Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.6

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Re: Verze 6.6

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

hapi píše:tak po nočních upgradech jsou 3 mrtvoly. Omnitik vyresetovanej do defaultu a dvě RB711 nedostupný.

nejak nechapu to, ze kdyz se objevi novy ROS, tak spousta lidi okamzite bezi a zupgraduje vsechno na co prijde. A to i presto, ze uz meli dost prilezitosti, aby jim muselo dojit, ze to neni ten spravny pristup - vzhledem k tomu, ze uz si takle nekolikrat kokos natloukli.
Kdyz jsem ted cetl thread 6.6 na mikrotik.com tak je tam spousta takovych silencu (rozesmal me jeden typek: "nahral jsem 6.6. a ono to umrelo. Protoze je to linka na ostrov, dostanu se tam jen trajektem a ten jede az v pondeli. Takze je to spatne"). Bud mam zarizeni, ktere funguje a splnuje me potreby a pak neni do nej duvod sahat a cokoliv upgradovat nebo mam tak velky problem, ze ho zkusim resit novym ROSem. Ale proc proboha s celou siti delat pokusneho kralika?
Podle forum.mikrotik.com je v ROS 6.6 spatne snad uplne vsechno :-(
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

hmm nevím já už to tu zkouším 2 dny OK, tak jsem to také pustil do sítě, ono když ti tuhnou klienti nebo tuhnou ptp tak seš rád že můžeš zkusit novou věc :)

mě tedy zatím nic nevytuhlo a to jsem to dával na omnividle i RB711
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

Dalibor Toman píše:
hapi píše:tak po nočních upgradech jsou 3 mrtvoly. Omnitik vyresetovanej do defaultu a dvě RB711 nedostupný.

nejak nechapu to, ze kdyz se objevi novy ROS, tak spousta lidi okamzite bezi a zupgraduje vsechno na co prijde. A to i presto, ze uz meli dost prilezitosti, aby jim muselo dojit, ze to neni ten spravny pristup - vzhledem k tomu, ze uz si takle nekolikrat kokos natloukli.
Kdyz jsem ted cetl thread 6.6 na mikrotik.com tak je tam spousta takovych silencu (rozesmal me jeden typek: "nahral jsem 6.6. a ono to umrelo. Protoze je to linka na ostrov, dostanu se tam jen trajektem a ten jede az v pondeli. Takze je to spatne"). Bud mam zarizeni, ktere funguje a splnuje me potreby a pak neni do nej duvod sahat a cokoliv upgradovat nebo mam tak velky problem, ze ho zkusim resit novym ROSem. Ale proc proboha s celou siti delat pokusneho kralika?
Podle forum.mikrotik.com je v ROS 6.6 spatne snad uplne vsechno :-(


hele ty chytráku, já si nestěžuju na bugy že něco nejde, já si stěžuju že upgrade na 3 věcech neproběhl v pořádku, to je celkem rozdíl ne? i kdybych počkal půl roku a pak hodil v6.6 tak upgrade s největší pravděpodobností selže.

Už jsme objeli místa a omnitik je mrtvej, resp do prvního pípnutí mu to trvá asi tak 20 sekund a pak dlouhej náběh a naběhne vždy v defaultu i když jsme ho přelízli netinstalem. Mám ho doma tak si budu hrát. Ostatní dvě RB711 stačilo ručně restartnout z elektřiny. Divný ale bylo že první po restartu bylo upgradovaný ale druhý ne, tam zůstala starší verze ale následný upgrade proběhl bez problémů.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

ted bych mozna s velkou opatrnosti nasazoval 6.4, vse novejsi je s chybama beztak...a pokud clovek nema pocit ze musi jit do 6.x, at zustane na 5.x, o nic neprjde bych rek...situace nemenna, jsme pokusne ovce co poslusne reportuji...tomu rikam pristup...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

já ti nevím ale s verzi 5 protáhnu po wifi slabých 40Mb ve speedtestu ale s verzí 6.5 a 6.6 je to krásných 65Mb
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ok2slc
Příspěvky: 151
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod ok2slc » 10 years ago

Tak na po upgrade RB1000 z 6.4 > 6.6 napůl "něco" umřelo. Co přesně tam přestalo fungovat nevím, nějak jsem neměl zájem a hlavně ani čas to zkoumat. Po downgrade na 6.4 vše OK.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

ccr, rb800, omnitik, rb600, rb411, rb711, rb433, sxt sektor zatim vse ok , upgradovano na dalku ....
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Nevycházím z údivu z mikrotiku. Měl jsem za to, že export compact je hlavně z důvodu přenosu konfigurací. A ono pěknej prd.

MK 6.5 -> MK 6.6 (tady verze asi nehrají roli). A padne to hned na začátku. A není se co divit - první je v tom souboru přidání bridge, druhá nastavení ethernetů (komentáře) a hned jako třetí neighbor discovery. A na tom discovery to padne, protože se snaží nastavit komentář k VLANám, které se ale vytváří AŽ POTOM, takže neexistují.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

to se mi stalo taky ale u vytváření bridge tušim. Nefungovalo to ale zase si aspoň můžeš vyčíst konfiguraci ručně.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

To dělám od té doby, co mikrotiky mám ... tohle to mohlo ulehčit. Ale ne, musím stále stahovat komplet konfiguraci (automaticky, samozřejmě), čistit od nebezpečných informací (MACky u rozhraní) a vynechávat některé části (u jednoho z tunelů se mění MACka vcelku náhodně, takže jsem měl každý den uloženou konfiguraci, i když byla vlastně stejná). A je fakt, že si také netroufnu to použít jak to leží a běží. To jsem si zvykl. Ale u "compact" jsem to tedy nečekal. Jediná výhoda je, že je to podstatně menší a tedy okem lépe čitelné. Ale abych pravdu řekl - kdo věří mikrotiku to, že default hodnoty jsou stále stejné? Já tedy ne ...
hapi píše:to se mi stalo taky ale u vytváření bridge tušim. Nefungovalo to ale zase si aspoň můžeš vyčíst konfiguraci ručně.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

montykh
Příspěvky: 88
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod montykh » 10 years ago

No vidíš, a člověk by řekl, že to není funkce pro čtení, ale pro export a následný import...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

bacha na tuto verzi stalo se mi u RB750UP že najendou smama přestala fungovat po upgradu biosu a musel jsem ji přelíznout netinstallem, toto samé se mi ještě stalo u omnitiku, nevím jak přesně ale vypadá to že se to stalo u nějaké špatné kombinace biosu s verzí ROS.
dále se mi stal problém u RB711 že z ničehonic se zakázalo samo rádio, celé rádio stratilo konfiguraci a v sside byl text z routerboard namu :) nechápu jak je to možné ale stalo se. stačilo doject na místo připojit se po eth a povolit rádio a zadat tam znovu parametry, ip adresy a celý routing zachován v nastavení....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

nepozorujete na 6.6tce problemy s BW testem? Uz nekolkrat jsem videl, ze z boxu s ROS 6.6 spustim TCP receive test a vse je OK. Pak spustim send test a namerena hodnota je nejak podezrele nizka. Kouknu na toky interfacema a vidim tok obema smery ( pomer rychlosti cca 2:1 az 3:2 ) - jako bych spustil obousmerny test. Nedela to pokazde ale dost casto (resp uz jsem i videl, ze to merilo spravne :-) ). Na protistrane BW server vypisuje v tu chvili jen 'receive' session.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

dělá to myslím už od 6.3 a zatím to neopravili
0 x

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 10 years ago

honzam píše:What's new in 6.6 (2013-Nov-07 13:04):

*) added support for new Intel 10Gb ethernet cards (82599);



Testoval toto niekto? Tato karta mnoho veci riesi cez hardware a na linuxe s nou dosahuju velice dobre vysledky (routing, filter). Otazkou zostava ci je to v mikrotiku spravne naimplementovane alebo vlastne aky ovladac tam pouzili?
http://www.ntop.org/products/pf_ring/ha ... filtering/
0 x