Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.5

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 6.5

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

mam nasazeno na x86 a zadny ztraty nemam .... nenei tam zas nejaka zmena kterou to prechodem na vyssi verzi nezkouslo?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

koukal sem že se v /ip/settings objevila nová zátržka. Allow hw. fast path a nikde to neni zapnutý.

Jo a mám takovou divnou zkušenost která se nejspíš netýká pouze v6.5.

příklad 1:
router --- ap v modu bridge s ethernetnem --- wifi klient
ap nedokáže pingnout na klienta. Když routeru vymažete arp tak není taky schopnej sem tam nějaký arp dotazy vyřešit. Prostě se ztratí. Ze strany klienta ARP dotazy dorazí vždy v pohodě čimž se nahodí na router. Opačně to dost hapruje. Něco mi to připomínalo tak jsem si vytahnul wikinu mikrotiku a tam je u multicast helper popis na co to je a tahle funkce zdá se to řeší když to přepnu na "full". Wikina mluví o tom že tyhle arp dotazy což je broadcast se posílají nejmenší rychloistí wifiny protože se neověřuje jestli dorazili když jsou zaslaný ze strany APčka. multicast helper zajistí že se pošle jako unicastovej paket na což se vztahuje kontrola doručení a podle všeho to nezaměstnává wifinu nejnižší rychlostí. Nicméně zdá se že to zkrátka pomohlo.

příklad 2:
ap v modu router --- wifi klient
zde se zdá vše ok i bez multicast helperu


dál sem si všimnul že pokud mám bridgovanýho klienta tak jsem používal station wds s NV2. Nicméně jeden takovej klient na sektoru začal hodně packet losovat. Zjišťovaly jsme proč a i přesto že měl 99/99CCQ tak stál neuvěřitelně sem tam losoval. Našel se tam jeden station klient kterej zasíral celí apčko ale s brutálně nízkým signálem (asi pohnuly z antenou) a tim začal wds station losit. Tak jsme hledaly řešení protože NV2 tohle měla řešit a neřeší (kurvy zasraný, ovlivňuje to všechny klienty což se v raných dobách nv2 nestávalo) a tak stačilo přepnout station wds na station-bridge a vyřešilo se to. Nicméně NV2 doznala hodně změn k horšímu. Dřív jeden špatnej stahující klient vůbec neovlivnil ostatní klienty ale teď už je to fakt hnus. Jo a zdá se že to neni jenom vlastnost v6.5
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

ppp76 píše:mam nasazeno na x86 a zadny ztraty nemam .... nenei tam zas nejaka zmena kterou to prechodem na vyssi verzi nezkouslo?


nevim , nemam zase tak moc casu s tim experimentovat, kdyz na me tady hulakaji stovky lidi , ze chtej internet

upgradoval jsem to vcera presne o pulnoci , pingam a nic, jako by se to projevovalo az pri vetsim trafiku
jelikoz ale neni nic noveho mezi verzi 5.26 a 6.5 , necham si tam radeji radu 5
uz lae vcera jsem si vsimnul problemu pri zobrazovani momentalniho trafiku , a to jak ve winboxu , tak i pres web

problemy nebyly jen pri pruchodu paketem masinou, ale i jen samotny ping na masinu vykazoval stejne chovani
vnitrni sit mame pripojenou pres intergrovanou sitovku, internet mame pres externi sitovku , oboje je tusim intel
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

Pravda na hlavni brane mam ccr x 86 je az za tim ale na ccr bez problema stejne jako na x86 ( supermicro, dvoujadro , 4 x ethernet)
jak silnou masinu tam mas?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 10 years ago

RB600 + RB654 + v6.5 = nefungujici porty na RB564. Obcas funguji, obcas ne. Jdu zkouset starsi verze, s 5.24 to bylo ok
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Už dvakrát se mi stalo s touhle verzí že na RB433AH totálně vyhnije a pomůže jen reboot. Divný, začlo se to projevovat až po 10 dnech.
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 10 years ago

goblajz píše:Už dvakrát se mi stalo s touhle verzí že na RB433AH totálně vyhnije a pomůže jen reboot. Divný, začlo se to projevovat až po 10 dnech.

pouzivas watchdog? ja ano, tak doufam ze se mi to nestane, resp. ze pokud ano, tak ze se to samo otoci
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Walkeer píše:
goblajz píše:Už dvakrát se mi stalo s touhle verzí že na RB433AH totálně vyhnije a pomůže jen reboot. Divný, začlo se to projevovat až po 10 dnech.

pouzivas watchdog? ja ano, tak doufam ze se mi to nestane, resp. ze pokud ano, tak ze se to samo otoci

Nepoužívam, takže nemůžu posoudit jestli zafunguje. Rovnou jsem to downgradoval.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

goblajz píše:Už dvakrát se mi stalo s touhle verzí že na RB433AH totálně vyhnije a pomůže jen reboot. Divný, začlo se to projevovat až po 10 dnech.


není to náhodou tím že podteče RAMka?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

okoun píše:
goblajz píše:Už dvakrát se mi stalo s touhle verzí že na RB433AH totálně vyhnije a pomůže jen reboot. Divný, začlo se to projevovat až po 10 dnech.


není to náhodou tím že podteče RAMka?

Nene paměť byla v pohodě, ale procesor v tu chvíli valí naplno.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

tak jsem to také zažil u RB711 :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pdahe
Příspěvky: 40
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod pdahe » 10 years ago

Nejdou mi importovat certifikáty, musím je importovat v nižší verzi, pak teprv aktualizovat. U SXT LITE a RB951

Odesláno z mého HTC Desire S pomocí Tapatalk 2
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Toto je potvrzené. Má být opraveno v 6.6
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

Import certifikátů byl opraven v prvních 6.6rc1. Ale to, co se děje s certifikáty v 6.6, kde nefungují ani ty, co byly importovány dříve pomocí nižších verzí (aplikace používající certifikáty je v seznamu vidí, ale řvou, že jsou nedostupné), natož aby šly smazet nebo znova improtovat (klikátkem nejdou, přes řádku ano, ale nefungují)...
Možná jeden z důvodů, proč stopli původně plánované vydání na pátek. Ale chlapci to jistě vyladí. Dáme si kafičko a pak vřelý bug report na multihop BFD. :-)
0 x