Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.0rc3

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Verze 6.0rc3

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

Nahodil som tuto verziu na rb750, ktora je pripojena na backbone cez nv2 spoj.
Predtym tam bola v5.21 bandwitch test z tejto rb750 siel stabilne 43mbit....teraz po upgrade to kolise od par kilobitov do 120mbitov....neviem ci sa hrali s tcp window size...ale bandwitch test cez nv2 blbe...na ethernet vyzera ze ide ok....
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 11 years ago

jen technicka: ty mas RB750 s wifi?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

nie k tomu je pripojena rb711 na ktorej je wifi.....sorry zle som sa vyjadrel. BT test na tuto rb711 je ok, ale ked to ide cez spoj nv2 tak ukazuje blbosti, predtym v 5.21 vsetko ok....
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Nechce se mě kvůli tomu zakládat nové téma. Do 6tky nám opět narvali omalovánky. Aneb najdi 10rozdílů oproti verzi 2.7 :shock:
Jste PRO aby tam opět narvali ikonky???
winbox2.7.png
winbox2.7.png (254.93 KiB) Zobrazeno 2533 x
Vlevo verze 2.7 vpravo V6
Naposledy upravil(a) honzam dne 05 Nov 2012 13:04, celkem upraveno 2 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

sakra, a mě přišlo že si na mk foru dělaji srandu...
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

dyk je to fuk, esi se snazi priblizit prostedi jako ma UBNT, tak todle neni az tak spravna cesta...dal bych tam nejako volbu na vypnuti lama modu alias ikonky apod. sracky :mrgreen:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Uděláme bojktot na jejich foru? Mám založit anketu? Třeba se budou rozdávat banány :)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

spis sa vopytaj esi bude k mani nejake zaskrkatko na prepnuti do designu bez sracek a ikonek...ze uz ses moc velky na ikonky :mrgreen:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jasně, sem proti omalovánkám. to už maji v6 dolazenou tak dobře že už můžou dělat kraviny? hmm, bohužel čim víc znám mikrotiky tim víc z nich je cítit východ, východní myšlení typu "takhle to bude".

Mě by se třeba líbilo aby v horní liště bylo vždy cpu a memory a uptime atd..
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 11 years ago

ikonky jeste pul bidy, pockejte az se logneme do winboxu a vyskoci Pruvodce nastavenim :lol:
To, ze se snazi "zjednodusit" (zprehlednit) nastaveni je spis nasledek uvazovani, ze kdyz to vypada moc profi a slozite, tak se tomu lidi vyhnou, ale kdyz to bude barevne a blikat, tak pretahnou UBNTaky na MK = vic $$$
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

tak maji udělat "winbox for lama" a dát tam defakto jenom to co se může dělat na obyč stolnim routeru nebo ubnt. Né cpát kraviny do "full winbox"
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

já nevím co je na tom lamerského? když ty ikony budou mít rozumnou velikost a bude to přehledné tak proč ne? myslím, že to jen bude lepší z důvodu orientace, hledám QT tak hledám stromeček, pokud to někdo nechce, tak může používat třeba putty a je to...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Není to zase až tak dávno, co došlo k přeházení položek kvůli malým displejům (netbookům). Takže teď to zase všechno zvětšíme, když jsme získali místo? Do aplikace tohoto typu ikonky nepatří, toť můj názor. Stejně když je jich moc, tak je to kontraproduktivní.
okoun píše:já nevím co je na tom lamerského? když ty ikony budou mít rozumnou velikost a bude to přehledné tak proč ne? myslím, že to jen bude lepší z důvodu orientace, hledám QT tak hledám stromeček, pokud to někdo nechce, tak může používat třeba putty a je to...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

no co vidím v tom obrázku tak ikony jsou malé a nic to nezabírá... až bude winbox podobný metru ve win8, tak to bude teprve hukot.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 11 years ago

Na druhou stranu, at je to klidne ruzovo-filajove, ale hlavne at to funguje! :wink:
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná