Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.7

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Re: Verze 6.7

Příspěvekod hocimin1 » 10 years ago

mpcz píše:
okoun píše:sniž framer size mělo by to fungovat!

Zdravím,
můžeš to prosím upřesnit (na kolik a kde ve winboxu?).
Dík.
mpcz, 07.12.2013



wireless - nstreame - framer limit
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 10 years ago

Zdravím,
OK, mám defaultně 3200, kolik máš ty?
mpcz, 07/12/2013
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

3200 by mělo fungovat dobře, narozdíl od 4000 a podobně, případně zkusit jít na 3000...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Voju
Příspěvky: 51
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Voju » 10 years ago

Zdravím, má tu už někdo tuhle verzi FW odzkoušenou na zatíženějších mašinách na x86 architekruře + na CCRku ?
Předem díky :)
0 x
Michal Vojáček, CC INTERNET s.r.o.

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

3x CCR1036 - ok
0 x

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 10 years ago

Postavil jsem Supermicro desku s Xeonem , intergovaný síťovky + 1xPci-Ex Intel 82572EI .. a ta ext. karta ztrátuje jako prase ( 9procent) . V 5.x neztrátovala.
Integrovaný 2x 82574L jedou v pohodě.

Nevím jestli není vadná, v 5.x neztrátovala ale občas uskočil trochu vyšší ping.

P.S. Používáte tu mašinu jako DNS cache ? Po nějaké době (hodiny) začne strašně dlouho loudovat weby. (více méně i na jiné 6.x verzi)
0 x

Voju
Příspěvky: 51
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Voju » 10 years ago

Polk píše:Postavil jsem Supermicro desku s Xeonem , intergovaný síťovky + 1xPci-Ex Intel 82572EI .. a ta ext. karta ztrátuje jako prase ( 9procent) . V 5.x neztrátovala.
Integrovaný 2x 82574L jedou v pohodě.

Nevím jestli není vadná, v 5.x neztrátovala ale občas uskočil trochu vyšší ping.

P.S. Používáte tu mašinu jako DNS cache ? Po nějaké době (hodiny) začne strašně dlouho loudovat weby. (více méně i na jiné 6.x verzi)

Něco podobného s x86 a ztrátováním pozoruji taky..

Co se týče DNS, zkus navýšit kapacitu DNS záznamů, případně bych to chtělo hodit do vlastního threadu ;)
0 x
Michal Vojáček, CC INTERNET s.r.o.

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

na ztratovost jsem u x86 narazil uz ve verzi 6.5 , psal jsem to ve vlakne
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 10 years ago

Jak jsem se tady zmínil o tom zmršeném scanlistu a přidané funkci channels, narazil jsem na takovou zvláštní věc.
Nastrkal jsem do channels frekvence od 5500 do 5700 po 20MHz a tento scanlist jsem použil v nastavení wlan.
Celé to zkouším na RB711-RB711 2x2. Se scanlistem z channels RB nereguluje vysílací výkon a pere to na plný ceres.
Můžete to někdo ověřit?
0 x
T-T

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

Neviete ako funguje nstreme, nv2 na x86 pri tejto verzii? nv2 by mala byt nefunkcna ze?
0 x

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 10 years ago

rado3105 píše:Neviete ako funguje nstreme, nv2 na x86 pri tejto verzii? nv2 by mala byt nefunkcna ze?
ja uz se o nv2 na x86 ani nepokousim.... karty se mi vzdycky sekaly a s tim vytuhl celej komp. Jak je to u 6.7 nevim.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

no třeba alix funguje normálně.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

okoun píše:no třeba alix funguje normálně.

6.7 a nv2?
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 10 years ago

Dneska se mi v 711-5HnD tak kousla wlan, že nechtěla ani skenovat. Už jsem myslel, že je po ní, až reboot zabral.
A to už jsem si snad naivně myslel, že konečně v 6.7 mají tu wifi opravenou. Eskymáci zapráskaní...
0 x
T-T

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 10 years ago

Dnes to samé na SXT 5HPnD. wlan nic nevidí. Spoj ptp rozpojen. nstreme...reboot zabral. Nasazuji automaticky script na reboot.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******