Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.2

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 6.2

Příspěvekod hapi » 10 years ago

ludvik píše:Názor hodný odborníka. Tleskám ...
On pojede pomalu - ale také to, co potřebujuje mu pojede pomalu, takže i to málo zabere více času. Sice to TDMA vyřeší, ale i tak je hloupé.

Kromě toho se sebe děláš blbce, když haníš AirMax. Funguje asi tak stokrát lépe, než NV2.


ne nedělám, jenom tak nějak vím jak ubnt useři myslí a nemaji daleko od toho říkat si appláci :-) Ono to zase nechodí tak super ten airmax, vidim to tady u konkurence, ta to označila jednim slovem, sráč :-)

navíc si pochopil úplný prd. Původně NV2 "omezovala" klienty s pomalejším rate. Nezabere víc času, každýmu dá stejnej čas, jak rychle přenášíš data je tvoje věc. To je smysl TDMA. Ne že cyklicky obsloužim klienty (nstreme, airmax) ale že je obsloužim cyklicky v daným čase (NV2). S net.work jsme se shodly na tom že to dříve fungovalo a klient co jel na 6Mbit neomezil klienty jedoucí na 130Mbit. Jenom to tomu 6Mbit jelo prostě pomaleji ale nikdy neomezil ostatní. Dneska už je NV2 nejspíš trochu pružnější a nefunguje už tak pěkně jako dříve. Už se jim to sere.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 10 years ago

u airmaxu je hlavny pruser v tom ze to dokaze pomerne uspesne maskovat aj nechodivu ci pretazenu linku za pekne odozvy... nv2 je z mojho pohladu tiez velmi rozporuplne a celkom by potesilo keby to naozaj fungovalo tak ze rychly klient prenesie viac ako pomaly klient (rozna komunikacna rychlost, rovnaky casovy ramec) avsak ak je na ap-cku klient s nizkym ratom (z akehokolvek dovodu) ide cele ap kamsi... aspon takato je moja skusenost, druhou tragykomediou su zahady v prenosovke nstreme vs nv2... volny kanal 711 vs sxt, nstreme 1 chain 35mbps, nv2 a dva chainy 15-20mbps... inde to zasa funguje ok... nedari sa mi najst nejaky konkretny kluc pre co nieco ide a nieco nie...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Páni sak Airmax je defakto rovnaké TDMA ako NV2. Žiadna cyklická obsluha klientov. Klienti dostávajú časové rámce tak isto u NV2 ako u airmaxu. Kde ste zobrali fakt, že jeden zlý klient odpiše cely sektor? Mame desiatky kusov AP s Airmaxom, samozrejme do istej miery každý rušivý element ovplyvňuje chod sektory ale je vidieť, že klienti s horším signálom alebo nižšou kvalitou linky ( bud kvoli rušeniu alebo seknutej fresnelke) majú ovela nizšiu priepustnost ako klienti so skoro max rate. + ak máte takého klienta identifikovaného čo Vám bráni mu znížiť prioritu airmaxu?

Kolega predomnou ma pravdu v tom, že Airmax je do istej miery velmi zavádzajúci čo sa týka udajov kvality na linkách a chce to viac diagnostických nástrojov na zistenie poruchy ako len kuknut na GUI, pripadne opingat klienta s velkostou packetu 50. Všetci vieme prečo to tak je...môžeme nad tým lamentovať. Dnes NV2 a Airmax su konkurenčne technologie ktore su podla mna + - rovnocenne. Rozdiely, že niekomu chodito, inemu to..... Vitajte v 5GHz, ducharina ako vyšitá.
0 x

l4mm3r
Příspěvky: 2
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod l4mm3r » 10 years ago

Objevil se mi problém při používání webfigu... při připojení přes webfig se mi změní u wifi Country. Stalo se to už někomu?
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 10 years ago

bacha mě se na RB711 po upgrade na 6.2 nechtěla na wifi části aktivovat wifi... prostě byla taková polomrtvá...
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 10 years ago

RB2011UAS-2HnD: dnes se mi po pripojeni se winboxem stalo neco hodne divnyho. Aniz bych cokoli menil, smazaly se nektere moje nastaveni, jako napr. neketre filter rules nebo nastaveni MAC serveru. Dokonce to je i v logu, problem je, ze se to vsechno stalo ve stejnou vterinu, takze i kdybych byl magor co si nepamatuje co dela, tak by to stejne neslo naklikat. Vice ve screenshotu. Napada nekoho neco???

UPDATE: ted mi to doslo: omylem jsem otevrel "Quick Set", to bude tim, tak pozor na to
Přílohy
hack.png
(187.82 KiB) Zatím ještě nestaženo
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

V 6.3 by to melo byt opravene
0 x
Bývalý ISP...