Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.9

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 6.9

Příspěvekod honzam » 10 years ago

What's new in 6.9 (2014-Jan-31 11:18):

*) lcd - added option to change the color-scheme;
*) updated bootloader firmware;
*) ppp: fixed RADIUS accounting;
*) ppp: fixed IPV6-Prefix assigning;
*) ppp: fixed dial-on-demand;

What's new in 6.8 (2014-Jan-29 15:52):

*) bridge - default protocol-mode changed to RSTP for new bridges,
fixed bridge mac address changing when port (with lowest mac address) goes down
*) userman - improve startup time;
*) sstp client - support server name verification from certificate;
*) wireless - improved 11n and nv2 stability;
*) dhcp client - support interfaces in bridge;
*) dhcp - parse decimal strings and IP addreses in options value;
*) bgp - don't show community 'internet' in BGP advertisements;
*) ipsec - enable hardware acceleration for aes-cbc + md5|sha1|sha256 aead on tilera cpus;
*) ospf - fixed checksum calculation for OSPFv3 AS-external-LSAs;
*) default configuration - changed dhcp server lease time to 10 minutes;
*) fixed port isolation on CRSs (bug introduced in v6.6);
*) smb - added support for SMB 2.002
*) timezone information updated;
*) ppp - fixed ppp bridging (did not work since v6.6);
*) improved speed of PPP, PPPoE, PPTP & L2TP on multicore routers;
*) address-list - fix crash when adding two identical address list entries (not allowed any more);
*) fixed multicast forwarding on CCRs;
*) firewall - improved address-type matcher, and added it for ipv6 aswell;
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

tak schválně kolik za víkend bude mrtvol na síti :-D už se těšim :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

Takže CRS125-24G-1S opět žádná změna proti 6.7 Všechny porty běží na 10M. Zůstávám u 6.6
0 x
Petr Krist

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

RB2011UAS, RB133, RB433AH, RB411, SXT, SXT Lite, OmniTik, x86 - všechno naběhlo a zatím jede
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 10 years ago

Kdo máte nasazeno na RB2011, můžete doporučit upgrade na tuto verzi?
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 10 years ago

Nasazeno na RB2011, RB951, RB751 a všude zatím frčí v pohodě
0 x
::RouterLEGOboard::

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

v pohode po par hodinach ? poreferuj po mesici...to by se uz vetsina chyb mela projevit :) do te doby nasadit na nedulezite prvky v siti... leckde nechavam stale 5.xx , protoze co jede na to se co ? Kurňa Nemaká ! 8)
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 10 years ago

Ok, počkám a uvidím.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

BTW: mam informace od supportu, ze zmeny vedouci ke zvyseni stability NV2 nemaji v umyslu backportovat do rady 5.X. Podle nich uz zmen v 6tkovem wirelessu bylo tolik, ze neni jednoduche je nacpat do 5tkove rady. Pokud nechcete nekdo jeste odpisovat 1xx desky, tak do MT zkuste dloubnout ...
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 10 years ago

Nasazeno na spoj AP RB912 + JRC 24-DuplEX na něj dva Klienti RB911 + JRC 24-DuplEX, 4,5Km, CCQ 100/100, - 59. Zatím ok bez rozpojení. V předešlých verzích se klienti několikrát za den na dvě sekundy odpojili a hned připojili. Viz log
Přílohy
Mk.png
Mk.png (52.47 KiB) Zobrazeno 3183 x
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Kysa píše:Takže CRS125-24G-1S opět žádná změna proti 6.7 Všechny porty běží na 10M. Zůstávám u 6.6


To bude nějakej bug u tebe. 6.8 a 6.9 vše OK na CRS. Porty běží na Gigu. Doporučuji ti resetovat konfig, Upgradovat na 6.9 a znovu nastavit.

Dalibor Toman píše:BTW: mam informace od supportu, ze zmeny vedouci ke zvyseni stability NV2 nemaji v umyslu backportovat do rady 5.X. Podle nich uz zmen v 6tkovem wirelessu bylo tolik, ze neni jednoduche je nacpat do 5tkove rady. Pokud nechcete nekdo jeste odpisovat 1xx desky, tak do MT zkuste dloubnout ...


Podle mě bude stačit nechat rb133c s verzí 5.26. Zamrzání podle mě způsoboval problém na AP. A tam snad nikdo MIPSLE nemá. Takže AP 6.9 a old klienty 5.26 a bude to snad cajk
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

honzam píše:
Dalibor Toman píše:BTW: mam informace od supportu, ze zmeny vedouci ke zvyseni stability NV2 nemaji v umyslu backportovat do rady 5.X. Podle nich uz zmen v 6tkovem wirelessu bylo tolik, ze neni jednoduche je nacpat do 5tkove rady. Pokud nechcete nekdo jeste odpisovat 1xx desky, tak do MT zkuste dloubnout ...


Podle mě bude stačit nechat rb133c s verzí 5.26. Zamrzání podle mě způsoboval problém na AP. A tam snad nikdo MIPSLE nemá. Takže AP 6.9 a old klienty 5.26 a bude to snad cajk


informace, co mam ja (od supportu) rikaji, ze problem je zpusoben nejakou chybou na klientskem radiu. Kdyz me naznacovali to same co rikas Ty (upgradovat alespon AP) tak na primy dotaz odpovedel Uldis:
we think that upgrading at least the AP side could improve the stability for you
but we can't guaranty that the lockup could still happen on the client side.

No nic tak uvidime. Uspech bude i to kdyz to zamrzani opravdu zmizi alespon z 6.x klientu.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Jasně, pripadne si na těch konkretnich zastaralych 133c klientech nastavíš netwatch. Případně reboot script jednou za čas v noci...
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 10 years ago

Hele a ještě jedna věc, čeho jsem si všimnul, předtím co jsem měl při běžným provozu využití CPU nějakých 12-15%, tak při obdobném využití mám teď stabilně okolo 3-5%. Je to možný?
0 x
::RouterLEGOboard::

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

honzam píše:
Kysa píše:Takže CRS125-24G-1S opět žádná změna proti 6.7 Všechny porty běží na 10M. Zůstávám u 6.6


To bude nějakej bug u tebe. 6.8 a 6.9 vše OK na CRS. Porty běží na Gigu. Doporučuji ti resetovat konfig, Upgradovat na 6.9 a znovu nastavit.


A zkoušels to, nebo jenom věříš tomu, co je v interfaces? Mě to píše rychlost 1G, ale pokud skusím něco stáhnout z druhýho pc, tak je rychlost 1000kb
0 x
Petr Krist