Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.0rc3

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: 6.0 rc3

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Co třeba v PPP (a možná i jiných) automatických "omezovačích"? Mám takový pocit, že i hotspot to generuje.
ppp76 píše:SQ jeste nekdo pouziva? :wink:
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

ppp76 píše:SQ jeste nekdo pouziva? :wink:


podla vyjadreni na fore je smer mikrotiku prioria sq kde sa da vsetko...na ukor qt...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

žádnej na úkor QT neni, to co se teď vylepšuje na SQ už QT dávno má. Nějakou podporu multi cpu? QT má dávno. Vlastně v QT neni nic co nejde udělat.

SQ je mikrotik věc, je to jejich modul do jádra. QT je už asi 10 let stará věc která v jádru normálně je od profíků. QT je rock stable. Nikdy nebude u toho průser protože to nebastlí mikrotik. Čim dřív se zbavíte věcí který vymyslel mikrotik, tim lépe se vám bude spát.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

hapi píše:žádnej na úkor QT neni, to co se teď vylepšuje na SQ už QT dávno má. Nějakou podporu multi cpu? QT má dávno. Vlastně v QT neni nic co nejde udělat.

SQ je mikrotik věc, je to jejich modul do jádra. QT je už asi 10 let stará věc která v jádru normálně je od profíků. QT je rock stable. Nikdy nebude u toho průser protože to nebastlí mikrotik. Čim dřív se zbavíte věcí který vymyslel mikrotik, tim lépe se vám bude spát.


hapi no ze ty si povedal ze cim skor sa zbavite veci co vymyslel mikrotik tym lepsie sa vam bude spat....no to mi je velka zahada.....
SQ ma velmi velku vyhodu ze grafuje....cim sa to da nahradit? keby som uz siel do qt.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

můj systém grafuje z QT. Pokud člověk trochu umí s PHPčkem tak si přes snmp vytahne všechny data z QT a pere to do rrdtools. Napíše si stránku která bude zobrazovat graf z rrdtool a jedeš. Dalo by se to udělat i mimo můj system ale zadarmo to nebude :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 11 years ago

Hmm uz jsem myslel, ze nemam na vikend co delat :-D jdu si s tim pohrat...
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 11 years ago

QT sa dá pekne vyčítvať cez snmp . Takže na grafovanie napríklad kaktus.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ofiko

What's new in 6.0rc3 (2012-Nov-09 12:59):

*) fixed problem - MetaROUTERs did not work on RB2011s;
*) fixed problem - Realtek 1Gbit ethernet cards did not work;
*) added "/ip settings" menu with following settings: ip-forward, send-redirects, accept-source-route, accept-redirects, secure-redirects, rp-filter, tcp-syncookies;
*) fix some ipv6 firewall matchers;
*) improved performance for eoip,eoipv6,gre,gre6 tunnels, especially on multi core;
*) /queue tree entries with parent=global are performed separately from /queue simple and before /queue simple;
*) snmp - fixed missing OIDs;
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

stahnul sem to přes torrent a je tam pouze mipsbe, sakra

update: tak pozor na to, v torrent souboru je vždy jenom jedna platforma. Pokud chcete všechno tak musíte všechny 4 platformy postahovat... idioti.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

hapi píše:stahnul sem to přes torrent a je tam pouze mipsbe, sakra

update: tak pozor na to, v torrent souboru je vždy jenom jedna platforma. Pokud chcete všechno tak musíte všechny 4 platformy postahovat... idioti.


ak to niekto nahodite na nv2 spoj tak testnite priepustnost a porovnajte s predtym u mna polovicna degradacia. Vratil som spat na 5.22 rc1.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

osobne si pockam tak na verzi 6.5+ (cti stable verzi)
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

rado3105 píše:
hapi píše:stahnul sem to přes torrent a je tam pouze mipsbe, sakra

update: tak pozor na to, v torrent souboru je vždy jenom jedna platforma. Pokud chcete všechno tak musíte všechny 4 platformy postahovat... idioti.


ak to niekto nahodite na nv2 spoj tak testnite priepustnost a porovnajte s predtym u mna polovicna degradacia. Vratil som spat na 5.22 rc1.



pokud mi zaručíš na RB711G že když se budu muset vrátit na v5.21 tak to pujde ok. Ne že vylítne CPU na max a bude to v háji.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

asi 4x som downgradoval na rb711tke....nebol s tym problem....ale u mikrotiku nikdy nevies...takze garant a mikrotik su velmi vzdialene slova. U ubnt by som ti to zarucil...:D
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ok, v noci to nahodim na ptp s 711G. Mám tam přístup a když se něco vysere tak to přepojim přes sektory a vyresetuju.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

teď jsem si na stole nahodil tuhle oficiálně vydanou přes verzi která má build před 3 dny a nandal jenom některý balíčky a ty navíc tam zůtaly se starym buildem. Jde tedy o tu samou verzi?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků