Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.22

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Re: Verze 5.22

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

mě tuhly 711-5HnD a Groove
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Ale ej mi divny ze kdyz uz tuhly tak tuhly porad ty samy a i kdyz sem je soupnul jinam do jiny konf tak tuhly stejne ... mel sem tenhel problem jen na celkove trech mistech a vsecko r52n mmcx u klientskejch jednotek nikdo nikdy nic nehlasil .... a nebo uz jsou dost vyblby hlaskou " a zkusily jste to vypnout a zapnout" ? :lol: :lol: :lol: ze ani nevolaj :wink:
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

já musim zaklepat ale od toho hotfixu pro v5.20 až do v5.22 ani jeden sektor nevytuhnul. Defakto naposledy vytuhnul jeden spoj s v6rc6 ale od tý doby už to neudělal.

Když už jsme u toho.. když sektory tuhnuly tak jsem si všimnul že tuhnou přibližně ve stejnou dobu. Když naposledy dva sektory od sebe cca 800m vytuhnuly tak to bylo pár minut od sebe. Paradoxně se zrovna tyhle sektory vidí ale ostatní sektory na sajtech jeli dál. Jakoby ve vzduchu něco špatnýho zachytily a lehnuly.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Rikas ve vzduchu ...asi praseci chripka :mrgreen:
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

nemluf mi o skřipce :) z nosu tece, hlas jak nakraply hrnec :lol: zasrany nemoce...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 11 years ago

Ahoj, vsiml jsem si zajimave veci, na rb951 a 532, vic jsem rb jsem nezkoumal, ze jim bezi cpu na 330 mhz a melo by jet 400 jak je to mozne ? Verze 5.22 ale myslim ze to bylo i v jichny novejsich 5.x
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Maxik píše:Ahoj, vsiml jsem si zajimave veci, na rb951 a 532, vic jsem rb jsem nezkoumal, ze jim bezi cpu na 330 mhz a melo by jet 400 jak je to mozne ? Verze 5.22 ale myslim ze to bylo i v jichny novejsich 5.x


532 nevím, tam to jde měnit přes bios a tvrdé vytažení z el. Hodnoty 266, 333 a 400Mhz podle revize HW.

Kdežto u rb951 je to trošku jinak. Defaultní hodnota na které to má běžet dle datasheetu je 300Mhz. Poté Mikrotik laboroval a v 5.21 a nižších to běželo na 400Mhz.
Spousta userů hlásila problém se stabilitou. Proto od verze 5.22 je takt snížen na "stabilních" 330Mhz
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 11 years ago

no evidentne to aplikuji i na jine bordy treba ta historicka 532, me to nevadi ze bezi 330 jen me zajima proc :) A ta 951 bezi 360 mhz s 5.22 moznosti 360 a 240 mhz zajimave.
0 x