Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.8

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Re: Verze 6.8

Příspěvekod mato1 » 10 years ago

hapi píše:ale patří. Teď spravuju nejednu jednu síť na UBNT a chce se mi zvracet. To že UBNT vydává jednu verzi za půl roku je nejspíš tím že tam maji v tom hovno tak se nemá co postrat.


je to sice len zasieranie fora zbytocnostami, ale ja som vyse dva roky neriesil problem s vysielacmi co su na ubnt. jedine problemy co riesim su stale s mikrotikom.
svoje som si uzil aj s rb2011, pred tym aj s rb750up a teraz aj s ccr1036.
vlastne ziadne ine rb pomaly ani nemam... ale tie co mam, su samy problem, resp. boli s nimi problemy.

ale neriesme to, kazdemu vyhovuje to vlastne a zas sa tu len spusti vlna kritiky z jednej alebo z druhej strany.

ja som len znechuteny z vyvojarov routeros... to je cele
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

kdyby si aspoň trochu čet moje příspěvky tak by sis první revizi RB2011 nekoupil, ccrko taky ne a RB750UP je to samí. Trefil si se do těch největších sráčů poslední doby. Jo a to že nieřešíš problem na wifi u UBNT je proto, protože o nich nevíš protože, řekněmě si to na rovinu, dohled u UBNT stojí za houby. Proto se polovinu věci nedozvíš. Sekání rychlostí na 6Mbit řeší úplně stejně. Je teda fakt že UBNT useři nejsou sdílný ano hovno, neřeknou proti UBNT jediný křiví slovo. Neřeknou problemy jenom řeknou že to jede ale přitom se od sít nehnou na den. Takový jsou sítě ubnt. Neboj se, mám přehled o mk a ubnt sítích. Teda ono je spíš problém v tom jaká opice ty sítě spravuje.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 10 years ago

hapi píše:kdyby si aspoň trochu čet moje příspěvky tak by sis první revizi RB2011 nekoupil, ccrko taky ne a RB750UP je to samí. Trefil si se do těch největších sráčů poslední doby. Jo a to že nieřešíš problem na wifi u UBNT je proto, protože o nich nevíš protože, řekněmě si to na rovinu, dohled u UBNT stojí za houby. Proto se polovinu věci nedozvíš. Sekání rychlostí na 6Mbit řeší úplně stejně. Je teda fakt že UBNT useři nejsou sdílný ano hovno, neřeknou proti UBNT jediný křiví slovo. Neřeknou problemy jenom řeknou že to jede ale přitom se od sít nehnou na den. Takový jsou sítě ubnt. Neboj se, mám přehled o mk a ubnt sítích. Teda ono je spíš problém v tom jaká opice ty sítě spravuje.


no neviem ako ty, ale ja chodim na 5-7 dovoleniek rocne - a celkom kludne... ale to je off topic ;-)
neviem co na ubnt nefunguje, ale ja osobne som tiez pripojeny na tom doma, dokonca cez jeden p2p spoj na rocketoch a na vysielaci/sektorke je bullet. vysielac je na najviac zarusenom mieste / streche v okoli 30km a som na sektore, kde je dalsich 35 userov. nehovorim, ze to ide uplne super stale, ale v drvivej vacsine sa mi rychlost drzi stabilne nad 5 mbit (mam nastavenych 10 mbit) a to som pomerne narocny uzivatel, kedze dost veci riesim cez vpn, ssh a pod.
co sa tyka dohladu a podobnych veci, tak to mas pravdu - ubnt nevie ani zdaleka to co mikrotik. ale zas na druhej strane to nepotrebujem, kedze nemam co riesit.
a co sa tyka hw, tak mas mozno pravdu... mozno som natrafil na najvacsie sracky poslednej doby co vydal mikrotik. ale zial, toto mi technicky vyhovovalo, resp. vyhovovalo by mi to. v konecnom dosledku mi prestali mrznut a sekat aj rb2011 a rb750up mi dokaze normalne napajat vacsiunu zariadeni, ktore pouzivam - to vsetko vdaka poslednym FW. ale do tej doby som si svoje vytrpel s tymito masinami a nepovazujem sa za pokusneho kralika, ktory bude slepo prikyvovat a velebit mikrotik, lebo v poslednej dobe naozaj nie je nic normalne a bezproblemove od nich. proste nedokazem im odpustit to, ze vdaka ich neschopnosti som stravil zbytocne diagnostikou problemu niekolko desiatok hodin a nastval som kopec zakaznikov. nerozumiem, naco tam riesia kopec funkcii, ktore vyuzije mozno mizive percento zakaznikov a preco namiesto toho nedorobia zakladne veci - funkcne nv2, funkcne a riadne vyuzitelne QT a nemrznuci hw. vacsina ludi chce len shapovat a routovat - nic viac, nic menej...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

stáhli to nejspíš kvůli:
To clarify again, only some older models (a few that use AR7xxx CPU, but not all) were affected with v6.8 release, and only if they upgraded the RouterBOOT. The Change was not related to RouterOS per se.

Kde jsem to nasadil tak zatím dobrý. Modulace se také nezaseknula. Je to nasazeno více jak týden 6.8rc1.
Za mě zatím dobrý
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

vypadá to že 6.8 už ani nevyjde.

What's new in 6.9 (2014-Jan-30 10:23):
*) updated bootloader firmware;
*) ppp: fixed RADIUS accounting;
*) ppp: fixed IPV6-Prefix assigning;
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

:lol: :lol: :lol: trosky to jsou...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Proč? Už kvůli upgradu bude lepší když oprava se nebude znovu jmenovat 6.8. Spousta lidí si 6.8 stáhla a nainstalovala.
Pak na foru řešit kdo má jakou verzi (jaký build time), tak bude lepší když oprava bude 6.9 a bude se nabízet přes automatický update
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

ja to beru z toho hlediska, ze kdo vyrobi verzi, "vyladi" ji a pak par minut po uverejneni ji pohřbí ? to urcite nebude normalni !
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ikk
Příspěvky: 179
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ikk » 10 years ago

*) bridge - default protocol-mode changed to RSTP for new bridges,fixed bridge mac address changing when port (with lowest mac address) goes down

No konečně!!! Přesně tohle mi blbne na několika RB951-2n a v sítí mi to dělá docela neplechu, když si bere po každém restartu jinou MAC. Takže pánové, "rychle" s 6.9 sem.
0 x
Síť není jen internet ...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

chytřejší z nás vemou mac v bridge a nastaví jí jako Admin. MAC Address. hotovo. A ti úplně nejchytřejší žádnej bridge nepoužívají :-)

navíc tam nečtu nic o tom že by se neměnila.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

ale prosimtě, co je na bridgi špatného? normální síťová konfigurace, furt nechápu ty lidi co zaklínají bridge
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...