory a jen provoz. Spojene je to na 1Gbit proti tplink switchi.

spoj je ptp proti rb411ah s r52hn jeste jsem ji nestihl vymenit a je tam v 6.7 routeros

Diky za objasneni


co znamena rx-control se mi nepodarilo vygooglit. Vadny kabel by IMHO generoval FCS (kontrolni soucet) chyby. Chtelo by to asi dotaz primo na support@mikrotik.com
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 10 years ago

6.9 je bastl.. Nefunguje spousta veci.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

pokud neřekneš co tak tě budu vesele ignorovat. Dneska v noci sem předělal celou sít včetně hlavního routeru na v6.9 a nějak nevidim problem.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Jeden 2x2 sektor jsem komplet překopal na 6.9 včetně klientů. Zatím nebyl jedinný problém co se provozu týče. AKorát jeden klient sxt lite5 se musel restartovat aby se připojil na AP
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

honzam píše:AKorát jeden klient sxt lite5 se musel restartovat aby se připojil na AP


obcas se pri upgradech najde RBcko, ktere se nejak sprajcne pri rebootu. Vypnout zapnout casto pomaha. To se deje/delo i v ROS 5.X, 4.X...
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 10 years ago

hapi píše:pokud neřekneš co tak tě budu vesele ignorovat. Dneska v noci sem předělal celou sít včetně hlavního routeru na v6.9 a nějak nevidim problem.


V 750UP nefunguje nastaveni auto-on pro POE.. V bridge nejde v konzoli nastavit nic z advance pravidel, ani pomoci API. IPv6 segmenty pres DHCP nefunguji po rebootu. To jsou posledni reporty, co jsme poslali do MKT.. ;-) DHCP option uz opravili..
0 x

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 10 years ago

Mě zase na hlavní bráně nešlo nastavit route .. routing mark (mám 2 konektivity a), prostě to meníčko bylo prázdný, downgrade na 6.8rc1 jel v pohodě.
0 x

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 10 years ago

Tak paráda spoj, který celou dobu neměl problém, tak na 6.9 z ničeho nic, klienti připojení a nulovej trafic přes wlan. Takže asi spravili ty co nefungovali a ty spoje co fungují nebudou ....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

Kód: Vybrat vše

20:14:17 wireless,info 00:0C:42:DD:38:35@wlan1: disconnected, control frame timeout
20:14:20 route,ospf,info OSPFv2 neighbor 10.255.5.1: state change from Full to Down
20:14:23 wireless,info 00:0C:42:DD:38:35@wlan1: reconnecting
20:14:23 wireless,info 00:0C:42:DD:38:35@wlan1: reconnecting
20:14:23 wireless,info 00:0C:42:DD:38:35@wlan1: connected


co že opravili?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 10 years ago

Tak jsem zazil zakousnuti u SXT v rezimu client. Po pripojeni vzdalene na vedlejsi antenu jsem provedl scan - nic nenasel. Reboot a jede dal. Uz tam je 6.10.

iTomB
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 10 years ago

Takže z deště pod okap? Zvažoval jsem že nasadím nějakou V6, ale zůstanu u 5.21 - 5.26. Jsou to sice taky mrdky co nelze provozovat bez antisekacího scriptu, a občas tuhne modulace, ale to bych měl i ve V6. Ovšem ve V6 bych koukám, bych měl i bonus s diskonektama :)
Jde vidět, že v oblasti rádií jsou na tom fakt bídně, a zřejmě bohužel pro nás, oni neví co s tím. No, hlavně že máme ccr a podobné debility :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Leeonek píše:Takže z deště pod okap? Zvažoval jsem že nasadím nějakou V6, ale zůstanu u 5.21 - 5.26. Jsou to sice taky mrdky co nelze provozovat bez antisekacího scriptu, a občas tuhne modulace, ale to bych měl i ve V6. Ovšem ve V6 bych koukám, bych měl i bonus s diskonektama :)
Jde vidět, že v oblasti rádií jsou na tom fakt bídně, a zřejmě bohužel pro nás, oni neví co s tím. No, hlavně že máme ccr a podobné debility :)


Ve verzi 6.10 se nic takového neděje. A jako bonus nezamrzá modulace. Což se o V5 říct nedá.
0 x

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 10 years ago

honzam píše:
Leeonek píše:Takže z deště pod okap? Zvažoval jsem že nasadím nějakou V6, ale zůstanu u 5.21 - 5.26. Jsou to sice taky mrdky co nelze provozovat bez antisekacího scriptu, a občas tuhne modulace, ale to bych měl i ve V6. Ovšem ve V6 bych koukám, bych měl i bonus s diskonektama :)
Jde vidět, že v oblasti rádií jsou na tom fakt bídně, a zřejmě bohužel pro nás, oni neví co s tím. No, hlavně že máme ccr a podobné debility :)


Ve verzi 6.10 se nic takového neděje. A jako bonus nezamrzá modulace. Což se o V5 říct nedá.

To muzu potvrdit. Chodi jako vino.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

máme všude v6.9 a taky jsem zatim nikde neviděl žádnou z předchozích průserů kterými předchozí verze oplývali.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků