Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.6

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 6.6

Příspěvekod hapi » 10 years ago

neřek bych že nějakou z těchto funkcí půjde nastavit a vlastně ani nevim proč bych to na multithreadový routovací mašině dělal když to rozhazuje rovnoměrně pakety mezi jádra samo. Řekl bych že je to vhodný spíše pro virtuální servery kde si to můžu rozházet na hw vrstvě.

Otázka spíš je proč až po skoro 6 letech od vydání 82599 přidává mikrotik podporu. Teď začne bordel v tom že tenhle chip nahradil novější chip a nikdo nebude vědět jestli se s tim svezla podpora i pro něj (X520).
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 10 years ago

hapi píše:neřek bych že nějakou z těchto funkcí půjde nastavit a vlastně ani nevim proč bych to na multithreadový routovací mašině dělal když to rozhazuje rovnoměrně pakety mezi jádra samo.


Nejde o rozhadzovanie paketov to vedeli uz aj starsie intel sietovky ale napr. firewall to vie s 0% cpu.

When driver compiled and loaded with Flow Director - we can use up to 32000 hardware filtrers with 0% CPU load !!!!!
In linux we need just add needed rules to /proc/net/pf_ring/dev section
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

já to chápu ale to v mkčku přístupný nemáš takže bezvýznamný.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 10 years ago

mate niekto tuto verziu na CCR1036?

mam tam momentalne 6.5 a uz mi to 2x zblblo... najprv zacalo narastat zatazenie CPU a net sa spomaloval a druhy krat zacalo narastat vyuzita RAM a tiez to blblo.
obycajny restart pomohol... ale je to dost neprijemne, ked to spravi na fungujucej linke.

mam tam este starsi bios 3.08, dostupny je uz aj 3.10.
poradte, co s tym? staci novsi bios, alebo rovno dat routeros 6.6? alebo downgrade na 6.4?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

rekl bych, ze pro tvoje reseni je optimalni pokus omyl 8)
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 10 years ago

reset píše:rekl bych, ze pro tvoje reseni je optimalni pokus omyl 8)


toho som sa bal :-)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Neboooj ... mikrotik takto funguje už spoustu let. Je v tom praxe.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

tak tak, oni vydaj, ovce stahnou a otestuji, sem tam nejaky nazor na forum a snad se chybicka v dalsi verzi opravi, ale ona se objevi jina, ovce to stahnou a.....zivot jde dal.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 10 years ago

dnes sa mi stala taka humorna vec pri upgrade z 5.25 na 6.6 ... na wlan karte to zmenilo country setting na nenastavene... takze to nevidelo kanaly 5500-5700... velka sranda ten mikrotik poslednou dobou :D
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 10 years ago

Mě naštěstí se jen nepřeneslo nastavení "sensitive" u skriptů a u dvou RB se mi při upgradu ze 4.17 na 5.25 stalo, že se nastavil takt CPU na 100MHz a měl jsem pak co dělat, abych se na ně přihlásil a přenastavil to zpět.
Nejvíc mě se*e, že na 6.x se nedají zapsat do scanlistu jednoduše frekvence do jednoho řádku oddělené čárkou, jako dřív a musí se zapsat jednotlivě do těch rozklikávacích políček.
Když si to ulehčím a zadám to přes terminál, pak mi nestačí ve winboxu výška displeje, když je ve scanlistu víc frekvencí.
A nová možnost vytvořit si scanlist v záložce channels, to jsem ještě nepobral, k čemu by mi tohle bylo užitečné.
0 x
T-T

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

to je právě ten scan list po novu. Už jsme to předělali všude na síti na channel listy.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 10 years ago

kto pouzivate 6.6 pozor na nu... vcera po vypadku elektriky dve rozne RB (711 a SXT-Lite5) si resetli wlan-y
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

jojo to se mi stalo také je to dost nepříjemné doufám že 6.7 už to nedělá
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...