Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.21

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Re: Verze 5.21

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

Ještě dodám, že jsem provedl i kompletní reset routeru a veškerá nastavení prováděl od píky...
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 11 years ago

Easy248F1 píše:>> pepulis: Před aktualizací z 5.6 na 5.21 mi všechno fungovalo v pořádku, až na ty občasné problémy s přístupem na internet, jak jsem psal dřív. Jde o to, že kromě nastavení wifi adaptéru, NAT a PPP klienta jsem nemusel prakticky nic jiného provádět, aby to fungovalo. Teď po aktualizaci, i když provádím konfiguraci stejně jako v minulosti, mi to prostě nechodí. Už vážně nevím, co s tím. Nejraději bych se vrátil k původní verzi, kdyby to alespoň šlo...

V tuto chvíli se PPP klient tváří, že funguje (spojení vytočí a je "connected") a pomocí wifi se připojím desktopem i notebookem k routeru. Adresy v rozsahu 192.168.88.x, takže ok. V překladu adres mám "maškarádu", srcnat i tcp protokol... Nenapadá mě, co ještě udělat, aby to chodilo... Čekal jsem, že po aktualizaci to budu mít do pár minut funkční... Buď v průběhu vývoje verzí přibyla někde nějaká funkce, ale nevím co..


Ze by se mi ztratila nebo nejak prestala fungovat konfigurace si nepamatuju a to jsem upgradoval uz hodnekrat. nevim no ....vyzkousejte ping z toho mikrotiku ven do netu = seznam.cz. Mozna je jen problem v DNS = nejsou nastaveny v ip dns a nebo v ip dhcp server networks.
0 x

Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

Ping na seznam (77.75.72.3) mi přímo z routeru (na rozhraní PPP) funguje...
DNS servery: 160.218.167.5 a 194.228.211.33.
Jsem z toho v čudu, už mě dnes vůbec nic nenapadá (kromě toho poslat router do koše...)
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 11 years ago

Easy248F1 píše:Ping na seznam (77.75.72.3) mi přímo z routeru (na rozhraní PPP) funguje...
DNS servery: 160.218.167.5 a 194.228.211.33.
Jsem z toho v čudu, už mě dnes vůbec nic nenapadá (kromě toho poslat router do koše...)


Ping primo z pc na IP routeru funguje? Co pravidla v ip firewall filter = vsechno vypnout. V ip firewall connection tracking zapnout ..
0 x

Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

Ano, ping z PC na router mi funguje...
V routeru v IP firewallu jsem všechna pravidla nastavil na "disable"
a nic... dneska to už vzdávám...
každopádně děkuju za všechny tipy
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 11 years ago

Jeste tu tablku connection, protoze pokud neni zapla, tak net nepojede, protoze tam mate maskaradu. A ten mikrotik je pripojeny k netu jak? Je v bridge a nebo ciste routuje? Pokud routuje, mate routu v ip route?
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 11 years ago

ludvik píše:Nemáte u toho někdo UPSku na RS232? Už jim to funguje?



Zdar,

nevíte někdo, jestli je podporovaná UPSka od APC - APC Smart-UPS 1000VA LCD? Nikde ještě tu verzi LCD nemám a je trochu drahá sranda si ji kupovat na test komunikace s Mikrotikem. Moc dík.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 11 years ago

Nevim jestli ti pojede, nicmene to vypada na novejsi model, ktery uz pouziva novy system komunikace (jiny protokol) a to bude ten problem.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Dej sem přímo "model number". Ale pokud je to SMT... nebo SMX ... tak nepojede. Musíš koupit SmartSlot kartu. Buď velkou AP963x nebo alespoň tu legacy AP9620.
Je to jedna z mála věcí, kterou na mikrotik hodit nemůžeme :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

pokud tam dá kartu tak už to snad píchat do mikrotiku nebude ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

AP963x - NE, AP9620 - ANO. Nebo jinak ... ta první je plnotučná, vč. ethernetu, webového rozhraní, SNMP a podobně. Ta druhá nedělá nic jiného, než že na RS232 a USB vypustí starý protokol a pak to funguje i s apcupsd (a mikrotikem, asi i NUTem atp). První stojí >5 tisíc, ta druhá okolo tisícovky.
hapi píše:pokud tam dá kartu tak už to snad píchat do mikrotiku nebude ne?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 11 years ago

Kde stoji 1000,- ihned koupim a neni pravda ze nema web.

Edit: Beru zpet spletl jsem si to s verzi pro LAN tato ma pouze COM a USB a pouziva stary protokol a fakt stoji okolo tisicovky. :-)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Myslíš, že lžu? :-)
Ladik píše:Kde stoji 1000,- ihned koupim a neni pravda ze nema web.

Edit: Beru zpet spletl jsem si to s verzi pro LAN tato ma pouze COM a USB a pouziva stary protokol a fakt stoji okolo tisicovky. :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 11 years ago

Jasne ze :-) Jsem se spletl myslel jsem verzi s LAN sorry, sak jsem to tam napsal.

Mam uz na cele siti 5.21 a vse jede dost dobre, zadny disconnect a propustnost se zvysila - zatim spokojenost.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

Nema niekto problem s queue? Parent síce dáta počíta.....ale jednotlivé queue sú totálne nefunkčné. Robí to to ako chce...raz počíta, potom prestane (pusti ludom plny kotol v rámci parentu) ....co to? dik
0 x