Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

6.0 final

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Re: 6.0 final

Příspěvekod Polk » 11 years ago

Dalibor Toman píše:
honzam píše:
Dalibor Toman píše:pokud mate nekdo na nejake RB133 nejakou ROS6 (nejlepe 6.0) , muzete zkusit povolit watchdog? Me to po zadani IPcka napise:
failed to enable watchdog timer


Zkoušeno na rb532 a nejde to. Vypadá to na bug :)


zkousel jsem jeste RB532A, RB192, RB133 (tu s 32MB RAM), RB112 a RB 133C (16MBRAM)a chovani stejne.
RB532A pri upgradu zatuhla pri 'Starting services'. Po vypnuti zapnuti OK. Pred upgradem tam byl routerBOOT 2.18

Desky s 16MB RAM (RB112, RB133Cx) se mi jevi jako nepouzitelne s ROS 6.0. Nelze zakazat/odinstalovat balicky (zdechne pri rebootu na pokusu zasteveni balicku), bootuje dlouho a jeste dele rebootuje (resp se kousne na nejake chybe). Cili nejake remote upgrade jsou prakticky nerealne. Pokud uz se mi podarilo prihlasit - jen konzole pres seriak (winbox nee), tak CPU bylo OK a volna RAM kolem 3500kB (povoleny vsechny balicky krome IPv6) ale v deskach neni wifi karta

A potvrzuji chovani jak popisuje <Polk>, ze pokud je IP watchdogu nahozeno pred upgradem tak watchdog bezi. Ale pak nejde IP watchdogu zmenit


A z jaký verze upgraduješ tu 133 ? Já jí upgradoval z 5.25 , normálně najela.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 11 years ago

Polk píše:
A z jaký verze upgraduješ tu 133 ? Já jí upgradoval z 5.25 , normálně najela.


133 funguje. 133Cx ma problemy (malo pameti). A upgrade byl tusim z 4.17 (vzal jsem nejaky desky co mi lezi v supliku a byl na nich jeste 3.x, takze jsem musel kvuli upgradeable to jit pres 4.17)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

133C nejde a není podporovaná. Má malou paměť.
Schválně jsem ji zkoušel netinstallem. Dal jsem tam jenom balíček system, nic víc. V terminalu - kernel failure
0 x

ok2slc
Příspěvky: 151
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod ok2slc » 11 years ago

Zdravím,
takže na RB1000 problém s PPP a to takový, že po určitém čase po reboot (u mě cca 20hod., zkoušeno 2x) přestanou PPP kompletně fungovat. Jediné co je ve Winboxu vidět jsou Interface, ale ty na akci např. remove vrací timeout. a ostatní záložky včetně nastavení jednotlivých protokolů jsou prázdné, resp. nevyčítají se data z routeru. Nelze se k PPP probojovat ani přes New Terminal a ani přes API. API jako takové funguje, NAT přes něj normálně vyčítám. Problém tedy je jen v PPP balíčku. Zkusím downgrade pouze toho balíku na V6rc14.

EDIT: Tak ne, v6rc14 jsem musel dát všechny balíčky.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

A uz funguju queues??? Stale to nerozumie zapisu nocnych queues (06:00:00 - 1d 00:00:00) - queue svieti cervena....
0 x


Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

super link
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

"Hotspot and PPP now support multiple address-lists"
Chápu správně, že u PPPoE můžu uživatele mít ve více adress listech? Doteď mohl být jeden pro uživatele a jeden pro skupinu.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 11 years ago

Tak jsem se unáhlil... x86
¨
Obrázek
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

proč jsou červený?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 11 years ago

proš se ptáš mě? Zeptej se Mrdkotiku :-D Já zkoušel laborovat se vším, zakazovat, měnit parenty, typy a nic.. tak se to vyřešil "selskou" metodou downgradu :lol:
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 11 years ago

Jaky má ta hlavní queue parent - pokuď tam máš v 5.x neco jeného než global-total tak to musíš přepnout!

Již několikrát se to tu řešilo.

Kód: Vybrat vše

global-in, global-out, global-total parent in /queue tree is replaced with global that is equivalent to global-total in v5;
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 11 years ago

ef píše:Jaky má ta hlavní queue parent - pokuď tam máš v 5.x neco jeného než global-total tak to musíš přepnout!

Již několikrát se to tu řešilo.

Kód: Vybrat vše

global-in, global-out, global-total parent in /queue tree is replaced with global that is equivalent to global-total in v5;


píšu, přepínal jsem! udělalo to jen na téhle jedné x86 s AMD procesorem (nevím, zda to mám spojitost). Na ostatních Intelech to šlape.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 11 years ago

Tak mně po 5ti dnech zmizel komplet SQ list, ač ho nepoužívám, tak prostě není + to, že na jednoho člověka (tedy IP procházející přes server) jde max 20M. Přitom žádný takový limit tam nikdy nebyl. V noci zkusím restart.
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 11 years ago

Funguje nekomu spolehlive dhcp na ipv4 na teto verzi ? Jsem to nahodil a od te doby dhcp zacalo delat psi kusy, nekomu to adresu priradilo, nekomu ne. Pouzivame vicero dhcp serveru na vlanach, cca 40. Po downgradu na 5.25 to jede zase normalne
0 x