Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.21

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 5.21

Příspěvekod hapi » 11 years ago

x86, hlavní gw, uptime 14 dní, no problem
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

taktez 17dni uptime, x86 supermicro a queue funguje OK
0 x
Jan Ptáček

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

Myslím že končím s touto verzí, včera upgrade z 5.6 a 4.17 u dvou sektorů na 5.21, u jednoho sektoru nestabilita 5 klientů i v Ačku, u druhého sektoru výtuh wlany po 6 hodinách takovým způsobem, že jsem musel uplně restartovat, karta nic neviděla. Vypínání a zapínání wlanu nepomohlo.
Někdy si říkám jestli nejsu <|> když měním něco, co funguje. Sám a dobrovolně se vracím do doby kousavých ovislinků a jiných neřádů. Na co jsou mi spolehlivé páteře ve vyšších pásmech, když pak musím řešit něco takového...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ukvapený jednání, měl si tam šoupnout v5.24. v5.6 je fakt historie.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

hapi: ja ti neviem ale niekedy ma chytaju podobne nalady... mikrotik v mojich ociach proste nefunguje ako ma... ano niekde som tu sice ja sam spominal, ze cez nv2, 20+20 kanal som nudzovo tlacil cca 180mbit realnych dat (pre sturalov momentalne je tam alcoma) ale na druhu stranu napriklad vcera.. bol to jeden menej vytazeny sektor btest tcp od zakazika 1 spojenie 802.11a = 8bit, po zapnuti nv2 pokles na cca 1-2mbit... v tom istom meste na inom ap dam na jedno spojenie min 15mbit (taku linku mam, mozno by slo aj viac netestoval som... je tam 2pol sektor s r52n-m a ako klient je 411+r52 cize to komunikuje vo vysledku v A... ako ok niekde to funguje ale pride mi to skor tak ze niekde v doplnkovom tovare mikrotik predava aj vestecku gulu ktorej by som sa mal spytat kde to pojde a kde nie len som ju este v ponuke neobjavil...
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

mali by pravdepodobne najat novych zamestnancov...lebo to nezvladaju....snazia sa riesit vsetko, teda hlavne ccr(ktore stale nefunguje ako ma) a ostatne veci trpia....
nastastie pouzivam prevazne ubnt...a taketo veci ma moc netrapia...len na par spojoch...
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

tak on je trochu problem vyhodit par tisic zariadeni koli tomu ze chcem inu technologiu... je to v takych rozmeroch ze to financne nieje mozne
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

hapi: ukvapené jednání bylo co přesně? Že jsem tam měl 5.6 bez problému více jak půl roku a na to jsem zkusil upgrade na 5.21? ano, máš pravdu, bylo to ukvapené :)
Další ukvapenost by byla riskovat s nějakou 5.24 která je na světě chvilku.

asdewq: ono uplně stačí vyhodit tisíc zařízení, to je pěkná suma za kterou by se dalo pořídit spoustu věcí. Prostě člověk občas šlápne vedle, a někdy je to prostě osudová chyba se kterou už nic nejde udělat.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

já bych to zase tak černě neviděl. Přesně jak píše rado3105 "UBNT kravne len na par spojoch" což se dá přeložit do jazyka leeonka nebo asdewq "tenhle sektor" právě teď. Jo jako aktuálně NV2 nic moc a to by furt člověk musel hlídat kterej sektor se zase zakousnul nebo kterej sektor jede pomalu. Nicméně stále tu máme 802.11 a nstreme tak to tam přepnu než se to vyřeší a hotovo. i kdybych dostal kontejner ubnt zadarmo tak prostě nepřejdu na ubnt, to je cesta zpět. Navíc mám takovej dojem že ubnt useři tyhle věci moc neřeší protože jí ve většině případů nezjistí.

Ostatně, zkusme zapřemejšlet nad tim proč to někomu dělá a někomu ne. Já osobně si třeba myslim že takový sektory s NV2 kde je RB133 a podobný starý srágory se tyhle věci dějou. Jeden městskej sektor to dělal cca jednou tejdně ale tenkrát jsem si to nezpojoval s dvěmi RB192 který tam byly a dneska jsou nahrazený RB493 a sektor netuhne.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

hapi píše:Ostatně, zkusme zapřemejšlet nad tim proč to někomu dělá a někomu ne. Já osobně si třeba myslim že takový sektory s NV2 kde je RB133 a podobný starý srágory se tyhle věci dějou. Jeden městskej sektor to dělal cca jednou tejdně ale tenkrát jsem si to nezpojoval s dvěmi RB192 který tam byly a dneska jsou nahrazený RB493 a sektor netuhne.


Právě ten sektor co mi uplně lehl má kombinaci RB411/RB711, žádná RB133/192 tam fakt není. Lidem jsem teď vyměňoval 133ky za 711. To jsem se právě těšil jak to paráááádně pojede, když tam budou jen nové rbčka a zrovna tento sektor je na tom nejhůř :)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

hapi, tych par spojov som myslel, spoje ktore su na mikrotik technologii.....
Asi nikdy nie je dobre vsadit vsetko na jedneho vyrobcu....je dobre to nejako vyvazit...este by bolo dobre keby ich bolo viac.....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

já nevím co tu řešíte. je snad nějaký rozdíl používat dnes verzi 5.21 a používat jí v době vydání? asi ne, verze je přeci furt stejná. verze 5.24 je venku celkem už dlouho a všichni už známe její problémy a plusy, tak nevím proč se někde nasazuje 5.21.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 11 years ago

Nevim jak vy ale ja mam vsude 5.21, kde byla konecne opravena wifi, dalsi verze z wifi nic nedelaji, takze nemam duvod davat vyssi, ale mozna uvidime neni vsem dnum konec.
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

nehovorim ze mikrotik ako taky nefunguje.. funguje len je to dost naladove... faktom je, ze UBNT svoje nedostatky dost uspesne maskuje... nariklad klasicky ping krasa 1-3ms pusti sa cez to tunel a v nom je to zrazu 100 aj viac ms... (spoj je jirous dual+rocket) takze ziadne setrenie... no nech sa to tu nezvrhne na flame mk vs ubnt ako vzdy nechajme to radsej :)...
co sa tyka mk tak u mna na nv2 zmrzol aj groove aj 711 aj 711 s dual chainom, aj rb 600 aj rb 800, alix.. karty boli pouzite r52, r52n, r52nm... wlan nastaveny a/n, data-rates=advanced, hw retries=7, tdma=2ms ... niekde to ide hodne dho, napr najvacsia katastrofa bola tusim 5.22 na rb711GA ako ap tam to zdochlo vzdy do hodiny...
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

okoun píše:já nevím co tu řešíte. je snad nějaký rozdíl používat dnes verzi 5.21 a používat jí v době vydání? asi ne, verze je přeci furt stejná.
čím dýl je nějaká verze venku, tím víc zkušeností s ní je, je to logické, co na tom nechápeš?

okoun píše:verze 5.24 je venku celkem už dlouho a všichni už známe její problémy a plusy, tak nevím proč se někde nasazuje 5.21.
Ne dost dlouho, navíc u verzí vyšších jak 5.21 jsem četl více negativních zkušeností, takže proto. Reakce tipu "5.24, je propustnost naprd, po downgrade na 5.20 vše ok" na důvěryhodnosti verze moc nepřidají...

viz například jedna namátkou vybraná citace někoho tady z fóra :D
okoun píše:no vypadá to to tak, od verze 5.23 mi jede TCP velmi špatně, dnes zkusím předělat vše na5.24 a dám vědět.

aktualizováno:

tak po nahrání 5.24 malinké zlepšení rychlosti na TCP, na 5 skoků dám s NV2 30Mb na speedtestu a když stahuji ze steamu tak max 3,5MB/s
dříve u 5.22 a 5.23 to bylo na speedtestu max 18-20Mb a steam 2MB/s
0 x