Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.24

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: Verze 5.24

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Jediná možnost je mít všude 5.24 (i klientech) a reportovat supout.rif na support@mikrotik.com.
Čím víc nás bude tím lépe :roll:
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

v prekladu : delat ze sebe testovaci sasky, hlasit chyby a tise doufat, ze se neco zmeni...a to se doufa uz hodne verzi a stale stejny vopruz... :roll: to je horsi jak windows...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Máš lepší řešení? Kromě varianty opustit Mikrotik?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

musíme držet hubu a krok, jiná cesta neni. I když minulej tejden sem byl na mimo 2x2 která běží kupodivu v nstreme a valí to neskutečně dobře a mě by zajímalo proč zrovna tam nstreme maká jak steklej.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Jaky verze mas u kliosu? Ja zkusil down na 5.12 a taky vytuh, klienti ale zustali na vyssich verzich, tak zkusim dat dolu i klienty.
0 x

p1_p1_p1
Příspěvky: 38
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod p1_p1_p1 » 11 years ago

neigbords mam vypnute bo to k nicemu nepouzivam, akorat dalsi pakety putujici po siti co jsou k hovnu -
ip->packing nepouzivam, the dude je mi v moji sitove konfiguraci k hovnu vzhledem k tomu ze mam vlastni soft na spravu :) a to ze mi ve winboxu najede rovnou mac/ip je funkce kterou zrovna nepotrebuji, nemusi kazdy hlupak vedet co tam mam nastavene sotva si stahne winbox :)

jinak funguju dlouhou dobu na 4.17 nebo 4.11 i pres to ze je buggy, problem jenom na dual nstreme spojich, jinak s 802.11 a nastavenim front a firewallu ok, normalni nstreme spoje vyzaduji trochu hrani se s urovni signalu a dodatecne nastaveni v wlan->advanced a nstreme a nastavit vhodnou delku ramce a chodi to taky bez padani na hubu ...

nv2 se neda ve verzich 4.13-4.xx nejak uspesne provozovat, nv2 4.17=5.0rc11, sere se to a rado se to disconnectne nebo sekne, prakticky az po verzi 5.21 kde se to nejak zlepsilo, nicmene verze 5.22 mela neco opravit, 5.23 byla patrne pro velky uspech stazena pryc z obehu a nahrazena narychlo 5.24kou, byla tam nejaka krpa, bo umazli omylem 5.23 i v change logu a pak ji tam dopisovali zpatky xD ...

takze soudruhy z litvy utluceme reportama a vyhruzkama - jestli to nepojede, tak budou ty data nosit v kyblich na dernych stitcich - treba to spravi ... :mrgreen:
0 x

p1_p1_p1
Příspěvky: 38
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod p1_p1_p1 » 11 years ago

a jinak 5.24 klienti 5.24 padaji mnohem mene nez 5.24 vs ?

tipnu si, ze pokud chces zkouset starsi verzi tak urcite STEJNOU VERZI RouterOS na obou stranach!!!
jinak zkousis kraviny :)

a jeste je dobre venovat pozornost verzi biosu RBcka, jinymi slovy podivej se na system routerboard print a asi bude dobre mit tam aktualni verzi biosu vzhledem k tomu firmware, nejnovejsi bios 3.02 taky asi nebude chodit nejak genialne s rok starym firmware :) (takze /system routerboard upgrade a /system reboot )
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

jak to tak postupem casu ctu , jsem docela rad , ze jsem nedal na mikrotik co se wifi casti tyka ,
ale spise musim konstatovat bohuzel , protoze tu zacne chybet alternativa , treba casem se to zlepsi , ale .... na to ted nemam cas , dalsi predelavku site prozatim neplanuju , jeste jsme nedodelali ani tu predchazejici
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Tohle mě ted napsali:

Could you please do the following steps:

1. Wait till the nv2 stops working
2. Make support first output file on the AP
3. When it finishes making, make a seconds support output file (without changing any configuration to the router)
4. Remove the wireless client from the registration table. In the winbox use the '-' sign in the wireless registration table
5. When wireless client connects back to the AP make a support output file on the client
6. Send all 3 files to us


Vám jde generovat supout když NV2 zamrzne? Mě teda ne, generuje se to ale nikdy to neskončí. Dokud nevypnu/nezapnu kartu...
Naposledy upravil(a) honzam dne 20 Mar 2013 20:43, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jde ale trvá to asi 3 minuty... možná víc když tak o tom přemešlim
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

mi to teda taky nejde - trva to hrozne dlouho (3 minuty jsem to urcite nechal) a nic...

edit: ted se divam ze mi taky Uldis napsal neco ve smyslu ze mam zkusit zakazat SNMP na tom RB...
0 x
Jan Ptáček

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 11 years ago

je zajimavy premejslet co se tam deje kdyz mas udelat dva support soubory po sobe a pak teprve odpojit nefunkcniho klienta.
0 x
Bývalý ISP...

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 11 years ago

Heh, další bota v IPv6 (je v celé 5.2x i 6.0rc). Pokud se používají address listy v ipv6 firewallu, tak se použije jen posledních 7 záznamů, předchozí jsou tiše ignorovány.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

A já nadával jak špaček :-) Takhle přesně jsem to ovšem neidentifikoval.
Majklik píše:Heh, další bota v IPv6 (je v celé 5.2x i 6.0rc). Pokud se používají address listy v ipv6 firewallu, tak se použije jen posledních 7 záznamů, předchozí jsou tiše ignorovány.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

další důvod proč nepoužívat něco co neni v normálním linuxu :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků