Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze v5.25

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
mikyx
Příspěvky: 105
Registrován: 12 years ago

Re: Verze v5.25

Příspěvekod mikyx » 11 years ago

Nahrál jsem tuto verzi na všechny tiky a začaly mi chodit maily z různých částí sítě o špatné rychlosti netu. Většinou je to nv2. Btest je ok. Předtím verze 5.21 kde bylo vše ok. Děje se to jen mě ?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Nic takového nepozoruji. Smutné spíš je že 5.25 je jedinná (a poslední) použitelná verze co se týče NV2
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

tim myslíš že ji pouštěji k ledu?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

je neco spatneho na 6.0rc14 ? zatim s ni nepozoruji zadne problemy...novym 5.x se uz vyhejbam, posledni sem tusim mel nekde 5.21 a pak jump na 6rc...a zatim oká...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

hapi píše:tim myslíš že ji pouštěji k ledu?

Já myslím že jo. NV2 opravili tak není důvod v ní opravovat něco jiného. Když jim něco reportuješ tak to opraví, ale ve verzi 6

Vývoj NV2 ve verzi 5

5.0 - 5.20 = NV2 se rozpojuje (Disconnect, connecting)
5.21 - 5.24 = NV2 náhodně zamrzá (Pomůže vypnout/zapnout wlan)
5.25 = konečně bez problémů
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

počkej, to jako po měsíci můžeš říct že jede ok? neni to unáhlený?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 11 years ago

hapi píše:počkej, to jako po měsíci můžeš říct že jede ok? neni to unáhlený?

jeste je brzo ale na druhou stranu - zadny klient s 5.25/3.07 mi na AP nezamrzl na nizke modulaci. Uz nejakou dobu mam podezreni, ze se oprava NV2 konecne povedla.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Taky mám ten pocit. Tam kde to zamrzalo 5.21-5.24 tak to bylo nejpozději do 10dní. Ted je tam uptime podstatně vyšší
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

tak to je dobra zprava... ja zil v domeni, ze v 5.25 nic neresi.... vecer to upgradnu
0 x
Jan Ptáček

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

teda nevím, mě se AP s NV2 co tuhlo začlo s NV2 rozpojovat, ale už netuhne, postupně to poztrácí tak půlku klientů a pak je to zase nabere
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 11 years ago

Dalibor Toman píše:
hapi píše:počkej, to jako po měsíci můžeš říct že jede ok? neni to unáhlený?

jeste je brzo ale na druhou stranu - zadny klient s 5.25/3.07 mi na AP nezamrzl na nizke modulaci. Uz nejakou dobu mam podezreni, ze se oprava NV2 konecne povedla.


ze jsem radsi nebyl zticha. Odvolavam, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slibil...
Prave nam zatuhla modulace na jednoho klienta tentokrat ale na AP, kde je vsechno v 5.25/3.07 :-(( Cili tato chyba opravena dosud nebyla.

To jsem zvedavej, co na to support
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 11 years ago

Jo taky potvrzuju že mi to vytuhlo na 5.25 - dvě SXT čistě proti sobě. Na 6.0 zatím klid...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Dalibor Toman píše:ze jsem radsi nebyl zticha. Odvolavam, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slibil...
Prave nam zatuhla modulace na jednoho klienta tentokrat ale na AP, kde je vsechno v 5.25/3.07 :-(( Cili tato chyba opravena dosud nebyla.
To jsem zvedavej, co na to support


Můžu se zeptat jaká kombinace? Co je na AP? A jedeš 2x2 nebo single N? Klientů tam bylo kolik?
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 11 years ago

Můžu se zeptat jaká kombinace? Co je na AP? A jedeš 2x2 nebo single N? Klientů tam bylo kolik?


AP i vsichni klienti 2x2 MIMO sektor. AP je 411AH, klienti 6x711-5HnD a 2x493. Vsichni klienti jsou blizko, signal i kvalita OK. Klient, co mu zatuhla modulace ma nejslabsi signal (-54 v RX a -58 v TX a ma trosku problem s nesymetrii signalu v chain0). Datovy tok APckem ve spickach do 35mbps
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 11 years ago

me se toto jeste nikdy nestalo ale mam jen A/N 1 polarizaci, ale zato se nekteri obcas rekonektujou
0 x