Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.0RC6

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Re: Verze 6.0RC6

Příspěvekod Hatatitla » 11 years ago

midnight_man píše:zapni SNMP, grafy na interfaces a po 60d uptime otvor masinu ;) ci tam budes mat aspon 10 mega free...je to fakt. No zrejme na pouzitelnu verziu si este pockame.


Uptime 388 dní free memory 16.3 MB - RB711 MK 5.6
Uptime 421 dní free memory 46.3 MB - RB433 MK 5.4
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ofiko

*) fixed problem - netinstall for x86 did not work;
*) lcd - added take-screenshot command;
*) lcd - fixed calibration, fresh boards no longer require recalibration;
*) optimize memory usage - makes 32Mb routerboards more stable;
*) support BandRich modems with newer firmware;
*) ipsec - authentication using certificate store but without CRL checking for now;
*) added feature - flash can be partitioned on routerboards and
separate versions can be installed on each of them (requires latest firmware);
*) fixed problem - after restoring backup, it gets restored again on every reboot;
*) improved router performance when dhcp client/server present in system;
*) fixed vlan on bond after reboot;
*) fixed occasional queue kernel crash;
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

trelowney
Příspěvky: 43
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod trelowney » 11 years ago

funguje tu nekomu vice jak jeden dhcp server? me na domacim rb433ah pri 2 wlan + 1 virtual ap to prideluje jen na prvnim wlanu, po restartu naprosto stejne, po vytazeni ze zdi a po nejakem case zapojeni funguje dhcp na 1 wlan + virtual ap, po druhem restartu pro oba wlany, ale uz ne virtual ap, ale nikdy vsechny 3 najednou.. pro prvni pridavany je vse v poradku a prideluje bez problemu hned..

ted po tretim restartu najednou funguje pridelovani adres vsechny rozhrani.. nejaky divoky..
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

na vědomí se dává že v6 v QT už nemá global-out a global-in ale má pouze global!! takže pozor na scriptování.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

takt toto přesně nesnáším nevím proč to mění! to samé bylo s oidama u 5tkové verze, štvou mě, kdyby tak udělali oid na CCQ místo toho :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

jnovacek
Příspěvky: 1
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jnovacek » 11 years ago

mám následující problém. Dnes jsem dostal zaheslovaný mikrotik RB532A. Podle návodu jsem ho odhesloval a povedlo se mi na něj přihlásit pomocí winboxu. Zjistil jsem, že tam je verze firmare 2.xx . Následovalo to, že jsem se podíval na http://www.mikrotik.com/download a našel jsem si poslední verzi pro tento RB. To je 6.0rc6, tuto verzi jsem si stáhl. V poznámce žádné problémy pro tuto verzi nejsou. Prostřednictvím winboxu jsem nahrál příslušné soubory do RB. Provedl jsem restart a čekal až dojde k nahrání nového firmwaru. Jenže od té doby už se na RB nedostanu. Když jsem hledal nějaké problémy, tak jsem zjistil, že pro dřívější verzi v5.22 je v poznámce uveden podporovaný postup upgradu.
Předpokládám, že se upgrade nepovedl. Setkal se někdo s podobným problémem? Je možné RB ještě nějak opravit?
Předem děkuji Jirka
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

to nebyl dobrý nápad z verze 2 tam cpát 6. Najdi si netinstall a zkus tam nahrát 3.30 http://www.mikrotik.com/download/all_pa ... e-3.30.zip
poté update licence key -> následuje upgrade na 5.22. 6.x bych tam vůbec necpal
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

soooc píše:Zlobí mi v této verzi BTEST - spustí i nějaký nechtěný test, takže ukazuje blbě.


toto mi robi aj v niektorych patkach, neviem cim to je pisal som na support...vraj to nepozoruju
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

raz za cas...niekedy viackrat za den mi vytuhne rb2011 s touto verziou a treba tvrdy restart...asi tam skusim rc8
0 x

Bishboun
Příspěvky: 141
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Bishboun » 11 years ago

rado3105 píše:raz za cas...niekedy viackrat za den mi vytuhne rb2011 s touto verziou a treba tvrdy restart...asi tam skusim rc8


Mě se to taky stává na RB433AH... dalo by se říct, že 1 za den a skoro ve stejný čas. JInak chodí dobře
0 x