Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.9

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 6.9

Příspěvekod net.work » 10 years ago

michnzee píše:Hele a ještě jedna věc, čeho jsem si všimnul, předtím co jsem měl při běžným provozu využití CPU nějakých 12-15%, tak při obdobném využití mám teď stabilně okolo 3-5%. Je to možný?

dle grafu zadne snizeni zateze nepozoruju (predtim v 5.25)
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

Kysa píše:
honzam píše:
Kysa píše:Takže CRS125-24G-1S opět žádná změna proti 6.7 Všechny porty běží na 10M. Zůstávám u 6.6


To bude nějakej bug u tebe. 6.8 a 6.9 vše OK na CRS. Porty běží na Gigu. Doporučuji ti resetovat konfig, Upgradovat na 6.9 a znovu nastavit.


A zkoušels to, nebo jenom věříš tomu, co je v interfaces? Mě to píše rychlost 1G, ale pokud skusím něco stáhnout z druhýho pc, tak je rychlost 1000kb


aha takže podle toho usuzuješ že port běží na 10Mbit? proč se nekoukneš na připojený zařízení kolik ukazujou?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

Ano podle toho usuzuju, že to běží na 10M, pokud dám 6.6 stahuju z toho samýho pc 60000kb
0 x
Petr Krist

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

s v6.9 se mi u jednoho SXT (jeste ta starsi verze, ne lite5) stava ze vytizeni CPU stoupne na 70-80%, v profileru to vytezuje flash - nepozorujete nekdo neco podobneho? Deje se to nahodne na par minut
0 x
Jan Ptáček

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

Kysa píše:Ano podle toho usuzuju, že to běží na 10M, pokud dám 6.6 stahuju z toho samýho pc 60000kb


To je jako kdyz naslinenym prstem urcujes smer vetru.
Snad neco o tom jak je to slinkovany rekne protistrana?
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

No pokud jsou obě pc přímo připojený k crs, tak je to podle mě problém toho switche. S nasliněným pstem to nemá nic společnýho.
0 x
Petr Krist

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

a je to tu. Jeden sektor sem cvičně včera přendal celej na v6.9. Dneska čučím skrz jednoho klienta na video co je na serveru a asi 4 hodiny skypuju hlasem a no problem. Přestal sem skypovat a už se jenom točí serial ze serveru a apčko odkopává všechny klienty z AP. Koukám na serial a šlus. Na apčku všechny klienti odkopne na ráz. Protokol nstreme. Přepnul sem na NV2 tak uvidíme co to udělá.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 10 years ago

Tak maj botu i u 6.9 ala bootloader 3.12. Nabizi upgrade i u RB711GA-5HnD, ale nenastartuje. Pozor na to.

Start lze pri stisknuti tlacitka boot reset a zapojeni do elektriky. Pak udelat downgrade BIOSu na 3.10. Najdete ho ale jinde a to konkretne u RB711-5Hn.

Otestovano ted na stole, tak pozor na to. Kdyz si tam nechate soubor s FW, tak neudelate ani nechteny upgrade a nuceny vyjezd.

iTomB
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 10 years ago

Me 711G-5HnD upgrade na 6.9 i bios na 3.12 a vse OK zatim nasezeno od vcerejska..
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

koukám že v 6.9 je chyb jak máku viz MKforum. Fakt nevím ale většinou když někdo vydává vyšší verzi SW tak je tam méně a méně chyb a u MKčka je to přesný opak, hnus k blití.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Docela se to dalo čekat, protože kompletně nové PPP (včetně podpory vícejader).
IPSEC - podpora harwarové akcelerace pro Tilera CPU. A kupa změn v NV2, můžu potvrdit že od 6.8rc1 ani jednou zaseklá podulace.
Kdyby nic nevyvíjeli ale jen opravovovali chyby tak by jsi měl sice super stabilní ROS. Ale třeba jenom 802.11a/b/g. Podpora vícejader by nebyla a další věci bez kterých by to dnes nešlo...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Vzhledem k tomu, že jim ty "lepší" wifiny stejně jedou tak maximálně k vzteku, tak je to fuk. Já osobně preferuji stabilitu, nevím jak ty ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

tak pokud seš ISP tak by si měl preferovat stabilitu, jako já tu řeším problémy že po výpadku elektřiny se mi u klienstkých zařízení zakážou sami od sebe wifiny, to fakt už není legrace, by mě zajímalo co se stane až se to stane třeba u 30 zařízení naráz a děje se to jak u SXT tak i třeba u RB711 či RB411 prostě všude možně
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Nevim, ale pokud si vzpominam tak tohle se nam zatim nestalo. 6.x samozřejme pouzivame. Jakej rezim pouzivas? Station, Station Bridge nebo WDS?
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

honzam píše:Nevim, ale pokud si vzpominam tak tohle se nam zatim nestalo. 6.x samozřejme pouzivame. Jakej rezim pouzivas? Station, Station Bridge nebo WDS?


u nas se to take deje ale vyjimecne. Naposled tuhle sobotu - jednalo se o APckovou stranu NV2 trasy. Ten MT se zacal sam od sebe rebootovat az nabehl bez WLANu. Softwarovy reboot nepomohl. Az odpojeni/pripojeni napajeni. Pak nabehl i s WLANem. Vzhledem k pocasi a pomerne nepristupnemu umisteni se bude menit az ted. Hadam, ze na desce najdeme nafoukle kondiky (RB4xxAH)
0 x