Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.22

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
level
Příspěvky: 328
Registrován: 18 years ago

Re: Verze 5.22

Příspěvekod level » 11 years ago

Uptime 38 dni bez problemu ,vytuhnuti komunikace se zatim nekona.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 11 years ago

level píše:Uptime 38 dni bez problemu ,vytuhnuti komunikace se zatim nekona.

Zatuhnuti dela jen s NV2, takze jsem si pridal na AP scritp co to osetruje.

Zaroven sem 1x zazil zatuhnuti DNS. Po restartu zase jede normalne.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 11 years ago

Tak po upgradu na 5.22 včetně upgradu biosu na RB411A a Alixu se přestala hlásit karta DBii F50n. Zajímavé je, že není vidět ani v PCI zařízeních :(
Že by nějaký nekalý konkurenční boj?
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 11 years ago

Selič píše:Tak po upgradu na 5.22 včetně upgradu biosu na RB411A a Alixu se přestala hlásit karta DBii F50n. Zajímavé je, že není vidět ani v PCI zařízeních :(
Že by nějaký nekalý konkurenční boj?


na RB411AH zadny takovy problem s 5.22 a DBII F50 kartama nemame...
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 11 years ago

To RB411A je verze s 64MB RAM a ještě starý plošnák, kde není příprava pro 3G modem.
Při nahrání do dalšího RB411AR s původně v4.9 a bios 2.39 Dbii zase zmizela. Nepomohlo odpojení napájení ale osazená CM9 na místě DBii funguje.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Tuhnutí komunikace se děje i pokud mám AP 5.22 a všechny klienty taktéž na 5.22.
Protože jsem už fakt nevěděl co s tím tak jsem zkusil nahrát všude 5.23 a je to možná ještě horší. Do 18hod zátuh interface. Nejde ping, nejde nic.
Pomůže vypnout/zapnout kartu. Vím že to jde ošetřit watchdogem, ale to není řešení :(
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

takže furt jo? nám zatim nikde.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Vi se od ktery verze to zaclo delat? Me se to stalo 2x na 5.20 a dela mi to na 5.22. Nizsi verze mi to nedelaji, ted jsem koukal na jeden sektor a mam tam u kliosu uptime 342 dni - NV2 verze 5.12 :D
import.jpg
import.jpg (43.55 KiB) Zobrazeno 2575 x
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

By mě zajímalo co máme jinak? Je to klasicky routované AP. Režim je tam zapnutý only A. NV2 bez šifrování. Možná to je ta chyba? Ale myslím že bez šifrování to máme i jinde.
Na jiných sektorech to ale nepozoruji. Pokud ano tak pomohl upgrade na 5.22.
Přikládám obrázek jak to vypadá když vytuhne komunikace. S verzí 5.23 se to dokonce stalo po rekordně krátkých 18hodinách. Jedná se o 433AH s jednou kartou
Obrázek
Přílohy
AP.jpg
AP.jpg (201.45 KiB) Zobrazeno 2575 x
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Pintero píše:Vi se od ktery verze to zaclo delat? Me se to stalo 2x na 5.20 a dela mi to na 5.22. Nizsi verze mi to nedelaji, ted jsem koukal na jeden sektor a mam tam u kliosu uptime 342 dni - NV2 verze 5.12 :D
import.jpg


Mám pocit že 5.20 original to neudělala nikdy. Pro verzi 5.20 existoval wireless fix který řešil disconnecty. S ním mám pocit to neudělalo taky nikdy. Nebo tam to možná začlo.
Ale 5.21, 5.22 a 5.23 to dělají všechny
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

začlo to mnohem dřív, tak 5.17, pak bylo dohadování s mkčky že to maji rosekaný než poslechly ale mám stejně pocit že to bylo ještě dřív.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 11 years ago

Robilo mi to na jednom spoji už od 5.15 po upgrade na 5.20 + fix balíček to už nerobí . Zasa druhý spoj kde zasa nv2 odhazovala klienta po upgrade na 5.20+fix ten klient drží ale zasa mrzne komunikácia , upgrade na 5.21 ani 5.22 nepomohol klient prestane komunikovať stačí keď sa odhodí z ap . Robí to úplne náhodne . Niekedy vydrží pár dní v kuse inokedy zas zatuhne pár krát za deň .
Ale robí to jeden jediný nv2 spoj z niekoľko desiatok.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

tak muzu taky potvrdit - ve 5.22 neco opravovali, ale zda se mi ze je to opravene tak, ze se nekousne cela karta, ale prestane treba komunikovat jen jeden klient - coz je snad jeste horsi nez kdyby se kousla ta karta cela... u fix balicku to delalo taky a taky mam pocit ze sem to uz videl zakousle nekde u verze 5.16/5.17 ...
edit: jako jedine vychodisko vidim zaspamovat jejich forum... naposledy jak jsme to udelali (a nebylo nas malo) tak poslechli....
0 x
Jan Ptáček

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 11 years ago

net.work píše:tak muzu taky potvrdit - ve 5.22 neco opravovali, ale zda se mi ze je to opravene tak, ze se nekousne cela karta, ale prestane treba komunikovat jen jeden klient - coz je snad jeste horsi nez kdyby se kousla ta karta cela... u fix balicku to delalo taky a taky mam pocit ze sem to uz videl zakousle nekde u verze 5.16/5.17 ...
edit: jako jedine vychodisko vidim zaspamovat jejich forum... naposledy jak jsme to udelali (a nebylo nas malo) tak poslechli....

Kdyz prestane komunikovat 1 klient, tak se kosla komunikace u klienta ne na AP.

Ja si tohle cele vyresil inteligentnim scriptem na AP a neresim od te doby. Max ten clovek ma kratej vypadek. Ale jelikoz to je po nekolika dnech, tak neresim.

iTomB
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

to ano - ale pomuze toho klienta jen pomoci acces listu vyhodit a vratit zpet a opet jede...
0 x
Jan Ptáček