Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.4

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Re: Verze 6.4

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

ludvik píše:Myslíte, že někdy dodělají možnost vyhodit některou rychlost z autonegace?


a bylo by to k necemu? Zatim jsem nevidel zarizeni, ktere by tohle umoznovalo. Zrejme to neumi ani chipsety kolem eth
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

No, switche (třeba edgecore ... ale asi ne všechny to umí). Smysl to má, pokud nemáš možnost nastavit natvrdo protistranu. I v případě počítačů je to někdy vhodné - nechci mu dát gigo fyzicky, nastavím to na stovku - jenže musím nastavit i počítač. A tomu to vydrží tak půl roku, dle kvalit uživatele.
Nepoužívá se to moc často, ale občas jo.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 10 years ago

problém s 711G-5HnD, po updatu z 5.25 s fw 3.07 to přestalo komunikovat na ethernetu proti 100M portu na ciscu na Vlan s routerem na 5.14 - GW na ciscu vůbec nešla pingnout. Všechny kejkle s linkovou rychlostí a čímkoli co se dá na eth portu na 711 nastavit marné. Po update fw na 3.09 to začalo alespoň fungovat... ale tak mizerně, že jsem se rád vrátil k 5.26, kde chodí všechno OK. Používám minimalistickou konfiguraci, je to jenom tupý spoj, takže wirelless, system, advanced-tools a security (na 6.4 neni pkg routerboard).
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

vypnutí autonegace a nastavení natvrdo na 100Mbit nepomohlo?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

patrik_ píše:problém s 711G-5HnD, po updatu z 5.25 s fw 3.07 to přestalo komunikovat na ethernetu proti 100M portu na ciscu na Vlan s routerem na 5.14 - GW na ciscu vůbec nešla pingnout. Všechny kejkle s linkovou rychlostí a čímkoli co se dá na eth portu na 711 nastavit marné. Po update fw na 3.09 to začalo alespoň fungovat... ale tak mizerně, že jsem se rád vrátil k 5.26, kde chodí všechno OK. Používám minimalistickou konfiguraci, je to jenom tupý spoj, takže wirelless, system, advanced-tools a security (na 6.4 neni pkg routerboard).


no jestli tam není problém že protistrana trvá na statusu master a MK samozřejmě také, toto se mi stalo i u alcomy, ale je pravda že to bylo 1Gb
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

okoun píše:
patrik_ píše:problém s 711G-5HnD, po updatu z 5.25 s fw 3.07 to přestalo komunikovat na ethernetu proti 100M portu na ciscu na Vlan s routerem na 5.14 - GW na ciscu vůbec nešla pingnout. Všechny kejkle s linkovou rychlostí a čímkoli co se dá na eth portu na 711 nastavit marné. Po update fw na 3.09 to začalo alespoň fungovat... ale tak mizerně, že jsem se rád vrátil k 5.26, kde chodí všechno OK. Používám minimalistickou konfiguraci, je to jenom tupý spoj, takže wirelless, system, advanced-tools a security (na 6.4 neni pkg routerboard).


no jestli tam není problém že protistrana trvá na statusu master a MK samozřejmě také, toto se mi stalo i u alcomy, ale je pravda že to bylo 1Gb


master/slave jsou jen u 1gbps ethernetu
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

Tak Hlásím problém na 711-5Hn.
Volná RAM se pohybuje od 4,5M - 3,3M
CPU relativně často atakuje 100proc. a o i při nulovým datovým toku.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

hmm také mám ten pocit, s tou ramkou je to tedy dost nemilé, protože to vede k zásekům RB tedy zapnout watchdogy :)
odeslat na technickou podporu bude nejlepším řešením :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

jo je tam nějaký problém. Nedoporučuju dávat na RB1xx. Dneska sem musel všechny stařešiny vrátit na v5.26. Doufejme že v6.5 bude hodně upravena když se s tim tak dlouho serou.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 10 years ago

Nekázal tady někdo před nedávnem, že RB1xx už na síti nemají co dělat? :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

8)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

hapi píše:jo je tam nějaký problém. Nedoporučuju dávat na RB1xx. Dneska sem musel všechny stařešiny vrátit na v5.26. Doufejme že v6.5 bude hodně upravena když se s tim tak dlouho serou.


jak uz mi tady na foru bylo receno citatem z download stranky MT:
RB111, RB112, RB133C, RB150 devices are not supported in v6, please use v5.
:-(
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Ale bacha RB133C a RB133 je rozdíl. Na RB133 v6 normálně funguje.
0 x

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 10 years ago

Dnes padol upgrade z 6.3 na jednej X86 . Po upgrade stroj už nenabehl , zostal vysieť na "Loading system 1" .
Pomohol až netinstall. Naštastie to bolo pc ktoremam na stole a ešte nestihlo ísť do terénu.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

goblajz píše:Ale bacha RB133C a RB133 je rozdíl. Na RB133 v6 normálně funguje.


jediny (ale postatny) rozdil je, ze neCckovana verze ma 2x vic RAMky.
0 x