Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.21

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Re: Verze 5.21

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

honzam píše:On myslel k čemu se hodí Virtual AP.
Je to dobré třeba k tomu když ti odejde jeden sektor a stejným směrem ti míří i jiný. Dočasně na tom prvním uděláš virtual AP s SSID toho druhého sektoru. Přehodíš tam IP adresy a klienti jedou do té doby než vyměníš vadný sektor.
Příkladů by se našlo více jak to využít...


vdaka...
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Kam v tehle verzi zmizelo nastaveni sniff ? v 5:20 jeste slo nastavit velikost souboru v 5.21 je to nejaky orizly? :(
0 x

Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

Ahoj všem, jsem tu úplně novým členem diskusí :)
Ani bych se neregistroval, nemít následující problém...

Když jsem si pořídil RB 751, tak jsem v něm měl nainstalovány balíčky verze 5.6.
Pro tento router jsem se rozhodl kvůli možnosti připojení USB modemu (CDMA od O2).
Jenomže dost často se mi stávalo, jako by komunikace PPP klienta s modemem padala. Stránky se najednou přestaly načítat, jednoduše do "tvrdého" (odpojení napájecího adaptéru) restartu již nebyl možný přístup na internet.

Tento víkend jsem si řekl dost a zkusil jsem upgrade na 5.21.... jenže ouha... když dám po konfiguraci WiFi adaptéru (tak, jak jsem to měl u verze 5.6 a dle návodu mikrotiku) "enable", tak neběží (ve Winboxu není vedle Wifi to "R" = running). Absolutně už netuším, co by mohlo být špatně.

Máte někdo obdobnou zkušenost?
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 11 years ago

R tam je jen kdyz je aktivni klient
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

to R bude znamenat spise Registered, kdyz je k wifi pripojeny nejaky klient....konfigurace by se ti mela zachovat s upgrade na novejsi verzi...stalo se ?

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jistě, R je registered tedy zaregistrování interface do systému. To proběhne připojí-li se klient na apčko nebo připojí se ethernet na kabel.

Spíš by mě zajímalo proč někoho zajímá nějaký R když to jestli to běží zjistim tak že se snad na to připojim ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

Router si po aktualizaci pamatoval pouze přístupové heslo, WPA2 profil a NAT u firewallu (obnova nastavení ze zálohy nefungovala, ale to jsem připisoval změně verze).
Jinak jsem musel wifi konfigurovat od začátku, stejně tak i PPP klienta.
Problém je ten, že se pomocí wifi k routeru nepřipojím... wifi adaptér je "enabled", ale nesvítí ani nebliká ta ledka... Nevím, zda mám problém s nastavením routeru nebo někde jinde...
0 x

Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

>> hapi: R by mě nijak nevzrušovalo, jenomže právě proto, že se připojit jinak než po drátu nemůžu, tak mě to zaujalo, protože jsem si kdysi udělal rychlý návod, abych nemusel pokaždé znova přicházet na to, jak ten router nastavit - sítě nejsou moje hobby...
0 x

Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

Tak jsem malinko pokročil... zkusil jsem změnit název sítě a heslo.
Desktop s wifi adaptérem (druhý počítač) se připojil, ale obdržel IP adresu, která nespadá pod stejnou masku (router 192.168.88.1, klient obdržel 169.254.7.156)...

Nevíte někdo, kde to nastavit? Nepamatuju se, že bych po koupi routeru toto někde nastavoval, DHCP přiděloval adresy automaticky tak, že každý klient měl IP 192.168.88.x ...
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 11 years ago

Easy248F1 píše:Tak jsem malinko pokročil... zkusil jsem změnit název sítě a heslo.
Desktop s wifi adaptérem (druhý počítač) se připojil, ale obdržel IP adresu, která nespadá pod stejnou masku (router 192.168.88.1, klient obdržel 169.254.7.156)...

Nevíte někdo, kde to nastavit? Nepamatuju se, že bych po koupi routeru toto někde nastavoval, DHCP přiděloval adresy automaticky tak, že každý klient měl IP 192.168.88.x ...



IP adresu 169.254.7.156 dostane PC, pokud si ji nemuze nacist z DHCP (snad se nepletu). Asi mas neco spatneho s DHCP (ip-dhcp server, ip-pool).
0 x

Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

Ted jsem pokročil opět o kousek dál... V okně DHCP Server jsem přidal další pro wifi (dhcp-default). Adresu již přidělil správně, ale stále to není ok - widle hlásí omezený přístup, na net se nedostanu.
Bojuju dál...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

vyresetuj to a nech načíst default conf
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

loser
Příspěvky: 35
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod loser » 11 years ago

hapi píše:jistě, R je registered tedy zaregistrování interface do systému.

R je jako Running
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 11 years ago

Easy248F1 píše:Ted jsem pokročil opět o kousek dál... V okně DHCP Server jsem přidal další pro wifi (dhcp-default). Adresu již přidělil správně, ale stále to není ok - widle hlásí omezený přístup, na net se nedostanu.
Bojuju dál...



To je takovy boj neboj. Smazat cely konfig (vyresetovat) a nastavit vse znovu s tim, ze se tomu clovek nauci rozumet a to: nastaveni rozsahu interface (Ip-adresses), nastaveni dhcp (ip dhcp server), nastaveni routy (ip route), nastaveni natu (ip firewall nat), nastaveni wireless karty (interface wireless) apod.
0 x

Easy248F1
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Easy248F1 » 11 years ago

>> pepulis: Před aktualizací z 5.6 na 5.21 mi všechno fungovalo v pořádku, až na ty občasné problémy s přístupem na internet, jak jsem psal dřív. Jde o to, že kromě nastavení wifi adaptéru, NAT a PPP klienta jsem nemusel prakticky nic jiného provádět, aby to fungovalo. Teď po aktualizaci, i když provádím konfiguraci stejně jako v minulosti, mi to prostě nechodí. Už vážně nevím, co s tím. Nejraději bych se vrátil k původní verzi, kdyby to alespoň šlo...

V tuto chvíli se PPP klient tváří, že funguje (spojení vytočí a je "connected") a pomocí wifi se připojím desktopem i notebookem k routeru. Adresy v rozsahu 192.168.88.x, takže ok. V překladu adres mám "maškarádu", srcnat i tcp protokol... Nenapadá mě, co ještě udělat, aby to chodilo... Čekal jsem, že po aktualizaci to budu mít do pár minut funkční... Buď v průběhu vývoje verzí přibyla někde nějaká funkce, ale nevím co..
0 x