Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

6.0 final

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Re: 6.0 final

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

Mno groove po 2 dni uptime ma free len 8 mb RAM :D ...tak uvidime ci tam za tyzden nebude 0.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

jo ale tento problém se u nás vyskytuje už od verze 5.20, je zvláštní, ale že ve verzi 5.24 to přestalo dělat. ve verzi 6 jsem to nezkoušel...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

To je stejně výborné, tak RB133 není podporovaná platforma na v.6, máme používat v.5 s nedodělanou nv2? To fakt je báječné řešení od Kokotiku...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Leeonek píše:To je stejně výborné, tak RB133 není podporovaná platforma na v.6, máme používat v.5 s nedodělanou nv2? To fakt je báječné řešení od Kokotiku...

Jak chceš V6 provozovat na něčem co nemá dost velkou RAMku aby se to tam vlezlo? Leda na ně tlačit aby ještě zamakali na 5.26
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

Nnechci na to nasazovat v6, jen mě zaráží doporučení výrobce používat 5.x která je bez hlídacího scriptu s kombinací NV2 nepoužitelná. .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

a ty si myslíš že v6 něco řeší? nechtěj mě rozesmát.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Leeonek píše:Nnechci na to nasazovat v6, jen mě zaráží doporučení výrobce používat 5.x která je bez hlídacího scriptu s kombinací NV2 nepoužitelná. .

Nepoužitelná? Jakým způsobem je pro tebe nepoužitelná? Všude kde jsme měli problémy je nyní s 5.25 klid. Až teď někdo psal že se mu to zamknulo na nižší modulaci. My 2x2 používáme jen na spoje. Tam se to nestalo nikdy. A na sektoru single N to vyřešila verze 5.25
Naposledy upravil(a) honzam dne 02 Jun 2013 21:10, celkem upraveno 2 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

neboj, stává se to i na 2x2. Je to tak necelej měsíc co jsem u zákazníka naměřil cca 4Mbit a pak sem došel na 2x2 spoj kde jedna strana byla na 6Mbit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 11 years ago

ďalšia vec na v6.0 - nefunguje HOT-SPOT :evil: tým pádom downgrade na 5.24
PS: problém so zahlcovaním RAM vyriešený uninstall package Wireless a IPv6
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

Hotspot provozujem na v6rc13 bez problemu, nevim jak u stable, ale na bete to jede
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 11 years ago

HOTSPOT podľa MK fóra rieši fix v6.1rc1 http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php ... 50#p370063
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 11 years ago

Takových věcí, co v rc13 fungovalo a najednou nefunguje je - VRF, VRRPv2/AH, ...
Zjišťuji, že jim člověk něco na 6 nahlásí, oni pošlou nápady, co zkusit, a nápad se nekoná, přotože se to srazí s jinou chybou jinde. :-)
Inu, stejná panika, jak s nástupem ROS5.0. Nejblbější je stav, že něco je rozbitého v 5 řadě, člověk jim to reportnul, oni to opraví v 6, a tu nejde nasadit pro jinou chybu. :-) Schizefrenie jak vyšitá, která bude asi trvat, dokud 5 definitivně nepohřbí. :-(
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 11 years ago

Majklik píše:Takových věcí, co v rc13 fungovalo a najednou nefunguje je - VRF, VRRPv2/AH, ...

Nejblbější je stav, že něco je rozbitého v 5 řadě, člověk jim to reportnul, oni to opraví v 6, a tu nejde nasadit pro jinou chybu. :-) Schizefrenie jak vyšitá, která bude asi trvat, dokud 5 definitivně nepohřbí. :-(


zrovna ted tohle na me zkouseji s nahlasenou chybou zamkle modulace v 5.25 u NV2. Mam si pry nainstalovat 6.1rc1. Tak jsem je poslal nekam - ze potrebuju opravu v 5.X. Jednak mame jeste hodne klientu na kterych 6 nebezi (pomale desky) a jednak 6tce neverim.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

me nekdy pripada, ze ta prvni odpoved ze supportu je snad generovana a rozesilana pomoci bota, ktery vzdy pise, ze se ma vyzkouset posledni verze RoSu....
0 x
Jan Ptáček

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

hapi píše:a ty si myslíš že v6 něco řeší? nechtěj mě rozesmát.


Neřeší, ale do budoucna možná někdy vyřeší, což se o budoucnosti V5 říct určitě nedá.
0 x