Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.4

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 6.4

Příspěvekod hapi » 10 years ago

Máme na síti asi 3 kousky RB192 a dvě z nich jsou na wifi. Na wifi začal jeden blbnout, odpojoval se po wifi bez zřejmýho důvodu. Druhej na ethernetu začal ztrácet po čase pakety a nebylo možný prohnat skrz víc jak 2Mbit. Byl sem rád že sem tam nahrál v5.26 protože se i sem tam odmlčel úplně a za pár minut zase naběhnul. Třetí jel v pořádku (nejspíš). Jedna RB150 po pár minutách jízdy zkolabovala a musela se off/on, pak sem tam vrátil v5.26.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 10 years ago

Dneska jsem se uvolil nasadit na jeden alix 6.4. Říkal jsem si, že už to možná bude použitelné. Bohužel ani ne po hodině mi začali volat klienti z dvou sektorů kde byl Alix instalován. Kouknu do logu, samý diskonekt (několikrát i komplet všichni klienti na celém sektoru). Zkusím ping na jednotlivé klienty, žádná odezva, diskonektnu ručně klienta, chvíli pingá, a po asi 20 vteřinách opět nekomunikuje. Vypnu tedy celý sektor, znova zapnu, klienti se chytí a postupně do minuty přestanou pingat všichni. Prostě klasický problém s konektnutým ale nekomunikujícím klientem, provázejícím mikrotik od doby 4.17. Bohužel co jsem nepochopil, bylo to, že na ani jednom sektoru nebylo zapnuté NV2, ale jen klasika A/N.

Takže jsem shodil verzi zpět na 5.25 a je klid.
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

A verzi u klientů jsi měl taky 6.4?
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 10 years ago

Nemám to sjednocené, není tam NV2, takže verze od 2.9.5 po 5.25. To by snad ale problém být neměl, nebo se to tu někde u šestkových verzí probíralo?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

globalni zasada : na AP i kliosich stejna verze...jinak se s tebou ani o nejakych problemech na supportu bavit nikdo nebude...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 10 years ago

Globální zásada č.2: v normě 802.11A nikdy s rozdílnýma verzema mikrotiku problém nebyl, ne v čistém Ačku bez nv2 nebo nstreme :)

Důvod proč jsem o těchto problémech psal je ten, abych zjistil, zda někdo provozuje vysílač pro klienty na platformě x86 s mikrotikem verze 6 bez nějakých problémů. Případně jestli se s něčím takovým kdokoli ze zde přítomných setkal.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

Leeonek píše:Dneska jsem se uvolil nasadit na jeden alix 6.4. Říkal jsem si, že už to možná bude použitelné. Bohužel ani ne po hodině mi začali volat klienti z dvou sektorů kde byl Alix instalován. Kouknu do logu, samý diskonekt (několikrát i komplet všichni klienti na celém sektoru). Zkusím ping na jednotlivé klienty, žádná odezva, diskonektnu ručně klienta, chvíli pingá, a po asi 20 vteřinách opět nekomunikuje. Vypnu tedy celý sektor, znova zapnu, klienti se chytí a postupně do minuty přestanou pingat všichni. Prostě klasický problém s konektnutým ale nekomunikujícím klientem, provázejícím mikrotik od doby 4.17. Bohužel co jsem nepochopil, bylo to, že na ani jednom sektoru nebylo zapnuté NV2, ale jen klasika A/N.

Takže jsem shodil verzi zpět na 5.25 a je klid.


2x sem řešil stejnej problém za dva dny.. všechno na x86. RBčka v pohodě. Klienti a x86 jsme měl v6.4. po cca dnu se to začlo chovat stejně, jak píšeš. Na x86 sem vrátil 5.26 a je klid.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 10 years ago

Mám na x86 platformě v 802.11 A a šlape už 10 dní OK.

6.4.jpg
6.4.jpg (51.15 KiB) Zobrazeno 2458 x
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

No, s 6.5 to bude ještě na chvíli, pokud je víc cvoků, co je krmí bugreporty tak 2x denně. :-(

Přírůstek dnešní noci - používáte někde BGP s podporou BFD přes GRE tunely? Asi to pánové rozbili. V ROS5 to jelo. BFD přes tunel se neumí ustanovit (jedna strana tvrdí init stav, druhá down). Divné je, že pokud o BFD přes daný tunel požádá OSPF, tak to jede (jak kdyby BGP nahlásilo blbé adresy konců BFD). Pokud to je přes Ethernet a jeho deriváty, tak s BGP OK (včetně paralelní pověšení OSPF a BGP nad jedno BFD, tohle v 5.x blbne).
Dále BGP v kombinaci s VRF instancemi a dělání lokální import/export rout mezi instancemi, po upgradu to chcíplo. Po downgrade na 5.26 to jede....
Tak vyrábět další jednoduché demo pro support (a to jsem se ještě nvyčerpal se všema problémy v OSPF, co tam jsou a otvírat další téma).....
0 x

juuiicee
Příspěvky: 17
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod juuiicee » 10 years ago

RB911 s 6.4 využítí Ram RB 69%.... Při 5.25 nebo 6.3 je 45%.... WTF??
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Taky koukám, že nejde winboxem změnit time zone. A také routerboard setting. Zajímavé ... bůhví, kolik toho tam vlastně není.

edit 2: tak už to jde. samo od sebe ... po kliknutí na "usb reset" (aniž bych to potvrdil).
edit 3: ono se to už tady řešilo :-) sorry
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 10 years ago

Zdravím
AP- 912UAG proti klient SXT v modu A vše funguje jak má.
Přii přepnutí do modu A/N na obou stranách dojde k tomu, že se komunikace sekne a neprochází ani ping.

Musím vypnout/zapnout AP a komunikace se chytne, ale po chvilce se to opět sekne. Přitom navázaná rychlost je 130/130 a přesto komunikace neprochází. Nemám možnost zatím vyzkoušet klienta proti jinému AP v modu N.

Je to verzí, nebo špatným Hw na některé straně? Nesetkal se s tím někdo?

Díky za odpověď.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

s jinou verzi RoS ok ? to nevypada na HW ale jednu z mnoha bot v nove verzi...clovek si zvyka, ze 10 chyb odstrani a 15 se jich vylihne...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 10 years ago

Máte pravdu je to asi verzí. Když jsem dal wireless protokol na AP (NV2) a na klientovi mám (ANY) tak to jede jak má. Když to nefungovalo měl jsme AP (unspecified) na klientovi (ANY). Když už to funguje s verzema nebudu laborovat. Ale přesto díky.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 10 years ago

Nechci nic rikat, ale na AP unspecified je spatne, jak ma jako APcko vedet na jakem protokolu ma vysilat?
S unspecified me to nikdy nejelo, vzdy se musi vybrat protokol a ja to i logicke.
Mam ted spoj na 6.4 PtP a jede uplne v pohode, na jedne strane je AP a protokol, ktery chci a na druhe any a vse ve WDS a jede to dobre.
0 x