Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.9

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Verze 6.9

Příspěvekod okoun » 10 years ago

honzam píše:Nevim, ale pokud si vzpominam tak tohle se nam zatim nestalo. 6.x samozřejme pouzivame. Jakej rezim pouzivas? Station, Station Bridge nebo WDS?


klasický station, prokol any (nv2)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dzejty
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod dzejty » 10 years ago

RB433AH s běžnou konfigurací (lan<>wan,NAT,IPsec, atd.) po upgrade ROSu z 6.7 na 6.9 MKT už nenajel, eth. porty se tváří, že něco dělají, ale nelze se nijak (telnet,ssh,winbox,macserver) připojit. :evil: boužel nemám po ruce sériák abych sa na to podíval přes konzoli co tomu ublížilo.
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

Kysa píše:Takže CRS125-24G-1S opět žádná změna proti 6.7 Všechny porty běží na 10M. Zůstávám u 6.6


Pokud by jste někdo náhodou řešil stejnej problém jako já, toto mi napsal support mikrotiku a opravdu to pomohlo

Kód: Vybrat vše

Use this command to fix this problem in RouterOS v6.9:
/interface ethernet switch port set [find] learn-restricted-unknown-sa=yes
0 x
Petr Krist

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 10 years ago

lidi vsimli ste si, ze zmyzeli u eth veskery Stats?? funguje jen general, ethernet, status a trafig, jinak bez hodnot. Pres comand lejnu jeden, jinak :(
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

honza198 píše:lidi vsimli ste si, ze zmyzeli u eth veskery Stats?? funguje jen general, ethernet, status a trafig, jinak bez hodnot. Pres comand lejnu jeden, jinak :(

Na jakym to mas boardu? Kukal jsem ted na RB911G a tam ty countery ve winboxu vidim.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

na RB711G je taky vidim.

Jo a hoši, aktuálně mám všude na síti v6.6 a je to něco málo přes 80 dní co maji uptime a co si budeme povídat... začínaji kravnout s timhle uptime. Včera se odmlčel jeden ptp spoj. Napojil sem se tedy na APčko za tim abych přišel na to co se stalo a RBčko normálně žije akorát se nepřipojí. V logu to říká že sync timeout a od tý doby se už ani nesnažil připojit. Po rebootu zase vše ok.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 10 years ago

Dalibor Toman píše:
honza198 píše:lidi vsimli ste si, ze zmyzeli u eth veskery Stats?? funguje jen general, ethernet, status a trafig, jinak bez hodnot. Pres comand lejnu jeden, jinak :(

Na jakym to mas boardu? Kukal jsem ted na RB911G a tam ty countery ve winboxu vidim.



je to na RB 433AH.

Predtim jsem ho restnul do tovarky - to mi to jeste ukazovalo a kdyz jsem ho upnul z 6.5 na 6.9 tak hodnoty pa - pa
0 x

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 10 years ago

hapi píše:na RB711G je taky vidim.

Jo a hoši, aktuálně mám všude na síti v6.6 a je to něco málo přes 80 dní co maji uptime a co si budeme povídat... začínaji kravnout s timhle uptime. Včera se odmlčel jeden ptp spoj. Napojil sem se tedy na APčko za tim abych přišel na to co se stalo a RBčko normálně žije akorát se nepřipojí. V logu to říká že sync timeout a od tý doby se už ani nesnažil připojit. Po rebootu zase vše ok.



tohle resit nemusim - automatickej reboot v 3:15 na vycisteni route cache pro BGP. Hapi, chtelo by to jim to postnout. IMHO , ty nepouzivat watchdog co je v tikách??
0 x

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 10 years ago

Dalibor Toman píše:
honza198 píše:lidi vsimli ste si, ze zmyzeli u eth veskery Stats?? funguje jen general, ethernet, status a trafig, jinak bez hodnot. Pres comand lejnu jeden, jinak :(

Na jakym to mas boardu? Kukal jsem ted na RB911G a tam ty countery ve winboxu vidim.


Já je nevidím od v6 až do teď na žádné 411, 493. Užj jsem to psal a pořád nic.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

honza198 píše:
hapi píše:na RB711G je taky vidim.

Jo a hoši, aktuálně mám všude na síti v6.6 a je to něco málo přes 80 dní co maji uptime a co si budeme povídat... začínaji kravnout s timhle uptime. Včera se odmlčel jeden ptp spoj. Napojil sem se tedy na APčko za tim abych přišel na to co se stalo a RBčko normálně žije akorát se nepřipojí. V logu to říká že sync timeout a od tý doby se už ani nesnažil připojit. Po rebootu zase vše ok.



tohle resit nemusim - automatickej reboot v 3:15 na vycisteni route cache pro BGP. Hapi, chtelo by to jim to postnout. IMHO , ty nepouzivat watchdog co je v tikách??


myslíš jako watchdog co sleduje dostupnost IP adresy? ne tohle neděláme. Pak když se někde něco změní tak bych musel přepisovat i tohle a hlavně na to pamatovat. Nedejbože když upgraduju síť a RBčko po cestě se rebootne.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 10 years ago

Tak po update 6.9 na jednom RB435G mi to behem tydne udelalo uz dva zasadni prusvihy.

Nejdriv spadl ethernet port 2, muselo se to rebootnout, az pak to nabehlo.

Dneska zase koukam, ze nejede spoj na druhe AP, opet se musel tento board rebootnout aby to najelo.

Predtim tam byla verze 5.20, uptime 265 dni bez jedineho problemu.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

disk píše:
Dalibor Toman píše:
honza198 píše:lidi vsimli ste si, ze zmyzeli u eth veskery Stats?? funguje jen general, ethernet, status a trafig, jinak bez hodnot. Pres comand lejnu jeden, jinak :(

Na jakym to mas boardu? Kukal jsem ted na RB911G a tam ty countery ve winboxu vidim.


Já je nevidím od v6 až do teď na žádné 411, 493. Užj jsem to psal a pořád nic.


na 5.X vidim na RB4xx jen same nuly. IMHO ten hardware ty countery zrejme neposkytuje, takze v 6tce je to zobrazene uplne bez hodnot, aby nekoho ty nuly nepletly.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Dalibor Toman píše:na 5.X vidim na RB4xx jen same nuly. IMHO ten hardware ty countery zrejme neposkytuje, takze v 6tce je to zobrazene uplne bez hodnot, aby nekoho ty nuly nepletly.


Jasně že RB 4xx to nepodporuje. Proto tam byly samé nuly. Ve verzi 6 to smazali aby to uživatele nemátlo
Obrázek
Přílohy
errors.jpg
errors.jpg (140.55 KiB) Zobrazeno 2517 x
0 x

milanpavlu
Příspěvky: 1
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milanpavlu » 10 years ago

zajímavé... na RB443UAH s verzí 6.9 mám všechny statusy na eth také prázdné... na RB493G se stejnou verzí vše ok....
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

co je to platne, kdyz ty countery nejsou videt v SNMP - ifInErrors jsou stale nula i kdyz Winbox ukazuje nenulova FCS , ifInNUcastPkts jsou stale 0 atd
0 x